ASV gūst visvairāk ieņēmumu no iekšzemes tūrisma; starptautiskais tūrisms paver citādu ainu

Dāvids Krišs Perunovs | 2022.09.16

Attīstītajās valstīs, kuras gadu gaitā piesaistījušas miljoniem tūristu un atbilstīgi nopelnījušas visvairāk, tūrisma nozare atsākusi augt.

Pasaules Ceļojumu un tūrisma padomes pārskatā par ekonomikas tendencēm vēstīts – lai gan ir bijuši ilgstoši Covid-19 ierobežojumi, tostarp tādi, kas skāruši tūrisma nozari, ASV tirgus ir ceļotāju TOP galamērķis.

ASV tirgus pēcpandēmijas rādītājos redzams, ka valsts budžeta ieņēmumi no tūrisma samazinājušies par 700 miljardiem ASV dolāru. Pagājušogad šādi ieņēmumi bija vien 1,3 triljoni dolāru, 2020. gadā – par 50% mazāk kā pirms pandēmijas, proti, 4,9 triljoniem dolāru.

Pārskatā uzsvērts, ka pirms pandēmijas sākuma tūrisma nozare radīja vienu no četrām darba vietām pasaules darba tirgū. Tūristu kopējie tēriņi 2019. gadā ASV bija 1,8 triljoni ASV dolāru.

TOP 3 valstis pēc tūrisma ieņēmumiem valsts budžetā ir ASV, Ķīna un Vācija. Tomēr rādītājos lēsts, ka šajās valstīs no starptautiskā tūrisma ieņēmumi ir mazinājušies, taču no iekšzemes tūrisma ieņēmumi ir vislielākie.

Tūrisma nozare no pandēmijas laika krituma ir atguvusies, un cilvēki ir atsākuši ceļot. Tas noteikti labvēlīgi ietekmēs pasaules ekonomiku.

Lielbritānija pēc ieņēmumiem no tūrisma nokritusies no piektās vietas 2019. gadā  uz devīto vietu 2021. gadā, veidojot ieņēmumus vien ap 157 miljardiem ASV dolāru no valsts budžeta, kas pēc Pasaules Ceļojumu un tūrisma padomes pārskata aplēsēm ir zemākais kritums TOP 10 valstu vidū.

Pēc starptautisko tūristu skaita Francija, kas pirms pandēmijas bijusi ceturtajā vietā pašlaik ir pirmajā vietā, apsteidzot Spāniju, ASV un Ķīnu. Pagājušogad tūristi Francijā kopā iztērējuši vairāk nekā 42 miljardus ASV dolāru, savukārt ASV – 40,3 triljonu dolāru – un Spānijā – 34 miljardu ASV dolāru. Ķīna pirms pandēmijas bija otrajā vietā pēc ieņēmumiem no starptautiskā tūrisma, bet 2021. gadā tikai 11. vietā, valsts budžeta ieņēmumiem no starptautiskā tūrisma veidojot vien 14 miljardu ASV dolāru.

Paredzams, ka 2032. gadā Ķīna apsteigs ASV, kļūstot par visienesīgāko tūrisma galamērķi pasaulē, kā arī Indija apsteigs Vāciju.

Karību jūras reģiona valstis procentuāli ir vairāk atguvušās no pandēmijas sekām (36,6% no pirmspandēmijas laika ieņēmumiem), kam seko Dienvidamerikas (26,5%) un Ziemeļamerikas (22,3%) valstis.

Meksikā starp G20 valstīm ir vislielākais procents tūrisma ieņēmumu no IKP (13,1%). Bahamu salās un Kolumbijā tūrisma nozare atguvusies par 88,9% un 83,8% no pirmspandēmijas laika ieņēmumiem.

Jāatzīst, ka Amerikas valstis visvairāk atguvušās no pandēmijas sekām, pateicoties iekšzemes tūrismam, kas veido 28,8% no pirmspandēmijas laika ieņēmumiem. Toties starptautiskais tūrisms šajā pasaules daļā veido vien 15,1% no šiem ieņēmumiem.


Avots: BalticTravelnews.com/Tourism-review.com


celojumubode - 3750
Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Pilna Servisa Noma Audi A4 S line EUR 524 mēnesī

EUR 524 | Europcar

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

23. martā tiks atklāta jauna Latvijas dizaineru darbu izstāde “Klusuma dabas”, kurā katrs mākslinieks atspoguļo savu interpretāciju par klusuma nozīmi.

Liepājas reģiona TIB

Restorāns

Restorāns "Il Sole" atkal atvērts

26. martā atklāsim rekonstruētās restorāna telpas, prezentēsim jauno, Itālijā ražoto picas krāsni un cienāsim viesus ar autentiskiem itāļu virtuves gardumiem.

Baltic Beach Hotel & SPA

Atklājiet Āziju kruīzā

Atklājiet Āziju kruīzā

Āzijas kruīzi no Singapūras un Jokohamas // Lunksus kruīzs no Okinavas // piedāvājumi 4 - 7 naktīm //

EUR 749 | Estravel Latvia

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

Jettes Užānes cimdu izstāde

Jettes Užānes cimdu izstāde

Līdz 9. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

SPA atpūta Igaunijā

SPA atpūta Igaunijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Igaunijā

EUR 82 | Estravel Latvia

 Renault Express Van

Renault Express Van

Renault Express Van Europcar pilna servisa noma 300 eur* mēnesī

EUR 300 | Europcar

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Viss iekļauts piedāvājums ar lidojumu no Rīgas. Transfēri, 7 naktis viesnīcā. Pēdējās vietas!

EUR 874 | Estravel Latvia

Dzīvās mūzikas vakars

Dzīvās mūzikas vakars

Nobaudi vakaru restorānā "Plaza" ar grupu "Nostalgie"! Dzīva mūzika un Daugavpils ainava no viesnīcas 10. stāva papildinās nesteidzīgo atpūtas vakara atmosfēru! Esat mīļi gaidīti!

Park Hotel Latgola

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu namā 31. martā plkst. 16.00 aicinām uz Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanu! Būs iespēja satikties arī ar pašu mākslinieku.

Valmieras TIC

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Piekrastes dažādība gan iedvesmo, gan spēcina, gan dod jaunas zināšanas un ļauj saredzēt jūru no cita skatu punkta. Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Tukuma TIC

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz Pasaules Ūdens dienas pārgājienu, kas norisināsies 26. martā plkst. 10.00 Naukšēnos.

EUR 5 | Valmieras TIC

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Ekskursija ar ģidu pa Subati

Ekskursija ar ģidu pa Subati

Subate – daudznacionāla, kolorīta pilsēta, dažādu konfesiju (katoļu, luterāņu, vecticībnieku) pārstāvēta.

TAKA

Restorāna

Restorāna "Vecpuisis" atvēršana Valmierā

Restorāns "Vecpuisis" savas durvis viesiem atvērs 7. aprīlī, pārsteidzot gardēžus ar ikgadējā pasākuma ‘’Valmieras restorāna nedēļas’’ īpašo ēdienkarti.

Valmieras TIC

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -