Aicina uz pasākumu «iESpēju Eiropa: ceļo un izzini»

Turpinoties informatīvajai kampaņai “Acis vaļā”, kas mudina jauniešus izzināt iespējas studijām, mācībām, praksei, kultūru iepazīšanai Eiropā, aicinām uz sarunu pēcpusdienu Eiropas Savienības mājā 20. septembrī plkst. 16.00–18.00. Pasākums notiek klātienē, ES mājas 1. stāvā.

Pasākuma “iESpēju Eiropa: ceļo un izzini” laikā būs iespējams vairāk uzzināt par Latvijas jauniešu aktīvi izmantoto programmu DiscoverEU un jauno iekļaujošo iniciatīvu jauniešiem ar ierobežotām iespējām šīs programmas ietvaros. Savukārt, ceļotāja,  bloga mugursoma.lv un grāmatu “Nekaunīgais pingvīns” un "Uz Aļasku un atpakaļ" autore Zane Eniņa stāstīs par savu pieredzi, apceļojot Eiropu un pasauli.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) Projektu vadības un uzraudzības daļas vadītāja Maija Kolberga par jauno iekļaujošo projektu iespēju programmā DiscoverEU: “Mūsdienās jauniešiem gan vietējā, gan starptautiskā arēnā tiek piedāvātas plašas iespējas mācīties, ceļot un gūt pieredzi, ko bieži izmanto aktīvie un motivētie jaunieši. Savukārt jaunieši ar ierobežotām iespējām nereti vai nu nezina par šīm iespējām, vai tiem nepietiek drosmes konkurēt ar vienaudžiem. Lai to novērstu, Eiropas Komisija ir izveidojusi atsevišķu projektu veidu tieši jauniešu ar ierobežotām iespējām atbalstam, tādējādi sniedzot iespēju jauniešiem ar ierobežotām iespējām doties ārpus savas valsts robežām, paplašināt redzesloku, iepazīt Eiropas kultūru un citu valstu jauniešus, kā arī gūt praktisku pieredzi ceļojuma plānošanā un organizēšanā. Aicinu organizācijas un pašvaldību iestādes, kuru redzeslokā ir jaunieši ar invaliditāti, veselības problēmām, sociālajiem vai ekonomiskajiem šķēršļiem, izmantot iespēju izstrādāt un iesniegt projektu, lai šiem jauniešiem atvērtu logu uz Eiropu.”

DiscoverEU programmas ietvaros šāds projektu konkurss notiek pirmo reizi. Projekti iesniedzami līdz šī gada 4. oktobrim. Ikviens var iegūt plašāku informāciju par projektu pieteikumu izstrādi, izmantojot JSPA sniegto atbalstu:https://jaunatne.gov.lv/par-agenturu/programmas-projekti/erasmus/discovereu-ieklausanas-projekti/.

Pasākuma “iESpēju Eiropa: ceļo un izzini” laikā JSPA par jauno iniciatīvu stāstīs no 16.00 līdz 16.40. Savukārt no 16.50 līdz 17.50 ES mājas apmeklētāji varēs ieklausīties iedvesmas stāstā: “Ar mugursomu pasaulē!”, ko klātesošajiem stāstīs Zane Eniņa. “Es domāju, ka šodien nav viegli būt jaunietim, tomēr vienā aspektā es viņus apskaužu – nekad iepriekš nav bijis tik viegli ceļot un iepazīt pasauli. Mūsdienu tehnoloģijas un programmas ir pārvērtušas ceļošanu no ekskluzīvas iespējas par ikvienam pieejamu nodarbi, tāpēc atliek vien izzināt iespējas, saņemt drosmi doties ceļā!” par jauniešiem un ceļošanu saka Zane Eniņa.

Atgādinām – Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā īsteno kampaņu  „Acis vaļā”, lai informētu jauniešus par Eiropas Savienības finansēto projektu iespējām un daudzveidību. Ikvienu, kurš piedalījies vai pašlaik darbojas kādā ES finansētā jaunatnes projektā, aicinām piedalīties izaicinājumā un sociālajos medijos dalīties savā pieredzē un laimēt portatīvo datoru! Plašāka informācija pieejama šeit.

Aicinām sekot kampaņas #acisvaļā jaunumiem un citām ar Eiropu saistītām aktualitātēm Eiropas Komisijas pārstāvniecības sociālo mediju kontos Instagram un Facebook - @EiropasKomisija.

Kampaņu īsteno Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Avots: Bsms.lvNāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -