Izstādē «Riga Food 2022» no mutē kūstošiem saldumiem līdz melnajam kaviāram!

Pārtikas izstādē “Riga Food 2022” Rīgas plānošanas reģiona (RPR) stendā bija pārstāvēti 13 dažādi reģiona mazie uzņēmēji un pārtikas mājražotāji, vairāki piedalījās pirmo reizi – citi piedāvāja dažādus jaunumus. Izstādes apmeklētāji šeit varēja iepazīt ļoti dažādus Rīgas reģionā gatavotus produktus - karameles, kūkas, maizi, smalcinātu musli, aukstumā žāvētus našķus, veselīgas augu valsts uzkodas, dažādā veidā pārstrādātus mārrutkus, zivis, ekskluzīvu sieru, melno kaviāru, vīnus, stipro alkoholu u.c.  

“Esam gandarīti, ka katru gadu mazo pārtikas ražotāju uzņēmumu un mājražotāju vidū atrodam aizvien jaunus  dalībniekus, kuri no sevis Rīgas reģiona garšai pievieno jaunu niansi! Esmu novērojusi, ka, lai cik sarežģīts laiks – mūsu mazie uzņēmēji cenšas domāt pozitīvi un kopā meklējam jaunas iespējas, uzklausām viņu vajadzības, cik spējam, palīdzam ar mārketinga aktivitātēm. Svarīgi parādīt produktu daudzveidību, un visplašāk šogad pārstāvēts ir Mārupes novads – te jāsaka paldies aktīvajiem pašvaldības darbiniekiem, kuri tik daudz palīdz novada uzņēmējiem,” stāsta RPR Reģionālās attīstības koordinācijas nodaļas vadītāja Dace Grīnberga.

“Rīgas plānošanas reģions popularizē Rīgas reģionam raksturīgo garšu, jo redzam, ka vēl par daudziem lieliskiem mazajiem ražotājiem cilvēki vēl nezina. Iemesli tam ir dažādi, reizēm arī finanšu trūkums mārketingam, tomēr šādā kopīgā stendā uzņēmējiem ir iespēja parādīt savu veikumu un iegūt papildu klientus. Cenšamies, lai Rīgas plānošanas reģiona stendā būtu unikāli produkti un vairākos gados esam pieredzējuši to, ka produkti, kas sākotnēji nav populāri, tādi kļūst. Paldies uzņēmējiem par uzticēšanos mums, jo tas ir atbildīgs darbs, lai Rīgas reģiona garša izdotos tik daudzveidīga!”  teic RPR administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš

Rīgas plānošanas reģiona stendā pārstāvēto uzņēmēju noskaņojums esošajos ekonomiskajos apstākļos ir dažāds – kopumā viņi optimistiski cer, ka strādājot un meklējot jaunas iespējas, izdosies veiksmīgi turpināt iesākto biznesu, lai gan visiem jāsaskaras gan ar energoresursu cenu paaugstinājumu, gan inflācijas ietekmi. Piemēram, “Daba rada” īpašnieces Agneses Milbergas karameļu pieprasījums lielā mērā atkarīgs, cik aktīvi tiek svinēti svētki – viņa ir nobažījusies, ka grūtākos apstākļos varbūt cilvēki tik aktīvi vairs nesvinēs sev vai uzņēmumam svarīgus notikumus, tādējādi varētu samazināties arī karameļu pieprasījums. Savukārt SIA “Mottra”, kas nodarbojas ar zivju audzēšanas un apstrādes procesu, Baltijas pārdošanas vadītājas Kristīnes Lazanovskas novērojumi ir, ka sadārdzinoties gaļai, cilvēki sākuši dažādot ēdienkarti un izvēlas tajā iekļaut vairāk arī zivis. Arī “Dabas saldumu maģija” īpašniecei Ilzei Kupčai darba pilnas rokas, gan cepot gardumus, gan veidojot meistarklases, gan zināšanas un vērtīgās prasmes sniedzot skolēniem. Protams, viens no izstādes “Riga Food” mērķiem ir palīdzēt dalībniekiem atrast jaunus klientus nākotnē, un Ilze Kupča ir lepna, ka, piemēram, pēc dalības izstādē viņas ceptās kūciņas tagad regulāri iegādājas arī Latvijas Nacionālās operas apmeklētāji.

Regulāra dalība izstādē Rīgas plānošanas reģiona stenda organizatoriem devusi iespēju iepazīt un izveidot sadarbību ar dažādiem uzņēmējiem, arī šogad ar Rīgas plānošanas reģionā ietilpstošo pašvaldību starpniecību jau ceturto reizi dalībai “Riga Food” bija aicināti pieteikties jauni uzņēmēji no Rīgas, Jūrmalas, kā arī Mārupes, Ķekavas, Olaines, Ropažu, Ādažu, Siguldas novadiem, un RPR Reģionālās attīstības koordinācijas nodaļas vadītāja Dace Grīnberga teic paldies par atsaucību visām iesaistītajām pašvaldībām. Atbalsta pasākuma mērķis ir prezentēt un popularizēt vietējo produktu, ko ražo reģiona mazie uzņēmēji vai mājražotāji, veicinot novada un reģiona garšas atpazīstamību, kā arī kopīgi veidot gastrotūrisma reģiona atpazīstamību.

Rīgas plānošanas reģiona stendā piedalījās tādi uzņēmumi kā “Daba rada”, “Garkalnes mājas vīni” (Pūces vīni), SIA "MārLapiņi", SimMaize, “Dabas Salduma maģija”, SIA “Mottra”, “Dreiling”, SIA SOIRA, SIA "ICCA" zīmols "NutriBoom", SIA “Smalkais muslis”, EFODA SIA u.c.

No 2022. gada 8. līdz 10. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika Baltijas nozīmīgākais pārtikas nozares pasākums – izstāde “Riga Food 2022”. Trīs dienas Ķīpsalā pārtikas nozares profesionāļi  un citi interesenti varēja iepazīt aktuālo nozarē, iegūt jaunus kontaktus, veicināt sadarbību un sava biznesa attīstību, savukārt gardēži – vērot šovus, degustēt jaunākos produktus un smelties idejas savai ēdienkartei.


Avots: Rpr.gov.lv


Valmieras TIC - 3715
Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”...

Limbažu TIC

Brīvdienu mājas

Brīvdienu mājas "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

"Purva bridēji" aicina 4. decembrī plkst. 11:00 doties pārgājienā ar purva kurpēm Jēkabpils novada Lielajā Pelēčāres purvā.

Jēkabpils novada TIC

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

1.decembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies lekcija “Dāvanu etiķete”. Pieteikšanās pa tel. 63005447

EUR 3 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -