Kalitriksu zīmē Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā svin tēvu dienu

Svētdien, 11. septembrī Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notika Tēva diena ar izziņu un piedzīvojumiem, kuros tēvi varēja piedalīties kopā ar visu ģimeni. Piedzīvojumos bija iekļauta izzinoša orientēšanās, īpašas foto un video iespējas un labi pavadīts laiks kopā ar visu ģimeni.

Lai suminātu gādīgākos dzīvnieku pasaules tēvus, zoodārza viesiem bija iespēja piedalīties orientēšanās spēlē, kurā, vācot burtu pēc burta, atklājās uzminamais nosaukums - KALITRIKSS. Jā, tieši šie Dienvidamerikā mītošo sīko pērtiķīšu tēviņi uzņemas galvenās rūpes par saviem mazuļiem, jau drīz pēc to piedzimšanas. Viņi gan nēsā tos uz muguras, gan sargā, gan arī apkopj. Kad mazie vēlas paēst pienu, tad tēviņš atdot tos mātītei, un pēc tam atkal savāc atpakaļ. Ar laiku mazuļu audzināšanā iesaistās arī pārējie ģimenes locekļi – vecākie brāļi un māsas. Rīgas Zoodārzā mīt 6 Dienvidamerikas pērtiķu sugas, kam raksturīgs šāds ģimenes pienākumu sadalījums. Kalitriksi, kalimiko, lauvtamarīni un naktspērtiķi apskatāmi gan Ķenguru mājā, gan arī Tropu mājā. Piecas sugas ir iekļautas Pasaules Sarkanajā grāmatā un šo apdraudēto sugu turēšanas un vairošanas starptautiskajās programmās (EEP) ar labām sekmēm ir iesaistījies arī mūsu zooloģiskais dārzs.

Tropu mājā mītošajiem pasaulē mazākajiem pērtiķīšiem Austrumu pundurkalitriksiem pirms trim nedēļām piedzima viens mazulis. Pašlaik tas vislabāk jūtas pieķēries pie kažoka tēviņam, tādēļ, ja ieraugāt kādu pērtiķīti ar divām galvām, tad ziniet – viens no tiem ir mazais pundurkalitriksēns. Tas nozīmē, ka ģimenes galvai šobrīd darba pilnas rokas. Parasti mātītei dzimst viens vai divi mazuļi. Pasaulē tie nāk salīdzinoši lieli, jo sver aptuveni 1/4 daļu no mātītes masas.

Tēva dienai bija gatavojies arī meža ziemeļbriedis Elmo, kura varenos ragus vairs nesedz pūkaina vilna, kas šo rotu padara iespaidīgi milzīgu. Nu āda un vilna ir noberzta no milzīgajiem žuburiem un mūsu ziemeļbriežu tēviņš ir gatavs ikgadējai rudens riesta sezonai.

Rīgas Zooloģiskā dārza kases strādā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, savukārt pa zoodārzu var staigāt var līdz plkst. 19.00. Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza filiāle “Cīruļi” atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Avots: Rigazoo.lvViesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -