Liepājas koncertzāle un Rīgas cirks aicina bērnus uz izrādi un meistarklasēm

Koncertzāles “Lielais dzintars” rīkotajā mūsdienu mākslas festivālā “Liepājas Mākslas forums” pirmoreiz viesosies Rīgas cirks – svētdien, 2. oktobrī plkst. 11.00 un 14.00 cirka mākslinieki festivāla mazākos apmeklētājus un vecākus iepriecinās ar laikmetīgo izrādi “Citroni un medus”. Papildus piedzīvojums izrāžu apmeklētājiem būs iespēja piedalīties “Rīgas cirka skolas” vadītās meistarklasēs, kurās bērni varēs apgūt žonglēšanas un līdzsvara disciplīnas.

Rīgas cirka producētā izrāde “Citroni un medus” ir aizkustinošs un brīžiem dauzonīgs stāsts par draudzību, priekiem, skumjām un ikdienišķām dzīves situācijām, kas parāda, ka katrā dzīves nopietnībā var saskatīt prieku un spēli. Viena no izrādes veidotājām, gaisa akrobāte Grēte Grosa (Grete Gross) atklāj, ka iedvesmu šai izrādei smēlusies no savas pieredzes un domām par to, kā pieaugt, bet nepazaudēt dzīvesprieku, pat tad, kad jāsaskaras ar grūtībām vai kad ceļa biedrs kļuvis apnicīgs un nogurdinošs.

 Šo rotaļīgo un pamācošo stāstu kustībās un palēcienos Grēte izdejos un izdziedās kopā ar akrobātu Juha-Mati Eskelinenu (Juha-Matti Eskelinen) no Somijas. Par to, kas gaidāms, vēsta arī izrādes apraksts: “Kad puisim ir labs un draudzīgs noskaņojums, tad meitenei nav. Un otrādi! Tomēr ir brīži, kad saprašanās ir iespējama – tāpat kā ir iespējams salto, dziedāšana, stāvot otram uz pleciem, un prasme veikli noķert krītošu puķupodu. Cirks ir prieks un brīnums, un kāpēc lai tāda nebūtu arī dzīve un attiecības!”

Starp abām izrādēm apmeklētāji tiks aicināti piedalīties “Rīgas cirka skolas” vadītās meistarklasēs, kurās dažāda vecuma bērni profesionālu pasniedzēju vadībā varēs izmēģināt vairākas cirka disciplīnas, kā žonglēšanu ar bumbiņām, žonglēšanu ar lakatiņiem vai ķīniešu šķīvīšiem un pastaigas ar ķekatām, līdzsvara pedālīšiem vai staigājamiem spainīšiem. Ņemot vērā meistarklašu norises laikus, pirmās izrādes apmeklētāji aicināti piedalīties meistarklasēs pēc izrādes beigām plkst. 12.00, savukārt otrās izrādes apmeklētāji aicināti ierasties uz tām stundu pirms izrādes sākuma plkst. 13.00.

“Visās meistarklasēs pasniedzēji veicamos uzdevumus pielāgos atbilstoši dalībnieka spējām, dodot katram bērnam iespēju iepazīt kādu no cirka disciplīnām. Žonglēšana ir viena no atpazīstamākajām cirka disciplīnām, taču bumbiņu vai lakatiņu mētāšana ne tikai izskatās iespaidīgi, bet arī attīsta žonglētājam koordināciju, koncentrēšanās spēju un veiklību. Daudzi noteikti ir paguvuši arī izmēģināt staigāšanu ar ķekatām, taču mēs to iemācīsim darīt pareizi un pārliecinoši. Pie tam, trenēt savas līdzsvara spējas var būt noderīgi ne tikai cirkā, bet arī ikdienā,” uzsver Rīgas cirka izbraukumu koordinatore Renāte Saulīte.

Izrādes un meistarklašu mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem no 4 gadu vecuma un pieaugušie. Rīgas cirka izrāde “Citroni un medus” notiks Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, savukārt cirka disciplīnu meistarklases – koncertzāles publiskajā zonā. Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete. Kā ik gadu, pasākumu apmeklētājus ar gardiem dzērieniem un košiem pārsteigumiem sagaidīs arī dabīgo limonāžu ražotājs “Gardu muti”.

VIDEO. Rīgas cirka izrāde “Citroni un medus” un meistarklases bērniem: https://youtu.be/xAfnLoGxPDU

Grēte Grosa (Grete Gross) jau kopš bērnības aizraujas ar gaisa akrobātiku – 9 gadus mācījusies cirka studijā Folie Tallinā, bet 2015. gadā ieguvusi augstāko izglītību SaSak Circus skolā Somijā, specializējoties gaisa akrobātikā. Kopš augstskolas beigšanas māksliniece strādājusi ar vairākām starptautiskām cirka trupām Igaunijā un Somijā (Big Wolf Company, Mago, Stunt Theatre Kajakas), kā arī guvusi atzinību kā solo māksliniece.

Juha Mati Eskelinens (Juha-Matti Eskelinen) ir cirka mākslinieks no Somijas. Viņš pabeidzis SaSak Circus augstskolu Somijā, specializējoties grīdas akrobātikā un akrobātikā ar ķīniešu kārti. Pirms iestāšanās augstskolā Juha nodarbojies ar parkūru un sporta dejām. Juha Mati ir strādājis ar vairākām starptautiskām kompānijām (Cirque de Puces, Schüü), kā arī uzstājies kā solo mākslinieks.

“Liepājas Mākslas forumu” organizē SIA “Lielais Dzintars”. Pasākumu norisi atbalsta: Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Francijas institūts Latvijā, Valmiermuiža, Kokmuiža un Gardu muti. Partneri: Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Liepājas speciālā ekonomiskā zona un Rīgas cirks. Festivāla programma pieejama mājaslapās: www.lmf.lielaisdzintars.lv un www.lielaisdzintars.lv.

Skolēniem un ģimenēm ir iespēja iegādāties biļetes uz SIA “Lielais Dzintars” organizētajiem pasākumiem par zemākām cenām, izmantojot atlaižu politiku. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3144.


Avots: Lielaisdzintars.lvVienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -