Dobelē gaidāms sulīgākais festivāls - Dobeles Ābolu svētki

Dārzkopības institūta Ceriņu dārzā 2022. gada 1. oktbrī norisināsies Latvijas sulīgākais festivāls – Dobeles Ābolu svētki!

Latvijas sulīgākais festivāls, kā jau katru gadu, oktobra pirmajā sestdienā pulcēs vienkopus novada un apkārtnes mājražotājus, dārzkopjus, lai piedāvātu labāko, kas nācis no dabas. Šīs ražas svinības ir kultūras pasākums un gadatirgus, kura centrālais tēls ir ābols. Šajā dienā ābolu tematika ieņem goda vietu gan dažādās sporta aktivitātēs, gan atrakcijās maziem un lieliem, gan dzīvespriecīgā izklaides un muzikālajā programmā.

Dobeles Ābolu svētki ir ne tikai īpašs pilsētas notikums, bet arī svarīgs mirklis dārzkopības nozarei, atzīmējot gan ražas svētkus, gan arī godinot nozares profesionāļus. Ābeles tēls daudzkārt ir minēts latviešu folklorā. Tas saistās ar mātes mīlestību un gara skaidrību. Dārzkopības institūta Latvijas ģenētisko resursu kolekcijā ir vairāk kā 1000 ābeļu šķirņu un šogad, jau 11. reizi tiks pasniegts arī augstākais augļkopības nozares apbalvojums – “Ābolu ordenis". Apbalvojums tiek piešķirts par augstu profesionālu meistarību, kas ir sekmējusi nozares atpazīstamību un attīstību.

Biedrība “Selekcionāra Pētera Upīša biedrība” paplašinās arī Pētera Upīša Dārzkopības muzeja āra ekspozīciju, muzeja ēkas priekšā uzstādot vides objektu – skulptūru “Ābols”. Skulptūru ir veidojis akmeņkalis Libērijs Peļņa, tās materiāls ir Latvijas laukakmens. Libērijs Peļņa ir strādājis pie atjaunotā Dobeles atbrīvošanas pieminekļa izveides, kurš no jauna radīts 1996. gadā. Skulptūras tēlniece ir Inta Berga. Jaunais vides objekts/skulptūra “Ābols” akcentēs ne tikai Dobeles novadu kā vadošo augļkopības zinātnes centru, bet tādējādi arī tiks popularizēts ikgadējo Dobeles Ābolu svētku simbols.

Svētku dienā Dārzkopības institūta zinātnieki būs sastopami īpaši radītā Ābolu laboratorijas dārza lapenē, kurā ikvienam būs iespēja izzināt ābolu audzēšanas noslēpumus, atklāt to garšas veidošanās nianses un atrast piemērotākās ābeļu šķirnes savam dārzam. Ābolu izstādē un dārzā būs aplūkojamas visdažādākās ābolu šķirnes, īpaši izceļot Latvijā radīto šķirņu unikalitāti. Zinātnieki arī piedāvās nobaudīt ābolu pārstrādes produktus, kas tapuši Dobelē.

Ābolu svētku laikā Dārzkopības institūtā mājražotāju un amatnieku tirdziņā īpašā stendā varēsiet sastapt šī gada Dobeles novada pašvaldības Grantu saņēmējus uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai. Aicinām izbaudīt šo jauno uzņēmēju īpaši gatavotos ēdienus, kurus piedāvās Bergi Food no Vecauces pagasta un Rūtenberga lauku labumu maltīte no Penkules pagasta.

Pirmo reizi pēc administratīvi teritoriālās reformas Dobelē Ābolu svētku laikā tiks godināti jaundzimušie mazuļi, kuri 2021. gadā dzimuši vēsturiskajā Dobeles novadā. Pasākuma mērķis ir godināt Dobeles novada ģimenes, stiprinot to piederību novadam. Par piemiņu jaundzimušajiem pašvaldība dāvinās spēka piepildītu etnogrāfisko Kurzemes un Dobeles apriņķa saktiņu, kādas reiz nēsājuši apriņķa ļaudis un kas arī attēlota Dobeles novada ģerbonī. Mazuļu godināšanas noslēgumā – muzikāli interaktīva izrāde bērniem “Dzeltenais stāsts” - par rudeni un visu to, kas mūs priecē un pārsteidz dabā un ap mums.

Ābolu dienas ietvaros apmeklētāji aicināti interesanti izstaigāt institūta dārzu, piedaloties Āboldienas orientēšanās spēlē visai ģimenei, vai individuāli iepazīt vairāk kā 1000 dažādas ābeļu šķirnes un hibrīdus.

Svētku atraktīvo programmu papildinās arī Āboldienas atklātais šaha turnīrs Dārzkopības institūta Ķiršu mājā, izstāde “Īrisi” Dārzkopības institūta izstāžu zālē, sajūtu darbnīca pašiem mazākajiem un aktivitātes rudenīgajā dārzā. Tāpat apmeklētāji varēs iemūžināt skaistos mirkļus Ābolu svētku foto stūrītī, apskatīt ābolu, bumbieru un pīlādžu izstādi un piedalīties degustācijās dārza lapenē. Kārumniekus sagaida dažādi ābolu gardumi dārza svētku tirdziņā un āra kafejnīcā, savukārt īpašu atmosfēru radīs dzīvo skulptūru muzikālais kvartets, kas ikvienam radīs rudenīgu prieka sārtumu vaigos! Par muzikālo noformējumu rūpēsies muzikālā apvienība “Ziņģes brāļi” no Bauskas.

Aicinām ikvienu šo dienu pavadīt jautrā, interesantā un garšām bagātā Latvijas sulīgākajā festivālā – Dobeles Ābolu svētkos! 

Avots: Dobele.lv


Valmieras TIC - 3715
Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

"Purva bridēji" aicina 4. decembrī plkst. 11:00 doties pārgājienā ar purva kurpēm Jēkabpils novada Lielajā Pelēčāres purvā.

Jēkabpils novada TIC

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Brīvdienu mājas

Brīvdienu mājas "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”...

Limbažu TIC

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

1.decembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies lekcija “Dāvanu etiķete”. Pieteikšanās pa tel. 63005447

EUR 3 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -