«Stirnu buks» aicina uz gleznaino Tērveti

Lai izbaudītu atvasaras burvību svaigā gaisā, 10. septembrī ikviens aicināts doties uz Tērvetes pusi. Tur norisināsies taku skrējiena seriāla “Gjensidige Stirnu buka Trejbuks 2022” vidējais posms. Sacensību centrs pirmoreiz atradīsies priežu meža ielokā AS “Latvijas valsts meži” dabas parka glempinga teritorijā līdzās Tērvetes ūdenskrātuvei un LVM dabas parkam Tērvetē.

Šā gada ekspressezonas jeb “Trejbuka” pirmais posms norisinājās 13. augustā Strīķupes takās Cēsu pusē, bet noslēdzošais paredzēts 1. oktobrī Lielajā ciemā Tukuma novadā. Lai arī uz seriāla uzvarētāju tituliem varēs pretendēt tikai visos trīs posmos piedalījušies dalībnieki, uz Tērveti aicināti arī Strīķupes takās augustā nebijušie aktīvās atpūtas cienītāji, jo darāmā netrūks.

Distances piemērotas katram – gan ātrajam un stiprajam, gan lēnīgajam un vismazākajam! Pavisam būs iespējams izskriet sešas meža takas: nepilnu kilometru garo “Gardu Muti Susurs” vismazākajiem, piecarpus kilometru garās “LVM Skolu čempionāts” un “Sportland Vāvere”, 13 kilometrus garo “Vivacolor Zaķis”, kā arī 21 kilometru garo “Venden Stirnu buks” un 26 kilometrus garo “Garmin Lūsis”. Reģistrēties sacensībām var mājas lapā stirnubuks.lv. Dalībnieku numuru izņemšana glempingā sacensību dienā sāksies pulksten 9. Plašāka informācija par sacensību norisi atrodama mājas lapā stirnubuks.lv.

Tērvetes mežs ir viena no kolorītākajām taku skriešanas vietām Latvijā, jo skaistās dabas ainavas tur papildina arī ar tēlniecības palīdzību uzburtā literāro tēlu pasaule, kā arī seno zemgaļu mantojums. Ikvienam būs iespēja apskatīt pirms astoņiem simtiem gadu būvētās Tērvetes koka pils kopiju, trīs Tērvetes pilskalnus un arīdzan nesen glīti iekonservētās Livonijas ordeņa viduslaiku pilsdrupas.

Daļa dabas parka tiek dēvēta par Sprīdīša zemi, jo veltīta rakstnieces Annas Brigaderes pasaku un lugu varoņiem. Efektīgu pašiņu cienītājiem der atcerēties, ka Sprīdītis Lutausi Tērvetes upes kreisajā krastā dancina jau 50 gadus! Abi atrodami, dodoties augšup pa trepēm no Atrakciju laukuma, vai arī piestājot garāmskrienot.

LVM dabas parka Tērvetē aizsākumi meklējami 1958. gadā, kad tagadējā Saules noskaņu parkā tika izveidotas pirmās pastaigu takas. Šobrīd dabas parks aptver vairāk nekā 1200 hektāru lielu platību, no kuras trešo daļu aizņem Pasaku pasaule. 10. septembrī te sagaidāma arī pamatīga taku skrējēju rosība.

Un ne tikai. Atbalstot cilvēka veseluma ideju kā labsajūtas stūrakmeni, šajā taku skrējienā “Stirnu buks” būs līdzās pirtnieku un citu labas sajūtas meistaru saimei, kas turpat blakus esošajā pļavā organizē “Pirts un veselības festivālu 2022”. Tajā būs iespējams apmeklēt lekcijas, meistarklases, radošās darbnīcas, iepazīt dažādus pirtniekus, masierus, SPA speciālistus un citus veselīga dzīvesveida praktiķus, baudīt individuālus pirts un masāžas pakalpojumus brīvā dabā Pirts un Sajūtu takās, dažādus gardumus Ēstgribas takā, kā arī apmeklēt mājražotāju, amatnieku un vietējo ražotāju tirdziņu Tirgus takā.

No pulksten 18.00 būs iespējams izbaudīt arī kokles skaņas un rāmu noskaņas mūziku Kārļa Rudras Jirgena koncertā, savukārt vakara noslēgumā, pulksten 20.00 svinēt svētkus koncertā-ballē “Margrietiņu nakts” kopā ar grupu “Crazy Daisy”.

Visas takas ved uz Tērveti, tādēļ – tiekamies mežā!

Avots: Stirnubuks.lv


Valmieras TIC - 3715
Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Brīvdienu mājas

Brīvdienu mājas "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

1.decembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies lekcija “Dāvanu etiķete”. Pieteikšanās pa tel. 63005447

EUR 3 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

"Purva bridēji" aicina 4. decembrī plkst. 11:00 doties pārgājienā ar purva kurpēm Jēkabpils novada Lielajā Pelēčāres purvā.

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -