Supošanas bums Latvijā; pieprasījums pēc inventāra audzis pusotru reizi

Tradicionāli vasarā popularitāti iemanto dažādi ūdens sporta veidi un, kā liecina tirdzniecības centra internetā 220.lv pārdošanas dati, šogad būtiski augusi interese par supošanas inventāru. SUP dēļiem pārdošanas apjomi Latvijā, salīdzinot ar aizvadītā gada attiecīgo periodu, auguši par pusotru reizi. Kā stāsta supošanas eksperts Kristaps Salens, interese par supošanu pieaug ne tikai inventāra pieejamības dēļ, bet arī tādēļ, ka nodarbei ir pozitīva ietekme uz cilvēka fizisko un mentālo veselību.

Šovasar gan Latvijā, gan Baltijas valstīs kopumā pieaugusi interese par supošanu, ko apstiprina, 220.lv pārdošanas apjomi, gan arī supošanas ekspertu novērojumi. “Fab Adventures” īpašnieks

Kristpas Salens stāsta, ka supošana ir ļoti pateicīga aktivitāte, ko var īstenot visu gadu  –  galvenais nosacījums, lai ūdens nav aizsalis. Taču tradicionāli sezona ilgst no aprīļa līdz oktobrim.

Turpina eksperts K.Salens: “Cilvēki arvien vairāk iepazīstas ar supošanu, kā rezultātā nodarbe kļūst arvien pieejamāka un arī finansiāli draudzīgāka. Ar supošanu var nodarboties persona bez īpašas fiziskās sagatavotības un to var pielāgot dažādiem sarežģītības līmeņiem. Aktivitāšu daudzums, ko var veikt ar SUP dēli, ir ļoti dažāds, piemēram, airēt mierīgos laikapstākļos saullēktā vai saulrietā, airēt spēcīgā vējā, kas būtu jau pavēja braukšana; var arī sērfot, nodarboties ar jogu, fitnesu vai krāču braukšanu. Tomēr, jāuzsver, ka personai, kura ar supošanu nenodarbojas profesionāli, nevajadzētu doties ūdeņos, kur vēja ātrums pārsniedz 4 metrus sekundē.“

Eksperts arī atzīst, ka supošana ir lielisks veids, kā uzlabot veselību, piemēram, tā attīsta ne tikai lielo muskulatūru, bet arī dziļo, jeb balsta muskulatūru, vienlaicīgi nodarbinot dažādas muskulatūras grupas. Vienlaikus tas ir arī lielisks kardio treniņš, kura laikā tiek nodarbinātas arī kājas, rokas, vēdera muskulatūrā un pat pēdas. Ir pierādīts, ka supošana ir viens no efektīvākajiem sporta veidiem, lai uzlabotu fizisko stāvokli, piemēram, ir novērots, ka vasaras laikā cilvēki ar paaugstinātu ķermeņa masu,  noslēdzoties sezonai, ir guvuši atlētiskāku augumu. “Tātad, jāuzsver, ka supošanai ir lieliska ietekme uz cilvēka fizisko formu un mentālo veselību, jo tā palīdz piedzīvot līdz šim nebijušas emocijas, piemēram, supojot saullēktā,” piebilst K. Salens.

Savukārt Kārlis Ozols, 220.lv Marketplace pārdošanas vadītājs norāda, ka arī citu ūdens aktivitāšu inventāra apjomi pieauguši: “Reaģējot uz klientu pieprasījumu, 220.lv šogad paplašināja preču piedāvājumu, dažādojot ūdens aktivitāšu inventāra modeļus un cenu līmeņus. Rezultātā arī kajaki tiek iegādāti vairāk nekā pērn, to pārdošanas apjomiem augot par pusotru reizi. Arī kaimiņvalstīs vērojamas līdzīgas tendences, taču varu uzsvērt, ka iedzīvotāji Latvijā un Igaunijā ir aktīvāki supošanas un kajakošanas piekritēji nekā lietuvieši. Lietuvā lielāka interese ir par piepūšamajām laivām.”

Raksturojot SUP dēļu cenas, 220.lv ir pieejams inventārs no 49 līdz 249 eiro. Populārākā izvēle ir cenu kategorijā - aptuveni 170 eiro.

Salens uzsver, ka SUP dēlis ir labs ieguldījums, jo tas ir ļoti izturīgs un tikai retos gadījumos tiek pārdurts. Ja arī tas notiek, defektu ir ļoti viegli salabot. Turklāt, ja persona pati ir iegādājusies SUP dēli, tad paveras plašas iespējas šo aktivitāti baudīt jebkurā Latvijas malā.

Avots: Repute.lvAtpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -