7 iemesli, kādēļ apmeklēt Mājas kafejnīcu dienu Veclaicenē

Dace Bumbiere - Augule | 2022.08.27

Sestdiena, 27. augusts. Latvijas Igaunijas pierobeža- Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene”.

Vēl vari paspēt pieteikties uz Mājas kafejnīcu dienu “Pierobežas garšas Veclaicenē”! Informācija: ŠEIT!

VIRSOTNES

Izcili ainaviskā Alūksnes augstiene ir lieliska pašmāju alternatīva Skandināvijas un Alpu cienītājiem. Tikai šeit baudāmas ainaviskās Latvijas augstkalnes ar majestātisko Dēliņkalnu, kuram pa spēkam Daugavu no Gaujas šķirt, stāvo Drusku kalnu, no kura saskatāma Baltijas augstākā virsotne – Lielais Munameģis un Saules kalnu, no kura baudāmas kaimiņzemes tāles. Lai pakāptos vēl augstāk jādodas uz kādu no sešiem Pierobežas skatu toņu tūres objektiem. Tuvāk debesīm atrasties ļaus Latvijas augstākās baznīcas – Opekalna evaņģēliski luteriskās baznīcas – apmeklējums un viesošanās draudzes sarīkotā mājas kafejnīcā.

PIEROBEŽA

Divas savstarpēji savienotas, gleznainas teritorijas Latvijā un Igaunijā padara Veclaiceni par īpašu vietu, kur pastaigas vai izbraucieni pa abu valsts robežu un robežstabu apraudzīšana mijas ar centieniem apgūt igauņu valodu un jokiem par kaimiņu sadzīvošanu. Dzīvošana Igaunijas tuvumā ienesusi kaimiņu kulinārās tendences arī mūsu virtuvē un otrādi, bet dažas receptes, kaut tepat netālu radušas, ir tik eksotiskas, ka labāk uzticēt pagatavot tiem, kuriem dzīslās rit igauņu asinis. Mājas kafejnīcu dienā darbosies arī divas kafejnīcas, kas veidotas sadarbībā ar igauņu kaimiņiem, dodot iespēju izbaudīt kaimiņiem raksturīgo ēdienkarti. Izbaudi šo bezgalīgo sajūtu, atrodoties tuvu divām valstīm vienlaikus!

MALĒNIEŠI

Latvijas – Igaunijas pierobežā dzīvo malēnieši, kuru dzīves galvenais uzdevums ir radīt prieku. Malēnietis pats prot priecāties un viņam patīk ja priecājas arī pārējie. Katrā mājas kafejnīcā novērosiet malēniešu čaklumu, kultūras autentiskumu, kā arī dialekta krāšņumu un valodas skanīgumu. Tas ir nebeidzams optimisms apvienojumā ar viesmīlību, jo ikviens paskaidros, ka krilcs ir slieksnis, lumpis – mazs dīķis, kalkūns – tītars, šircis – priekšauts, bet par klikučiem mēs saucam žagas. Iegriežoties Jaunlaicenes muižas muzejā izzināt malēniešu pasauli, nemaz nemanīsiet, cik ātri iemācīsieties sasveicināties kā īsts malēnietis.

SAJŪTAS

Atpūtu skaistu padara izvēlētā vieta, bet jo īpaši būšana kopā ar vietējiem cilvēkiem un viesību atmosfēra atvērtos pagalmos un namos. Mājas kafejnīcu dienu iesakām pavadīt kopā ar draugiem vai ģimeni. Izbraucieni ar “Pauguru” māju saimnieku izgatavoto pupsikbāni, jautrās spēles igauņu valodas apguvei un interesantu vietu apmeklējumi radīs kopīgas atmiņas, laimes sajūtu un sajūsmu ikvienā. Prieku atnesīs gardumu pilni vēderi, kā arī muzikālie priekšnesumi, sarunas un varbūt pat kāds loms, kuru nozvejosiet mājas kafejnīcu dīķos. Noķer mirkli, piešķirot gardas krāsa ikdienišķajā!

VIENREIZĪBA

Mājas kafejnīcu diena pašā Latvijas – Igaunijas pierobežā norisinās tikai vienu reizi gadā, tādēļ ļaujiet šai vienreizībai savi apburt. Tā ir iespēja papildus  apceļot Latviju un tuvāk iepazīt tās ļaudis. Baudīt īpašus ēdienus, ko gatavojuši saimnieki galdā ceļot katrs savu meistarstiķi – ēdienu, kas ir pašu ģimenes un draugu iecienīts. Unikālas vietas –  idilliska pierobežas lauku sēta, Opekalna baznīcaZiemeru muiža vai Dēliņkalna skatu tornis – vai kādreiz esiet tā pusdienojuši? Tā ir iespēja, kas jāizmanto!

GARDUMI

Vietu pa īstam pazīstam un saprotam, ja esam to izbaudījuši ar visām savām maņām. Un tik tiešām šī diena ir par gardumiem – gan sāļiem, gan saldiem, malēniskiem un Igaunijas pierobežai raksturīgiem, tradicionāliem un netradicionāliem. Taču tas, ko droši varam teikt, katrs spēs atrast sev piemērotāko garšu, jo saimnieki šogad bijuši ļoti radoši gan nosaukumos, gan ēdienu izvēlē. Māju kafejnīcu piedāvājumā ir gan pašaudzētas zivis un meža veltes, dažādu garšu kūkas un pankūkas, atsvaidzinošas aukstās  un sātīgas siltās zupas, igauņu putra un daudz, kas cits.

ATELPA

Paņemiet pārtraukumu no ikdienas un ievelciet elpu un sajūtiet kā smaržo daba Latvijas-Igaunijas pierobežā, kurā atradīsiet vairākas dabas takas, velomaršrutus, brīnišķīgus panorāmskatus un zivīm bagātus ezerus. Baudiet maltīti pie viena galda ar vietējiem ļaudīm un izbaudiet pierobežas kolorītu, kuru raksturo Veclaicenes Vissvētās Dievmātes patvēruma pareizticīgo baznīca un līdzās varenajai Ziemeru ozolu alejai Volfu dzimtas celtā Ziemeru muiža. Tieši atelpa no ikdienišķā sniegs jaunu spēku un enerģiju nākamajai darba nedēļai!

www.visitaluksne.lv

Avots: Visitaluksne.lv


celojumubode - 3755
Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -