Skolēnus varētu ietekmēt miega un kustību trūkums, lielākais drauds – saslimt ar Covid-19

Atsākoties skolai un palielinoties ikdienas slodzei, skolēni varētu saskarties ar vairākām grūtībām saistībā ar pašsajūtu un veselību; iedzīvotāju skatījumā biežākās no tām varētu būt iespēja saslimt ar Covid-19, kā arī kustību, miega un atpūtas trūkums, noskaidrots „Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras „Norstat” veiktajā aptaujā.

Izvēloties vairākas atbildes, 38% aptaujāto uzskata, ka skolēni varētu saslimt ar Covid-19, bet 35% pieļauj, ka skolēni saskarsies ar kustību trūkumu, un 31% pārliecināts, ka skolēniem būs miega trūkums. Vēl 27% respondentu norādīja, ka izglītojamajiem grūtības varētu radīt atpūtas trūkums. 18% aptaujas dalībnieku ir pārliecināti, ka, atsākoties skolai, skolēni varētu izjust vitamīnu, minerālvielu trūkumu, kā arī redzes pasliktināšanos. Salīdzinoši daudz mazāk – 9% ir to, kuri uzskata, ka skolēni saskarsies ar traumatismu un hronisku slimību saasināšanos. Piemēram, 52% respondentu vecumā no 18-29 gadiem norādīja, ka skolēni, atsākoties skolas gaitām, izjutīs miega trūkumu. Salīdzinājumam citās vecuma grupās šādi uzskata tikai 18%-33% aptaujas dalībnieku.

Atšķiras arī iedzīvotāju viedokļi reģionu griezumā, piemēram, Pierīgas iedzīvotāju lielākās bažas ir par to, skolēni saslims ar Covid-19 – tā uzskata 42% respondentu. Rīgas iedzīvotāju skatījumā skolēnu pašsajūtu un veselību visvairāk ietekmēs kustību trūkums – šādi atbildēja 41%. Latgalē vairāk uzskata, ka miega trūkums skolēniem radīs galvenās grūtības – tādās domās ir 36% šī reģiona respondentu. Latgalē un Zemgalē arī vairāk domā, ka vitamīnu un minerālvielu trūkums ietekmēs skolēnu pašsajūtu – šādu atbildi apstiprināja 21% aptaujāto. Vidzemē populārākā atbilde bija, ka skolēni saskarsies ar traumatismu, bet skolas gaitu atsākšanu ar redzes pasliktināšanos visvairāk saista Latgales, Kurzemes un Rīgas iedzīvotāji. Savukārt salīdzinājumā ar sievietēm aptaujātie vīrieši vairāk uzskata, ka tik jaunus cilvēkus veselības problēmas neietekmē.

“Pēc brīvlaika bērniem un pusaudžiem atgriešanās skolā vai skolas gaitu uzsākšana 1. klasē nozīmēs arī papildu fizisko un garīgo slodzi, tādēļ savlaicīgi ieteicams atrast balansu starp mācībām, ārpusskolas aktivitātēm un atpūtu brīvajā laikā. Protams, jo bērns ir fiziski veselāks, ikdienā saņem sabalansētu uzturu, var pietiekami ilgi atpūsties un izgulēties, jo lielāka iespēja palikt veselam arī visa mācību gada laikā. Diemžēl realitātē skolēni ar vispārējām saslimšanām sāk slimot jau septembra beigās, oktobra sākumā, tikko pasliktinās laikapstākļi. Pieaugušo uzdevums ir sekot un iespējami pieradināt bērnu prast patstāvīgi sadalīt savu laiku atpūtai, neaizrauties ar viedierīču ilgstošu lietošanu, noteiktā laikā vakarā doties gulēt u.tml. Mācībspēkus mudinātu izsvērt, cik daudz skolēniem jāapgūst mājās, lai nedēļas nogales, rudens, ziemas, pavasara brīvlaiki tiešām būtu laiks, kad atpūsties, pavadīt laiku ar ģimeni,” saka Mēness aptiekas pieaicinātā eksperte – pediatre rezidente Veselības centru apvienībā Polīna Popeiko.

Reprezentatīva „Mēness aptieka” iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru „Norstat” veikta, visā Latvijā 2022. gada augustā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Avots: Repharm.lvViesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -