49% darba ņēmēju vecuma grupā no 18-41 apsver iespēju šogad mainīt darbavietu

Darba ņēmēji arvien biežāk no darba devēja pieprasa iespēju strādāt attālināti vai hibrīddarba modelī – attālināta un klātienes darba kombinācijā, atklāj “Microsoft” jaunākais pētījums. Īpaši aktīvi šādu darba modeli pieprasa Z un Y paaudzes (tā dēvētie mileniāļi) darbinieki vecuma grupā no 18 līdz 41, kas veido lielu daļu no pašreizējā darbaspēka. Jaunākais Darba tendenču indekss 20221 atklāj, ka daudzi darbinieki šobrīd pārvērtē darba lomu savā dzīvē, pārdomājot, ko viņi sagaida no darba un ko viņi ir gatavi dot pretī. Kā atklāj pētījums, 49% Z un Y paaudzes darbinieki, visticamāk, apsvērs iespēju jau šajā gadā mainīt darbavietu.

    1. Parādās jauna tendence – izvēles iespējas un elastība

Saskaņā ar Darba tendenču indeksa 2022 datiem, lielāku elastību no darba devēja sagaida visi darbinieki, taču Z un Y paaudzes darbinieki ir tie, kas šīs izmaiņas atbalsta vislielākā mērā. 49% Z paaudzes darbinieku, visticamāk, savā pašreizējā amatā apsvērs pāreju uz hibrīddarba modeli un 46%, visticamāk, strādās attālināti. Gados jaunākā paaudze lielākā mērā nekā pārējie darbinieki augstu vērtē iespēju izvēlēties, kad un kur strādāt.

    2. Mainās prioritātes – tagad ir lielāka nozīme labbūtībai un korporatīvajai kultūrai

Taču Z un Y paaudzes darbiniekiem arvien svarīgāki kļūst arī citi ar darbavietu saistīti faktori, un prioritātes pēdējos gados strauji mainās. Darba tendenču indekss 2022 atklāj, ka šiem darbiniekiem uzreiz pēc darba algas apmēra nākamā svarīgākā lieta darbavietas izvēlē ir  labvēlīga darba kultūra (46%), darbinieku labbūtības veicināšanas elementi (42%) un darba mērķa vai jēgas sajūta (40%).

    3. Darbinieki var aiziet no darba, tāpēc uzņēmumiem ir jāmainās

Pētījums arī atklāja, ka Z un Y paaudzes darbinieki biežāk “demonstrē savu darbavietas vērtējumu, no darba aizejot”. Faktiski gandrīz puse no šo paaudžu darbiniekiem Eiropā (49%), visticamāk, šogad apsvērs jaunas darbavietas izvēli, kurpretim vidējais rādītājs visās vecuma grupās Eiropas, Vidējo Austrumu un Āfrikas (EMEA) reģionā ir 36%. Vēl 31% Z paaudzes darbinieku, visticamāk, pārcelsies uz citu dzīvesvietu un atradīs darbu, kas ļauj strādāt attālināti.

Nākamā modes tendence ir hibrīddarbs. Vai esam tam gatavi?  

Z un Y paaudzes darbinieki veido lielu daļu no pašreizējā darbaspēka un, iespējams, nākotnē arvien biežāk ieņems vadošos amatus. Lai varētu piesaistīt labākos talantus tagad un turpmāk, organizācijām ir jāpielāgo sava darba prakse, lai tā atbilstu tam, ko darbinieki no darba devēja sagaida. Personāldaļu un uzņēmumu vadītāju uzdevums ir radīt darbavieta tādu, lai darbinieki justos iesaistīti, un, uzņēmumā strādājot, izjusto piederību un jēgu.

“Pandēmijas laika pēdējo divu gadu pieredze nekur nepazudīs, un tai būs ilgstoša ietekme. Tādējādi uzņēmuma ilgtermiņa panākumu atslēga ir rīcībspējas došana vidēja un augstāka līmeņa vadītājiem, lai viņi brīvāk var pielāgoties darbinieku vēlmēm. Lielisks rīks, kas palīdz komandām pārmaiņām pielāgoties, ir arī Microsoft Viva, kurā pieejami dažādi vērtīgi ieteikumi un padomi darbinieku produktivitātes un labbūtības celšanai,,” saka Ketevan Ratiani, Microsoft CEE Multi-Country mūsdienu darba biznesa vadītājs.

Lai sekmīgi apmierinātu darbinieku vajadzības, personāldaļu un uzņēmumu vadītājiem ir jāmaina savs domāšanas veids. Tā kā arvien lielāka nozīme tiek piešķirta labvēlīgai darba vietas kultūrai un darbinieki vēlas elastību, vadītājiem būs jāpielāgo savu komandu darba veids, lai nodrošinātu, ka darbiniekiem un vadītājiem ir skaidrība par viņu lomām un pienākumiem, kā arī par to, kā īsti darbojas hibrīddarba modelis konkrētajā uzņēmumā.

Tomēr tikai salīdzinoši nedaudzi uzņēmumi (27%) ir panākuši iekšēju vienošanos, kurā jaunās normas ir skaidri noteiktas. Lai izveidotu efektīvas hibrīddarba komandas, vadītājiem būs jāievieš komandas līgumi, kuros noteikti biroja “kāpēc”, “kad” un “kā”, klātienes sadarbības mērķi, vienošanās par to, kad tikties klātienē, un definēta hibrīdsapulču etiķete.

Šīs vienošanās ir paredzētas, lai nodrošinātu, ka ikvienam ir vienlīdz aizraujoša darba pieredze, neatkarīgi no tā vai darbinieks strādā birojā vai attālināti. Ja vadītāji apzinās tehnoloģiju lomu un iespējas, uz sadarbību balstīta digitālā kultūra var palīdzēt pārvarēt ģeogrāfisko attālumu un citas atšķirības. Šeit ir daži komandas vienošanās punktu piemēri:

    • Pieejami/kopīgoti Outlook kalendāri vienkāršākai un racionalizētai sapulču plānošanai;  

    • Microsoft Teams saišu pievienošana katram sapulces ielūgumam, lai cilvēki varētu izvēlēties, vai viņi vēlas sapulcē piedalīties virtuāli vai klātienē;  

    • Atjaunināta Outlook RSVP izmantošana – tas ļauj norādīt, vai piedalīsieties sapulcē klātienē vai attālināti. Galu galā, nav daudz cilvēku, kas vēlas doties uz tukšu biroju;

    • Kopīgs darbs ar kopīgotiem dokumentiem mākonī, lai visiem būtu piekļuve vienai un tai pašai informācijai un varētu kontrolēt, ka visiem ir viena dokumentu versija;

    • Digitālo rīku izmantošana darbinieku pieredzes mērīšanai, piemēram, Microsoft Viva, kas ļauj apgūt darba modeļus un gūt uz datiem balstītu ieskatu, lai palīdzētu uzlabot darbinieku labbūtību, tās saistību ar darba ražīgumu, lai veicinātu zināšanu apmaiņu, stiprinātu uzņēmuma kultūru un tādējādi palīdzētu organizācijām saglabāt savus labākos un spilgtākos talantus;

    • Ar tehnoloģijām aprīkotu biroja sapulču telpu izveide – tās ir telpas, kas nodrošina vienlīdzīgu sapulces pieredzi gan tiem cilvēkiem, kas tajā piedalās klātienē, gan tiem, kas sapulcei pievienojušies attālināti;

    • Teams Rooms with Front Row izmantošana – tā ir funkcija, kas ļauj ikvienam justies iekļautam hibrīdsapulcē neatkarīgi no viņa atrašanās vietas; un šis aspekts ir galvenā hibrīddarba panākumu atslēga. Izmantojot Front Row programmā Teams, ekrāna apakšā ir redzama videogalerija, un tādējādi sapulču telpā esošie cilvēki var redzēt kolēģus, kas sapulcē piedalās attālināti gandrīz tā, it kā viņi atrastos vienā telpā;

    • Zvanu ierakstīšana, lai informāciju varētu kopīgot ar tiem, kuri nepiedalījās sapulcē;

    • PowerPoint Recording Studio un Cameo izmantošana – jūs varat ierakstīt savu prezentāciju un kopīgot to ar kolēģiem, lai viņi to varētu noskatīties sev ērtā laikā, kad nebūs nepieciešams fokusēties uz to, ko viņi dara šobrīd.

Nav vienotas pieejas, kas derētu visiem un katrā uzņēmumā. Tāpēc, lai biroja darba organizācija būtu piemērota ikvienam darbiniekam, būs nepieciešama pārdomāta rīcība. Tas nozīmē, ka uzņēmumiem ir mērķtiecīgi jādomā par to, kā panākt elastīga hibrīddarba efektivitāti. Pielāgojoties jaunākas paaudzes darbinieku vēlmēm, izmantojot tehnoloģiskas, procesu un kultūras pārmaiņas, uzņēmumi var nodrošināties nākotnei un izmantot visas hibrīddarba priekšrocības.

Avots: Lbs-team.comViesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -