Aivars Mackevičs: 10 atziņas par «Toyota C-HR 1.8 Hybrid» pēc 33 200 km nobraukuma

Aivars Mackevičs, BalticTravelnews.com direktors: tūrisma ziņu portāls Travelnews.lv ilgtermiņa nomā ieguva pilsētas krosoveru «Toyota C-HR 1.8 Hybrid», lai redakcijas uzdevumā apceļotu Latviju un tuvākās ārzemes. Viena gada laikā (9.06.2021-15.07.2022) tika nobraukti 33 200 km, bet kopējais automašīnas nobraukums sasniedza 34 800 km. C-HR nosaukums cēlies saīsinājumā no Coupe High Rider – kupeja ar SUV aprisēm un pirmais C-HR modelis pie pircējiem nonāca 2017.gada sākumā. Rietumeiropā pēc degvielas cenu straujā kāpuma no visiem C-HR modeļiem visvairāk pārdotais ir tieši par «Toyota C-HR 1.8 Hybrid».

10 atziņas par «Toyota C-HR 1.8 Hybrid» pēc 33 200 km nobraukuma:


1) Liela uzslava ir jāvelta automašīnas degvielas patēriņam, kur ikdienas pilsētas un autostrādes režīmā vidējais degvielas patēriņš reti bija augstāks par 6 litriem benzīna (95) uz 100 km. Pēc degvielas cenu kāpuma 2022.gada martā un braukšanas stila koriģēšanas visu laiku varēja uzturēt 5,4-5,6 litru patēriņu uz 100 km. Lai gan oficiālos dokumentos tiek uzrādīta 43 litru degvielas tvertne, taču tikai retos gadījumos izdevās uzpildīt mazliet vairāk par 34 litriem, lai gan degvielas daudzuma rādītājs bija uz nulles vērtības.

2) Jāteic, ka 33 200 km ceļojumā automašīnai nebija nevienas tehniskas problēmas. Tas rada autovadītājam drošības un uzticamības sajūtu, kas ir ļoti svarīga tālo ceļojumu laikā vai ziemas apstākļos. Regulārās tehniskās apkopes Toyota servisa centrā ir pēc katriem 15 000 km. Motora pārsegs viena gada laika tika atvērts 2-3 reizes, lai uzpildītu logu mazgāšanas šķidrumu.

3) Automašīna tika lietota dažādos ceļa un gadalaiku apstākļos un jāteic, ka tā ir izteikta pilsētas un asfalta seguma spēkrats. Latvijas putekļainie lauku ceļi automašīnas salonam ir īsta katastrofa, jo pēc dažu kilometru braukšanas salons lēnām pārklāsies ar vieglu putekļu kārtu. Arī 14,8 cm klīrenss un priekšpiedziņa (ir arī pilnpiedziņas modeļi) nerada drošu braukšanas sajūtu rudens un ziemas apstākļos, kad lauku ceļš ir dubļains vai sniega piepūsts.

4) Sevišķi jauniešiem patīk automašīnas šķautņainais dizains, kas izceļ vāģa dinamiku un rada futūrisma sajūtas. Spēkrata siluetu gan dienā, gan krēslā nevar sajaukt ar nevienu citu automobili. Tas ir moderns automobilis ar eleganci, kas ļauj tā vadītājam sajusties stilīgākam nekā ierastajā «Toyota Corolla». Jāatzīmē, ka automašīnas plastmasas sānu un aizmugures aizsargi ļoti labi pasargā spēkrata virsbūvi no mehāniskiem un vizuāliem defektiem. Bija gadījums, kad uz brīdi nepieskatīts bērns ar savu trīsriteni spēcīgi ietriecās mūsu stāvošā vāģī, bet rezultāts - liels puns bērna pierē, bet ne skrambas automašīnas sānos. 

5) No ceļošanas viedokļa automašīna ir piemērota tikai divām personām vai ar kopā ļoti maziem bērniem, jo aizmugurē sēdošie pasažieri jutīsies kā tankā. Mazie sānu logi jeb šaujamlūkas aizmugures pasažieriem neļauj brīvi baudīt ceļojuma panorāmas skatus. Gandrīz visi līdzbraucēji, izņemot jauniešus ar viedtālruņiem, ir atzīmējuši, ka aizmugurē sēdēt ceļojuma laikā nav interesanti un liela auguma cilvēkiem būs pretenzija par telpas trūkumu. Bagāžas telpa ar 377 litriem ļauj ceļot ar diviem vidēja izmēra koferiem un sīkmantām. Instrumentu panelī iespējams izvēlēties kādu no trim braukšanas režīmiem – ekonomisko, standarta vai sportisko, taču ļoti ievērojamas braukšanas pārmaiņas nav sagaidāmas. Latvijas apceļošanai iesaku izvēlēties 17 collu disku risinājumu, kas daļēji pasargās automašīnu no negaidītiem ielu bedru triecieniem. Salona trokšņu izolācija C-HR hibrīda modelim nav stiprā puse, tāpēc ceļošanas laikā pie tās būs jāpierod. Tālākais Travelnews.lv ceļojums bija uz Vāciju, kur dažu dienu laikā tika nobraukti 4000 km. 

6) Darījuma cilvēkiem būs pārsteigums, ka svinību uzvalks vai svārki būs jākarina uz aizmugures auto sēdekļa galvas balsta stieņa vai jāiegādājas speciāls drēbju pakaramais, jo pie griestiem aizmugures pasažieriem nav ierasto rokturu. ''EV Mode'' režīms ļaus klusi un ekoloģiski iebraukt biroja apakšzemes stāvvietā vai kaimiņu nepamanītam atgriezties mājās, jo līdz 50 km/h var kādu brīdi braukt tikai ar elektrodzinēju. Jāatzīmē, ka auto neprovocē uz dinamisku braukšanu, tāpēc uzņēmuma kasē paliks nauda, kas citos gadījumos būtu norakstīta ātruma fotoradaru soda kvītīm vai jaunās riepās. 

7) Nakts braukšanas laikā ir novērots, ka lielai daļai «Toyota» zīmola spēkratiem automātiskas gaismas pārslēgšanās sensors nostrādā pārāk vēlu, jo pretī braucošie automobiļi bieži vien signalizē, mirkšķinot ar lukturu gaismām, par gaismu režīma nomaiņu. Protams, ka pēc šādas mirkšķināšanas «Toyota» lukturi automātiski pārslēdzas uz tuvējām gaismām, bet kaunuma sajūta paliek.

8) Automašīnas izmērs (4,36 m) ļauj droši iebraukt gandrīz katrā šaurā ielā vai virszemes un apakšzemes autostāvvietā, kur ļoti palīdz aizmugures skata kamera. Parkošanās sensori būtu tikai ieguvums drošiem manevriem, bet mūsu gadījumā to nebija, tāpēc bija ātri jāadaptējas pie auto gabarītiem. Tā kā sēdēšanas pozīcija ir samēra augsta attiecībā pret klasiskajiem ielas vāģiem, tad tā dod labu satiksmes pārskatāmību, taču virsbūves formas liedz gūt priekšstatu par to, cik tuvu auto priekša atrodas apmalei vai citam šķērslim.

9) Drošības sistēmas viena gada laikā ir paglābušas vismaz no diviem autosatiksmes negadījumiem, jo sadursmes novēršanas sistēmas (gan ar šķēršļi, gan ar velosipēdistu, gan ar gājēju) strādā teicami. Atšķīrībā no citu zīmolu automobiļiem tās nav pārlieku agresīvas, kas autovadītājam saglabā saimnieka sajūtu. Adaptīvā kruīza kontrole un sistēma, kas brīdina par izbraukšanu no joslas, automātiski koriģējot stūri, strādā lieliski.

10) C-HR hibrīdam ir daudz līdzību ar «Toyota Prius» modeli – abas automašīnas izmanto kopēju platformu un 1,8 litru benzīna motoru savienojumā ar elektromotoru. «Toyota C-HR» konkurē ar «Nissan Juke», «Kia Niro», «VW T-Roc», «Opel Crossland X», «Skoda Kamiq», «Hyundai Kona» un citu zīmolu modeļiem, taču «Toyota C-HR» dinamiskais dizains, apdares materiālu kvalitāte un ekonomiskais hibrīda motors, pārliecina pircējus gan Latvijā, gan Rietumeiropā.

Travelnews.lv redakcija pēc viena gada ceļojuma ir sajūsmā par šo uzticamo un ekonomisko vāģi, taču mēs nekādi nevarējām pierast, ka degvielas tvertnes vāku var atvērt tikai ar pogas starpniecību automašīnas salonā :) 

20220823-Toyota-C-HR-Hybrid

Ilgtermiņa nomas līgums: 2021.gadā jūnijā tūrisma ziņu portāls Travelnews.lv un starptautiskā auto noma «AVIS Latvija» vienojās par ilgtermiņa nomas līgumu līdz 15.07.2022, kas noteica:

- automašīnu iznomāšana bez depozīta un citām saistībām
- iespēja vairākas mēnešus lietot jaunu automašīnu
- bezmaksas 24h Avis palīdzība uz ceļa
- nav nekādu citu izmaksu, kā vien fiksēts mēneša maksājums par apdrošināšanu, tehnisko apkopi, riepu maiņu, remontu utt.
- Laika, naudas un kompetences ietaupījums, lai sazinātos ar viesiem servisiem, kas apkalpo automašīnu
- iespēja mainīt auto modeli vai zīmolu, aktualizējot ilgtermiņa līgumu

Jāatzīmē, ka Travelnews.lv redakcijai gada laikā bijai vairāki mobilitātes ierobežojoši momenti (autosatiksmes negadījums un remonts, riepu maiņa), kur pēc viena telefona zvana «Avis Latvija» palīdzības centram visas problēmas tika ātri un profesionāli atrisinātas. Paldies par sadarbību!

20220823-Toyota-C-HR-Hybrid-18

 «Toyota C-HR 1.8 Hybrid» oficiālie tehniskie dati:
- 4 cilindru benzīnas motors ar 1798 cm³
- Kopējā jauda ar elektropiedziņu ir 122 zirgspēki
- Priekšējā piedziņa
- Līdz 100 km/h ieskrienas par 11 sekundēm
- Maksimālais ātrums 170 km/h
- Vidējais degvielas patēriņš 4,9 litri (95) uz 100 km
- Degvielas tvertne 43 litri
- CO2 izmešu daudzums 111 g CO₂/km
- Automašīnas izmēri G 4,39 / P 1,80 / A 1,57 m
- Bagāžnieks 377 litri (1160 litri)
- Automašīnas svars 1420 kg
- Apgriešanās rādiuss 11,2 metri
- Klīrenss 14,8 cm


Avots: BalticTravelnews.comViesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -