Iedvesmojies skaistai atpūtai Smiltenes novadā

Smiltenes novada tūrisma informācijas centri ir apkopojuši 8 “instagrammīgākās” vietas Smiltenes novadā – Iedvesmojies brīnišķīgai atpūtai Smiltenes novadā, radi izcilas bildes un publicējot tās ietago @smiltenes_novads Instagram kontu.

    1. Smiltenes Stounhendža

Ļoti interesanti, ka drupas patiešām līdzīgas neolīta un bronzas laikmeta piemineklim, kas atrodas Lielbritānijā, tieši tādēļ vietējie iedzīvotāji šo vietu ir iesaukuši tā vārdā - Stounhendža. Šo neoficiālo tūrisma objektu iecienījuši ne tikai smiltenieši, bet arī pilsētas viesi no visas Latvijas.

Šī vieta būs populāra visos gadalaikos, un visos dienas laikos, sākot no agra saullēkta, beidzot ar vēliem zvaigžņotiem vakariem, jo objekts atrodas uzkalniņā, no kura paveras brīnumskaisti skati. Vasaras burvībai īpašuma saimnieki ir parūpējušies par vēl lieliskākām fotosesijām, respektīvi, 2021. gadā apkārt Stounhendžai bija rapša lauks, 2022. gadā bija iestādītas rudzupuķu slejas.

Vislabākos dabas skatus iemūžināt gan no piebraucamā ceļa, gan pie pašas Stounhendžas. Tomēr vislabākos portretus var veidot pie pašām drupām vai attiecīgā gadalaika zaļumos.

    2. Tepera ezera pārgāzne

Šis neparastais ūdenskritums būs īpaša odziņa, ko apmeklēt Smiltenes novadā, jo tā burvību un labākās bildes var atrast jebkurā gadalaikā. Šī vieta vasarā ir lieliska vieta, kur veldzēties, pateicoties laipai zem ūdenskrituma, bet ziemā, ievērojot drošības pasākumus, šī būs vieta, kur iemūžināt neparastas bildes, jo tekošais ūdens, kas sasalst veido unikālus dabas zīmējumus. Šī vieta arī rudenī un pavasarī izceļ savu skaistumu. Rudenī tās ir skaistās dabas mainīgās krāsas, ko tur var atrast un izveidot netipiskās rudens fotosesijas, bet pavasarī tie ir Tepera ezera pali, kad ūdens “gāžās” ar lielu straumi un tikko izplaukušās puķes, kur ķert labāko fonu skaistām bildēm.

    3. Tepera ezers

Tepera ezera gleznainā apkārtne ir iecienīta smilteniešu un  pilsētas viesu atpūtas vieta.

Tepera ezera apkārtne ir lieliska vieta, kur baudīt nesteidzīgu pastaigu un dabas skaistumu kā arī izbaudīt aktīvākas atpūtas iespējas. Šeit var aplūkot Tepera ezera promenādi, peldošo strūklaku, kura nakts stundās ir izgaismota kā arī nakts stundās ir izgaismots tiltiņš uz Tepera ezera saliņu. Tepera ezera krastā ir pieejama arī aktīvās atpūtas inventāra noma, kuru piedāvā “Annes laivas”. Iespēja iznomāt sup dēļus, kajakus, katamarānus, go kartus, skrituļslidas, kur iespēja uzņemt lieliskus aktīvā dzīvesveida fotoattēlus.

    4. Zvārtavas pils

Zvārtvas pilī un teritorijā nav tādas vietas ,kur nerastos vēlme uzņemt kādu lielisku fotoattēlu. Šeit ne tikai ir neogotikas interjera paraugi, bet arī dažādu Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbi. Viss iespaidīgākais ir pils halle  ar klasiskām kolonnām un stāvot starp kolonnām paveroties augšup, redzama vērienīga kāpņu un margu konstrukcija uz pils otro stāvu ar torni, kuru vainago unikāls, vitrāžas tehnikā veidots kupols.

    5. Raunas pilsdrupas

Nav labākas vietas, kur vērot vasaras saulrietus!

Jau stundu pirms saules rieta, no pilskalna paveras fantastisks skats uz Raunas ciematiņa panorāmu. Turklāt, pagriežoties 180 grādus, šī ir arī lieliska vieta selfijiem, jo saulrieta gaisma piešķirs fotogrāfijai dabīgo “filtriņa” sajūtu un fons arī būs oriģināls - Raunas pilsdrupu tornis!

    6. Raunas Staburags

Meklē zaļu sūnu sienu kā fonu skaistam selfijam? Raunas Staburags ir īstā vieta!

Uz Raunas Staburagu foto medījumos vēlams doties pa dienu (vismaz pāris stundas pirms saulrieta), jo tas atrodas upes ielejā un ir mežu ieskauts, līdz ar to, vakara gaisma tur manāma reti.

Raunas Staburags ir vairāk kā 10’000 gadu sens kaļķakmens veidojums, tas ir 35 m augsts un 16 m garš (lielisks foto fons visai ģimenei vai pat visai radu saimei) un atrodas tieši līdzās Raunas upei. Sajūtu bildes šeit ir garantētas!

Taču atcerēsimies, ka Raunas Staburags ir aizsargājamā zona un UZ šī brīnumainā veidojuma ir aizliegts kāpt! Baudīsim un saudzēsim dabu!

    7. Mēru muiža un Smiltenes novada muzejs

Mēru muiža ir veidojusies 19. Gs vidū, Tagadējo muižas kungu māju tās īpašnieks Jakobs Hekers cēlis neorenesanses stilā 1905. gadā, iespaidojoties no vēlīnā vācu manierisma. Tai ir glezniecisks siluets, iespaidīgi izmēri, kā arī muzejā izvietotās ekspozīcijas, izstādes un dažādie pasākumi, kas tiek rīkoti gan muižā, gan parkā nodrošinās bilžu daudzveidību. Instagrammīgājakām bildēm iesakām apmeklēt muižu pavasarī un vasarā izmantojot muižas galvenās durvis, muižas balkonu, un fasādi.

    8. Gaujienas baznīckalns

Viennozīmīgi Gaujienas instagram cienīgā vieta ir Baznīckalnā no kura paveras brīnišķīgs skats uz Gaujas senleju jebkurā gadalaikā.  1944.gadā kara laikā šeit  tika uzspridzināta  Gaujienas luterāņu baznīca tāpēc vietai ir šāds nosaukums.

Pēc tam, kad esat ieguvis "insta cienīgus" fotoattēlus Smiltenes novadā, par gardu maltīti parūpēsies Restorāns-bārs “Brūzis”, Kafejnīca “Jautrais ods”, Kafejnīca “Jaunā Rauna”.

Bet par naktsmieru var parūpēties Glempings “Didille”, Viesu nams-sajūtu nams “Donas”, Viesu nams “Oāze” vai Atpūtas komplekss “Silmači”.

Tiekamies Smiltenes novadā!

Avots: Visit.smiltenesnovads.lvViesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -