No tradicionāliem ēdieniem līdz neparastiem eksperimentiem: galamērķi Lietuvā ēdienu cienītājiem

Kaut arī mēs paši vēl iepazīstam savu nacionālo virtuvi un atklājam jaunas garšu kombinācijas, tas neliedz doties gardēžu brīvdienās pie mūsu kaimiņiem lietuviešiem. Lai gan ikviens dažādos tūrisma ceļvežos var atrast vietas, kur palutināt savas garšu kārpiņas, šoreiz piedāvājam izcelt interesantus gastronomiskos galamērķus Lietuvas kūrortu pilsētās un teritorijās, kas pārsteigs ikvienu ēdienu cienītāju.

Neierastās garšas Druskininkos

Druskininki ir populāra atpūtas vieta, kurā noteikti jānobauda ēdieni, kas gatavoti no sēnēm un ogām, kuras nāk no tuvējiem mežiem. Tradicionālākais šī reģiona ēdiens ir “banda” jeb rīvētu kartupeļu pankūkas, kas ceptas cepeškrāsnī uz kaltētām kāpostu lapām.

Ja sirds un vēders alkst pēc interesantākām garšu kombinācijām, tad Druskininki ir īstā vieta, kurp doties. Lietuvas jaunie pavāri maina ierastās garšas un eksperimentē ar vietējiem produktiem, tādēļ Druskininkos var nobaudīt nātru vai dedzinātu melno saldējumu, dzintara tēju, kā arī daudz ko citu neierastu.

Druskininkos atrodas vairāki Lietuvā zināmi restorāni, piemēram, “Velvetti”, mājdzīvniekiem draudzīgā kafejnīca “The House”, kurā tiek piedāvāta īpaša ēdienkarte suņiem, kā arī restorāns “Romnesa”, kurā atrodas arī Lietuvas tradicionālā deserta “šakotis” muzejs, kurā var uzzināt ne tikai par tā vēsturi, bet var to arī nogaršot.

Vairāk par restorāniem un kafejnīcām Druskininkos uzzini: https://druskininkai.lt/en/

Izbaudiet mieru un kulināriju Birštonā

Birštona ir vēsturiska pilsēta, kas atrodas etnogrāfisko reģionu krustpunktā. Mierpilnā vieta jau izsenis ir slavena ar unikālo dabu, tūrisma apskates vietām un ārstniecības iespējām, bet šeit ir iespējams nobaudīt arī gardus ēdienus un interesantas vietējo iedzīvotāju receptes.

Šajā kūrortpilsētā gardēži noteikti novērtēs kulināro mantojumu – “bandi”, “štiliboršču”, kā arī tradicionālo lietuviešu kartupeļu ēdienu “švilpikai”, tomēr jāņem vērā, ka šeit tiek apvienots tradicionālais ar neparasto – šie ēdieni sader kopā ar zilo sieru un grauzdētiem kaperiem, kā arī “švilpikai” tiek pasniegts kopā ar nātru pesto un kaņepju sēklām. Saldumu un desertu mīļotājiem noteikti jānobauda pašmāju saldējums ar safrānu.

Vairāk par gardēžu galamērķiem Birštonā: https://www.visitbirstonas.lt/lv/


Svaigas zivis Neringā

Neringas vietējā virtuve nav iedomājama bez zivīm. Viens no tradicionālākajiem zivju ēdieniem šeit ir cepts tuncis, kura ķeršanai tiek izmantota sena vietējo iedzīvotāju metode “bumbinimas” (zivju ķeršanas tīkli tiek izvietoti ūdenī zem ledus), kas ir iekļauta arī Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma krājumā.

Kuršu kāpās kūpinātās zivis ir leģendāras – to gatavošanas noslēpumi tiek nodoti no paaudzes paaudzē. Zivis tiek kūpinātas nelielās kūpinātavās, pārsvarā pavisam netālu no vietas, kur tās ir noķertas. Vietējie iedzīvotāji stāsta, jo zivs ir svaigāka, kad to kūpina, jo vairāk tā kūst mutē. Kūpinātas zivis Neringā ir atrodamas katrā apdzīvotā vietā, dažas vietējās kafejnīcas rīko arī kūpinātu zivju degustācijas.

Vairāki Nidas restorāni ir iekļauti 30 labāko Lietuvas restorānu sarakstā. Restorānā “MEAT” tiek gardi pagatavotas ne tikai zivis, bet arī sātīgi gaļas ēdieni, krastā esošais restorāns “Sofa de Pancho” ir ne tikai vienīgais meksikāņu kultūras un gastronomijas pārstāvis Nidā jau vairākus gadus, bet arī “ēdienu laboratorija”, kurā tiek eksperimentēts ar garšām, toties restorāns “Nerija” gatavo svaigas zivis, kuras piegādā vietējie zvejnieki.

Vairāk par restorāniem Neringā uzzini: https://visitneringa.com/en/

Traķu garšas mantojums

Traķu pilsēta jau kopš viduslaikiem ir īpaša ar savu multikulturālo mantojumu, tādēļ šeit var nobaudīt gan karaīmu “kibini” pīrādziņus, gan lielas formas pīrāgus ar pildījumu “kiubete”, kuru nosaukums karaīmu valodā nozīmē “karavīra vairogs”. Šie pīrāgi simbolizē vienotību, kā arī tas ir prieka un veiksmes nesējs. Lietuvieši mīl arī zupas, bet iecienītākā ir “šaltibarščiai” jeb aukstais borščs, kas līdzinās latviešu aukstajai biešu zupai.

Traķos iespējams nogaršot vēl vienu nacionālo desertu “simtlapis”. Tas ir mīklas izstrādājums, kuram klāt tiek pievienots daudz medus un magoņu sēklas. “Simtlapis” ir plaši pazīstams visā pasaulē, taču sākotnējā recepte nāk no Lietuvas tatāriem. Šokolādes mīļotājiem noteikti ir jāapmeklē Traķu Šokolādes nams, kurā konfektes tiek gatavotas ar rokām pēc labākajām beļģu šokolādes tradīcijām.

Vairāk par gardēžu galamērķiem Traķos uzzini: https://www.trakai-visit.lt/lv/

Kulinārijas piedzīvojumi Ignalinā

Ignalina ikvienu pārsteigs gan ar tradicionāliem, gan eksotiskiem ēdieniem. Vietējais amatnieks demonstrēs šī reģiona zivju gatavošanas tradīcijas, kā arī Ignalinas viesiem ir iespēja piedalīties “šakotis” kūkas gatavošanas demonstrācijās un izpētīt nacionālā garduma vēsturi.

Tiem, kuri vēlas nobaudīt eksotiskākas delikateses, būs laipni gaidīti “JolVik” circeņu fermā, kurā šie kukaiņi tiek gatavoti dažādās variācijās – ar Adigejas kalnu sāli un ķiplokiem, ar asajiem un saldajiem pipariem, ar kurkumu un baziliku, kā arī ar karameli, šokolādi, iebiezināto pienu un pat ar zemenēm! Toties viesi, kuri nav gatavi nobaudīt circeņus, var doties uz Putnu ciemu, kur varēs redzēt un iepazīt daudzus putnus, un nobaudīt dažādu putnu olu kulteņus.

Vairāk informācijas par Ignalinu uzzini: https://www.ignalina.info/en/


Palangā zivju diena ir katru dienu

Ekskluzīvais restorāns “Žuvinė” ir vienīgais zivju ēdienu restorāns Palangā, un tas darbojas jau 20 gadus. Lietuvas reģionam raksturīgais klimats nosaka restorāna svaigo zivju sortimentu, kas mainās līdz ar gadalaikiem. Rudenī var baudīt brekšus, stores un mencas, ziemā – līdakas, pavasarī – Baltijas paltusus, butes, savvaļas samus, bet vasarā – zušus. Jūras veltes un zivis no pasaules okeāniem restorānu sasniedz visu gadu, tādēļ jebkurā gadalaikā gardēži var doties uz Palangu baudīt gardus ēdienus.

Vairāk par gardēžu piedzīvojumiem Palangā uzzini: https://www.palangatic.lt/en/

Garšu buķete Zarasos

Viesojoties Zarasos, noteikti jāapmeklē Šlininku ūdensdzirnavas, kurā 300 gadu garumā ir saglabājušās autentiskās iekārtas miltu malšanai. Dzirnavās joprojām tiek ražoti “Razavi” (vienreiz malti) milti no rudziem un kviešiem, manna un klijas. Blakus esošajā amatu mājā dzirnavu apmeklētāji var nobaudīt dažādus izstrādājumus, kuru cepšanā izmantoti turpat samaltie milti, tai skaitā var nodegustēt īpašos lietuviešu rudzu čipsus, kā arī klausīties dzirnavnieka stāstos par šīs vietas vēsturi un ikdienas piedzīvojumiem šajā amatā.

Zarasu kūrortu teritorijā ir vērts nobaudīt arī liellopa gaļas karpačo ar mārrutku salātiem un grauzdētu “ciabatta” maizi.

Vairāk par garšu piedzīvojumiem Zarasos uzzini: https://www.visitzarasai.lt/lv

Anīkšči

Anīkščos zina, ka visi mīl labi paēst un bieži tiek meklēti jauni atklājumi gardēžu ceļojumā. Niūronys ciemā tiek rīkotas izglītojošas programmas, lai iepazītu lietuviešu ēdienus, toties Anīkšču vīna darītavā varēs uzzināt vairāk par Lietuvas vīna darināšanas tradīcijām, kā arī varēs nodegustēt saražoto produkciju.

Šīs kūrorta teritorijas restorānos tiek gatavoti dažādi ēdieni, kuru sastāvā noteikti ir jābūt kaut kam dabīgam, tikko no vietējā meža vai blakus esošā dārza, kā arī tiem ir jāatspoguļo labākās pazīstamo sastāvdaļu garšas nianses.

Vairāk par Anīkščiem un restorāniem kūrortu teritorijā: https://www.infoanyksciai.lt/lv/

Gardēžu jaunumi Kauņas rajonā

Kauņas rajona kūrorta teritorija piedāvā trīs jaunumus gastronomijas tūristiem. Kafejnīca “Piliakalņa pagalms” ir ģimenes uzņēmums, kurā var baudīt kafiju, giru jeb lietuviešu kvasu un desertus, toties pa kafejnīcas logiem var vērot elpu aizraujošu skatu uz Nemunas upi un Sklandytoju kalnu pāri tai, kā arī Raudondvaris Sv. Terēzes Jēzus bērniņa baznīcas torņiem.

Restorānā “Scena” pavāri gatavo uz īpašā Josper grila, kas ir kā hibrīds starp grilu un cepeškrāsni, toties restorāns “Kumeliuko sapnas” jeb “Kumeļa sapnis” izceļas ar to, ka picu krāsns ir uzstādīta zirgu pārvadāšanai paredzētajā piekabē.

Vairāk par gardēžu galamērķiem Kauņas rajonā uzzini: https://visit.kaunas.lt/en/

Avots: Kurortuasociacija.lt


Valmieras TIC - 3714
Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ārvalstu viesu skaits Liepājas naktsmītnēs pieaudzis divas reizes, puse no ārvalstu tūristiem - lietuvieši.

Liepājas reģiona TIB

Ziemas siltākais Eiropas galamērķis!

Ziemas siltākais Eiropas galamērķis!

Sala, kas vilina ar kazino un tirdzniecības centriem, SPA un skaistumkopšanas saloniem, jahtklubiem un ūdenssporta veidu centriem.

EUR 710 | Latvia Tours

Atpūties aktīvi Latgalē

Atpūties aktīvi Latgalē

Aktīvā atpūta Latgalē - dažāda veida slēpošanas trases, mini zoodārzu mīļdzīvnieku apciemošana, pastaigas sniegotos mežos un izbraucieni ar zirgiem

Latgale.travel

Izrāde “Grinča Ziemassvētki

Izrāde “Grinča Ziemassvētki" Valmierā

9.decembrī, koncertzālē "Valmiera", plkst. 18:00 būs skatāma krāšņa, muzikāla svētku pasaka visai ģimenei – “Grinča Ziemassvētki”.

Valmieras TIC

Estravel Latvia dāvanu karte

Estravel Latvia dāvanu karte

Vai Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanas sagādāšana rada galvassāpes? // Estravel Latvia dāvanu karte ir lieliska izvēle un īsts pārsteigums!

EUR 50 | Estravel Latvia

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas.

Siguldas novada TIC

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Kur ieturēt gardas Ziemassvētku vakariņas? Kur sagaidīt Jauno gadu? - Lieliski piedāvājumi - Pēdējās vietas!

EUR 47 | Estravel Latvia

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē. Biļetes ir jau pieejamas tirdzniecībā.

Liepājas reģiona TIB

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Vulkāni, zemestrīces, geizeri, ģeotermālie avoti un dažviet redzamā „mēness ainava” valdzina pat lielāko daļu pasaules valstis apceļojušos tūristus.

EUR 799 | Latvia Tours

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d’amour» izskanēs Balvu Kultūras un atpūtas centrā

Balvu TIC

Liepājas mīlas dziesmu koncerti

Liepājas mīlas dziesmu koncerti

Mīlas dziesmu koncerti tagad arī koncertzāles “Lielais dzintars” digitālās koncertzāles platformā.

Liepājas reģiona TIB

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Liepājas Dāvanu karte

Liepājas Dāvanu karte

Izcils veids kā iepriecināt gan Liepājas iedzīvotāju, gan pilsētas viesi lieliskai laika pavadīšanai kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

No sniega kalniem līdz Alūksnes kokteilim

No sniega kalniem līdz Alūksnes kokteilim

Jau līdz ar pirmajiem iebrauktajiem metriem novada teritorijā, šarms īpaši izceļas ziemā, kad tā kļūst ne tikai Latvijas augstākā, bet arī sniegotākā pilsēta

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Alūksnes pilsētas egles iedegšana

Alūksnes pilsētas egles iedegšana

3.decembrī 16:30 pie Alūksnes Jaunās pils Pilsētas galvenās egles iedegšana.

Alūksnes TIC

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Iekļautas ekskursijas Hošimina - Mekongas tūre, Smilšu kāpas un Lotosu ezers, Dalata mūžīgā pavasara pilsēta

EUR 1390 | Latvia Tours

"Melnā piektdiena" Liepājas koncertzālē

Sagādā svētkus sev un citiem un nedēļas nogalē ķer "Melnās piektdienas" atlaides SIA Lielais Dzintars rīkotajiem koncertiem!

Liepājas reģiona TIB

Svētku brīvdienas Parīzē

Svētku brīvdienas Parīzē

Lidojums no Rīgas un 3 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis // 15.12.2022. - 10.01.2023. //

EUR 694 | Estravel Latvia

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

10.decembrī 18:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”. Tālrunis uzziņām 63005447

EUR 27 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Abū Dabī - Dubaija - Abū Dabī //4 naktis // 15.12, 19.12.2022. un 16.03.2023.

EUR 209 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -