Aicinām uz Kokmuižas svētkiem «Cilvēka dārzs»

Dārzs nemitīgi aug. Pat ziemā tas mieru krāj, lai spēks pavasarī zemē dunēt. No saknes galotnē, no galotnes saknē – viss pašu rokām un domām. Aicinām 2.–3.septembrī uz Kokmuižas svētkiem “Cilvēka dārzs”.

Kocēnos, Kokmuižas pils teritorijā skanēs koncerti, stāsti, būs kino, izstādes, teātris,  notiks tirgošanās, piedzīvosim Kokmuižas iemirdzēšanos brīnumdārzā, būs īstens mākslas pikniks. Satiksies aktieri, mūziķi, gleznotāji, mākslinieki, tirgotāji, stādaudzētāji, keramiķi, jātnieki, rokdarbnieki, krodzinieki, smalki Kokmuižas ļaudis un daudzi citi. Svētku programmu vadīs Jānis Romanovskis.

Skaties dārzu!

2. un 3. septembrī plkst. 22.00–01.00 nakts Kokmuižas pils logos iedegs brīnumainus dārzus. Neparastās gleznas tapušas sadarbībā ar sapņu zemi “Neonija”.

Kokmuižas parkā un dīķī aiz pils 3. septembrī plkst. 11.00 un 14.00 būs izrāde bērniem “Pasaka par vardulēnu Hugo”. Pasaka, ko bagātina dziesmas, rosina mazos skatītājus domāt par to, vai ir labi sarunāties ar svešiniekiem, mānīties un slinkot.

Kokmuižas senā saimniecības ēka (Jāņa Ķenča ielā 2) Kokmuižas svētku laikā, 3. septembrī no plkst. 12.00, pārtaps par Kokmuižas krodziņu, kur valdīs īstena vesterna gaisotne. Nebijusi iespēja – plkst. 19.00 aicinām noskatīties pirmo latviešu vesternu, piedzīvojumu filmu “Wild East. Kur vedīs ceļš”, pirms tam, no plkst. 17.00 līdz 18.00, noklausoties folkroka/ kantrī mūzikas grupas “Juuk” vīru koncertu. Plkst. 18.30 pirms filmas seansa būs satikšanās un sarunas ar filmas veidotājiem, aktieriem, kā arī ar Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” vadītāju Ievu Pitruku. Krodziņā būs pieejamas dažādas galda un prāta spēles, piedāvājumā, protams, arī Valmiermuižā brūvētais Kokmuižas alus. Norises organizētas sadarbībā ar Valmiermuižas kultūras biedrību un Valmiermuižas alus darītavu.

Skaista tradīcija svētkos ir atklāšanas parāde. Tā virzienā no Alejas ielas līdz Kokmuižas pilij norisināsies 3. septembrī plkst. 12.00. Šogad kā krāšņi ziedi parādē uzziedēs arī jaunie tērpi, kas auduma krokās un brīnišķīgajās krāsās nes to cēlumu, kāds Kokmuižas pils dārzos bija ikdiena pirms simtiem gadu. Skatītājiem būs iespēja redzēt arī Latvijas Antīko automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja spēkratus.

Sadzirdi dārzu!

2. septembrī plkst. 20.00 Kokmuižas pils dārzā aicinām baudīt koncertprogrammu “Ziedonis. Lācis. Sievietes.” Dzejnieks Imants Ziedonis Sievieti dzejā gaidījis veselu mūžību, sarunājies ar viņu caur puķēm, teicis tieši, ka viņu mīl, slēpis viņu dzejolī un dārgāko par viņu, iespējams, atstājis aiz dzejoļa. Komponists Kārlis Lācis Ziedoņa Sievietei piešķīris trauslas un kaislīgas mūzikas cēlos vaibstus. Viņus šķir paaudzes un pieredzes, bet vieno iedvesma, ko sniedz Sieviete. Viņi nelaužas viņas pasaulē, tikai cienīgi un  skaisti stāv uz tās sliekšņa. Ziedonis un Lācis dod iespēju uz skatuves saskarties un pieskarties sievietēm, kuras citādi varētu arī nesatikties. Solistes: Jolanta Strikaite, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Rēzija Kalniņa, Ieva Segliņa, Dārta Danēviča. Mūziķi: Kārlis Lācis – taustiņi, Kaspars Zemītis – ģitāra, Māris Jēkabsons – pūšamie instrumenti, Artūrs Noviks – akordeons, Ainis Zavackis – perkusijas, Jānis Stafeckis – kontrabass, Kaspars Grigalis – bungas.

3. septembrī jau pirms pusdienlaika, no plkst. 11.00 līdz 11.40, uz neparastas skatuves, jo to no visām pusēm apskalos Kokmuižas dīķis, uzstāsies saksofonu ansamblis "Valmieras meitenes".

3. septembrī plkst. 17.00 senajā Kokmuižas saimniecības ēkā / Kokmuižas krodziņā skanēs grupas “Juuk” vīru koncerts, ieskandinot latviešu vesterna “Kurp vedīs ceļš” izrādīšanu. Trio spēlēs īpaši šim notikumam pieskaņotas dziesmas par drosmi un muļķību, mīlu un nāvi, draudzību un nodevību, par likteni un izredzēto spēju stāties tam pretī. Oskars Jansons – ģitāras, bandžo, balss, ermoņikas, Edgars Šubrovskis – ģitāra, basģitāra, balss, Kalvis Sležis-Zaļkalns – sitaminstrumenti, balss.

3. septembrī Kokmuižas pils dārzā ikviens aicināts uz mākslas pikniku. Klātesošos no plkst. 12.00 priecēs Dikļu pūtēju orķestra koncerts, spēcīgs skanējums seno cīņu un folkloras kopas “Vilkači” izpildījumā gaidāms no plkst.13.00, plkst. 15.00 dārzā virmos grupas “Parks” radītā džeza noskaņa. Plkst. 17.00 sagaidīsim lielisko mūziķi Goran Goru.

Kokmuižas svētku noslēgumā, 3. septembrī no plkst. 21.00, Kokmuižas pils dārzā aicinām baudīt grupas “Lādezers” koncertu un balles noskaņas. 1987. gadā dibinātās latviešu rokgrupas kodolu veido Aigars Voitišķis (ģitāra, balss) un Ingus Ulmanis (ģitāra, balss, taustiņi). “Pašlaik “Lādezeram” aktuālais muzikālais materiāls no drīzumā gaidāmā albuma ir vienots, jēgpilns un muzikāls ceļojums laikā par tēmām, kas paliek prātā vēl kādu brīdi pēc tam, kad dziesma izskanējusi,” tā par jauno koncertprogrammu un gaidāmo albumu stāsta grupas solists Ingus Ulmanis. Gan jaunās dziesmas “Kā man laiku apturēt”, “Gadalaiki” u.c., gan jau labi zināmās “Lādezera” dziesmas, kas skanēs koncertā Kokmuižas svētkos, ir par būtisko un vienlaikus vienkāršo cilvēka dzīvē, par laika un dabas neatgriezeniskajiem procesiem, arī par to, kā novērtēt, kas ir dots.

Ieraugi dārzu!

2. septembrī 17.00–21.00 un 3. septembrī 11.00–21.00 Kokmuižas pilī aicinām apskatīt ekspozīciju ar ziemas dārza elementiem “Cilvēka vārds dārzā”.

2. un 3. septembrī Kokmuižas pilī no plkst. 11.00 līdz 21.00 aicinām uz Ievas Kampes-Krumholcas personālizstādi “Personiska parādība”. Pēdējos piecus gadus mākslinieces daiļrades centrā ir, kā viņa to dēvē, augu gleznas par cilvēkiem. Ar nejaušu, bet ļoti trāpīgu augu kompozīciju Ieva Kampe-Krumholca simboliski un līdzībās stāsta par pārdzīvojumiem, kas skar viņu pašu, tuviniekus un sabiedrību kopumā. Mākslinieci absolūti neinteresē cilvēks – precīzs tā portretējums, bet gan netiešs tā atspoguļojums caur dabu.

2. un 3. septembrī Kokmuižas klētī (Kocēnu pagasta 1. bibliotēkas velvju zālā) būs skatāma mākslinieces Ivetas Kreišmanes gleznu izstāde “Mazās laimītes”. Tā stāsta par mazajiem mirkļiem, dabu, ikdienas brīnumiem.

No 2. līdz 12. septembrim Kokmuižas klētī būs Kristīnes Nuķes-Panteļējevas darbu izstāde “Kosmiskā Odiseja”, aicinot skatītāju aizdomāties, ka augsne svarīgākiem atklājumiem ir mums apkārt, vajag tikai vērīgāk (nano līmenī) ieskatīties. Katrā šūnā, katrā kristālā ir iespējams saskatīt Visumu, atrast risinājumus un veikt atklājumus, kas mainīs pasauli.

Sestdien, 3. septembrī, Kokmuižas svētkos viesosies arī Valmieras novada mobilais Tūrisma informācijas centrs (TIC), aicinot ikvienu interesentu vairāk uzzināt par Valmieras novada tūrisma piedāvājumu, kā arī piedalīties aktivitātē “Atrodi savu Kokmuižas ziedu”. Aicināts piedalīties ikviens svētku apmeklētājs. Saņemot aktivitātes lapu Valmieras novada mobilajā TIC, paveroties dabā un svētku norisē, katram dalībniekam ar radošu pieeju būs jāatrod tieši savs svētku zieds svētku sajūtu vai redzamo norišu veidolā. Pēc uzdevuma izpildes dalībnieks tiek aicināts aizpildīto uzdevuma lapu nogādāt atpakaļ mobilajā TIC, par to dāvanā saņemot svētku piemiņas suvenīru. Katram aktivitātes dalībniekam lūgums parūpēties par kādu rakstāmpiederumu – pildspalvu, zīmuli vai flomāsteru.

Izzini dārzu!

2. septembrī plkst.17.30 Kokmuižas pilī aicinām uz sarunu “Kokmuižas dārznieks un rožu selekcionārs Nikolajs fon Hartviss” kopā ar vēsturnieci Inetu Amoliņu. Skaisto parku Kokmuižā iekopa Kokmuižas īpašnieka dēls Nikolajs fon Hartviss (1793–1860). Vēlāk viņš kļuva par Ķeizariskā Ņikitas botāniskā dārza vadītāju Krimā un selekcionēja ap 200 rožu šķirņu. Savukārt plkst. 18.00 sāksies dārzkopības un Nacionālā botāniskā dārza speciālistes Ilmas Neretas lekcija “Rožu audzēšanas Ābece”.

3. septembrī plkst.10.00 Kokmuižas pilī vēsturniece Ineta Amoliņa pastāstīs par Kokmuižas dārzu un parku vēsturi. No plkst.11.00 – Oleru muižas saimnieces Ievas Zemītes pieredzes un iedvesmas stāsti par muižas dārza iekopšanu un uzturēšanu.

3. septembrī plkst. 10.00–14.00 aicinām tējotavā Kokmuižas pils teritorijā tikties ar “Sudrabkalnu Viesistaba” saimnieci Judīti Bukšu.

Turpini dārzu!

Aicinām 3. septembrī plkst. 10.00–16.00 Kokmuižas pils teritorijā apmeklēt muižas tirgu un stādu placi, lai iedvesmotos un iegādātos ko īpašu tieši savam dārzam. Turpat varēs arī izzināt senās receptes, aizgūstot makten labus padomus gardām maltītēm mūsdienās. Izbraucieni ar laivu Kokmuižas dīķī, šaušana ar loku mērķi, darbošanās kopā ar Kocēnu 38. skautu vienību, mālu darbnīca lieliem un maziem kopā ar “Vaidava Ceramics”, rotājumu darināšana ziedu tematikā kopā ar mākslinieci Ingu Loginu, izjādes ar Valmiermuižas zirgu staļļa ponijiem – būs interesanti gan lieliem, gan maziem svētku apmeklētājiem.

Aicinām apskatīt atjaunotā Kokmuižas pils parka krāšņos stādījumus, kas spoguļojas dīķos, izstaigāt simtgadīgu koku alejas, kā arī aplūkot Latvijā pirmo un pagaidām vienīgo publiski apskatāmo sfērisko Saules pulksteni. Dārzs rosinās iztēloties baronu dzīvi Kokmuižas pilī, par ko vēstures avoti stāsta jau kopš 1582. gada, kā arī laiku, kad tapa mākslinieka Kārļa Hūna glezna “Pie Valmieras Vidzemē”.

VIII Kokmuižas svētku “Cilvēka dārzs” programma skatāma šeit.

Avots: Valmierasnovads.lvAtpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -