Rundāles pils muzejs aicina uz semināru par Baltijas jūras reģiona muižu izpēti

2022. gada 23. augustā Rundāles pils muzejs aicina uz semināru “Baltijas jūras reģiona muižu izpēte”, kurā būs iespējams uzzināt vairāk par Greifsvaldes universitātes Baltijas jūras reģiona muižu pētniecības centra mērķiem un uzdevumiem, kā arī iepazīties ar centra speciālistu pētniecības tēmām.

Semināra tēmu loks aptver tādus jautājumus kā muižu kompleksu ainaviskā iekļaušanās Rietumbaltijas reģionā, Francijas interjeru modes ietekme uz lauku māju iekārtojumu 17. un 18. gadsimtā, kā arī tēlnieka Johana Mihaela Grafa izcelsme un agrīnie dzīves gadi, iezīmējot viņa saistību ar citiem Elbas reģiona meistariem. Grafs 18. gadsimta 3. ceturksnī strādāja ne tikai Rundāles pilī un citās Kurzemes hercoga pilīs, bet īstenoja arī privātus pasūtījumus pat Igaunijas teritorijā.

Baltijas jūrai kā vienojošam faktoram ir nozīmīga loma ap to esošo valstu kultūras sakaru, arhitektūras un mākslas pētniecībā, taču līdz šim tā nav pietiekami novērtēta. Deviņu pētnieku grupa no Vācijas ir izvirzījusi uzdevumu padziļināti izpētīt muižu kompleksus katrā Baltijas jūras reģiona valstī, lai labāk izprastu dažādu vietu īpašās iezīmes un vienojošos aspektus. Pētījuma pirmajā fāzē uzmanība tiek pievērsta diviem 18. gadsimta muižu kompleksiem katrā valstī.

No bagātīgā Latvijas muižu klāsta pētnieki ir izraudzījušies Kabiles muižu un Zlēku muižu. Laikā no 22. līdz 25. augustam vācu pētnieki uzturēsies Latvijā, lai iepazītu arhīvu materiālus un apskatītu izvēlētos objektus dabā.

Seminārs “Baltijas jūras reģiona muižu izpēte” notiks Rundāles pils Lielajā galerijā otrdien, 23. augustā no plkst. 11.30 līdz 14.00. Dalībniekiem jāpiesakās, rakstot uz e-pastu: [email protected] Seminārs ir bez maksas, darba valoda – angļu.

Semināra apmeklētājiem būs arī iespēja iepazīt Ukrainas kultūras mantojumu, apskatot neparasti ekspresīvās izcilā vēlā baroka laikmeta tēlnieka Johana Georga Pinzela, kā arī citu Ļvivas reģiona meistaru koka skulptūras, kas šobrīd izstādītas Rundāles pils muzeja izstāžu zālē pils staļļos. Izstāde “Baroka tēlniecības mistika: Johans Georgs Pinzels un citi 18. gadsimta Ļvivas meistari” Rundāles pils muzejā apskatāma vēl līdz 31. augustam. Tajā plānotas trīs ekskursijas Rundāles pils muzeja direktores Dr. art. Lauras Lūses vadībā – 19. un 26. augustā plkst. 15.00 latviešu valodā un 26. augustā plkst. 16.00 angļu valodā.

Avots: Rundale.netViesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -