Aptauja: 67% sabiedrības uzskata, ka galvaspilsētā jāveicina kultūras norises ārpus pilsētas centra

74% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņiem trūkst zināšanu par Rīgas apkaimju vēsturi un kultūras mantojumu, savukārt 67% norāda, ka galvaspilsētā būtu jāveicina kultūras norises ārpus pilsētas centra, liecina Rīgas domes un pētījumu aģentūras “Norstat Latvija” veiktās iedzīvotāju aptaujas* rezultāti.

Aptaujas dati rāda, ka 25% aptaujāto iedzīvotāju savas zināšanas par Rīgas apkaimju – Āgenskalna, Bolderājas un Maskavas forštates – vēsturi un kultūras mantojumu vērtē kā labas vai drīzāk labas, kamēr lielākais vairums atzīst, ka šajā jautājumā zināšanu trūkst vai to nav nemaz.

Līdzīgas tendences vērojamas arī aptaujāto rīdzinieku vidū: lai arī 39% savas zināšanas par dažādām galvaspilsētas apkaimēm vērtē kā labas, vairākums – 61% respondentu – tomēr atzīst, ka tās ir sliktas.

67% respondentu norādījuši, ka labprāt redzētu svētku pasākumus un īpašas aktivitātes Rīgas apkaimēs, kamēr 26% uzskata, ka kultūras norises būtu jāorganizē tajās apkaimēs, kurās patiešām ir spilgti vēstures objekti un stāsti. Analizējot datus par Rīgā dzīvojošiem, redzams, ka 75% rīdzinieku piekrīt, ka Rīgai būtu jāveicina kultūras norises pilsētas apkaimēs, savukārt spilgtākās no tām aicina izcelt 20% aptaujāto. Tikai 5% ar aptauju sasniegtie rīdzinieki uzskata, ka aktivitātes apkaimēs ir to iedzīvotāju atbildība vai norādījuši citu variantu.

Jāpiebilst, ka šī gada Rīgas vasaras kultūras programmā kopā ar Rīgas apkaimju iedzīvotāju centru koordinatoriem tika izvēlētas tās apkaimes, kur varētu būt pieprasījums pēc kultūras pasākumiem, taču kultūras pasākumiem nepieciešamās infrastruktūras pieejamība ir krietni mazāka nekā tas ir citviet galvaspilsētā.

Rīgas vasaras kultūras programmu parkos un apkaimēs realizē pašvaldība sadarbībā ar dažādām nozares organizācijām un biedrībām. Plašāk ar kultūras pasākumiem var iepazīties tīmekļvietnē vasara.riga.lv. Programma pakāpeniski tiek papildināta, iekļaujot arī pašvaldības finansēšanas konkursos atbalstītos projektus. Kultūras pasākumiem Rīgā var sekot līdzi arī Facebook lapā “Rīgā notiek”.

*Aptauja veikta 2022.gada jūlijā, aptaujājot 1000 iedzīvotājus Latvijā vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


Avots: Riga.lvĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -