Žirafes Vakilija un Kimi svin dzimšanas dienas

9. augustā Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Žirafu mājā dzimšanas dienā tika sveiktas zoodārza žirafes Vakilija (3 gadu jubilejā) un Kimi (15 gadu jubileja).

Atklājot notikumu, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis pauda prieku par to, ka jaunā žirafe lieliski iejutusies mūsu Zoodārzā, padarot vienu no nozīmīgākajām ekspozīcijām daudz interesantāku un saistošāku mūsu apmeklētājiem: “Šie dzīvnieki ir globāli apdraudēti un iekļauti Pasaules Sarkanajā grāmatā. Mēs esam iesaistījušies žirafu EEP programmā (apdraudēto sugu Eiropas programma), lai kopīgiem spēkiem ar citiem zooloģiskajiem dārziem saglabātu šos neparastos garkaklainos dzīvniekus. Vakilijas ierašanās Rīgas Zoodārzā pērn ir lielisks apliecinājums uzticībai, ko esam saņēmuši no programmas koordinatoriem, un mūsu darbinieku profesionalitātei. Pa šo gadu esam godam turējuši augstu uzstādīto kvalitātes latiņu. Par to ir liels prieks gan mums, gan arī apmeklētājiem.”

Pasākuma turpinājumā žirafu kopēja Aleksandra Mihailidi-Antonovska stāstīja par abu žirafu raksturiem un barošanas īpatnībām: “Sākumā abi dzīvnieki mita atsevišķos voljeros, taču viņi varēja  gan saostīties, gan pieskarties viens otram. Kad abi bija saraduši, tad laidām tos kopā vienā aplokā. Vakilija, kā jau jauns dzīvnieks, labprāt vēlas rotaļāties, taču Kimi ir ieturēts un daudz šādas delverībās neiesaistās. Tā kā Vakilija vēl nav pieaugusi, tad tai nepieciešama enerģētiski un minerālvielām, vitamīniem bagātīgāka barība. Tādēļ gan šodienas svētku tortē, gan arī ikdienas maltīšu sastāvā ir vairāku veidu granulas, mazliet burkāna kārumam un regulāri arī ķiploks. Mēs ik dienas rūpējamies, lai mūsu dzīvnieki saņemtu pilnvērtīgu, sabalansētu un veselīgu barību.”

Pasākuma noslēgumā abi gaviļnieki varēja baudīt “svētku torti žirafu gaumē”, kas tika iebērta speciālās liela izmēra pudelēs ar caurumiem, lai Vakilijai un Kimi vairāk nāktos nopūlēties – tā teikt, prieks baudīt “torti” ilgāks.

Žirafes Vakiliju un Kimi dzimšanas dienā var apsveikt ikviens, ziedojot 25 eiro dzīvnieka ikdienas granulu porcijas iegādei! Labdaru vārdus ar datumu publicējam Zoodārza mājaslapas sadaļā “Atbalsti”, kur atrodami arī visi ziedošanas nosacījumi (https://rigazoo.lv/lv/atbalsti/ziedo-zirafei-vakilijai ), bez tam Dienas ziedotāja vārds tiek ierakstīts īpašā stendā Žirafu mītnē.

Šovasar Zoodārza dzīvnieku publisko barošanu ietvaros, apmeklētājiem ir iespēja četras reizes dienā vērot, kā mielojas žirafes. Žirafu barošana notiek katru dienu plkst. 11.30, 14.00, 16.30 un 17.30. Pilns dzīvnieku publisku barošanu saraksts atrodams šeit: https://rigazoo.lv/lv/jaunumi/zoodarza-jaunumi/vasara-notiek-dzivnieku-publiska-barosana-756

Žirafe Vakilija ar SIA “Latvijas Mobilais Telefons” atbalstu Rīgā ieradās 2021. gada 22. jūlijā no Šmīdingas zoodārza Austrijā.

Āfrikā sastopamas 9 pasugu žirafes. Rīgas zoodārzā apskatāmas ir Rotšilda žirafes, kuru izcelsme meklējama Ugandā un Kenijā. Gan malumedības, gan cilvēku saimnieciskā darbība arvien samazina žirafu skaitu savvaļā un šī suga 1996. gadā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā un 2016. gadā atzīta par jutīgu pret apdraudējumiem (VU-Vulnerable). Lai koordinētu un uzraudzītu žirafu turēšanu un vairošanu nebrīvē, 1990. gadā izveidota šīs apdraudētās sugas vairošanas Eiropas programma, kuras ietvaros arī notika Vakilijas uzticēšana Rīgas zoodārzam. Plašāk par Rotšilda žirafēm var palasīt šeit: https://rigazoo.lv/lv/dzivnieki/ziditaji/rotsilda-zirafe

Avots: Rigazoo.lvKad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -