Ceturtais festivāls «Bauska TASTE 2022» divās dienās pulcē 12 tūkstošus apmeklētāju

Divās dienās pulcējot 12 tūkstošus apmeklētāju, ar spožu mākslinieku plejādi 5. un 6. augustā Bauskas Pilskalna parka estrādē starp trijām upēm un festivāla debesīm jau ceturto reizi izskanējis mūzikas festivāls “Bauska TASTE”.

Pēc divu gadu pauzes festivāla organizatori vēlējās pārsteigt regulāro apmeklētāju, tomēr nelikt tam zaudēt māju sajūtu. Šogad teritoriju rotāja jau festivāla rokrakstu veidojošās lentas, šūpuļtīkli, satikšanās pulkstenis, karodziņi un spožas lampiņu virtenes, taču jauninājums bija koka konstrukciju kubi ar festivāla simboliku, kuros bija iekārtoti atpūtas stūrīši ar paletēm, kā arī šūpoles “Aura”, kas vakara stundās nokarenas iemirdzējās, papildinot kopējo festivāla kompozīciju. Īpaši festivālam veidotu skulptūru ar laikmetīgām govīm, kam pienīgumam doti upju vārdi, tēlniecības plenēra “Bauskas vasara” laikā radīja tēlnieks Oto Holgers-Ozoliņš.

Arī ierastā festivāla teritorija bija ieguvusi nelielas izmaiņas – bērnu zona tika ierīkota netālu no festivāla ieejas vārtiem, taču ēdināšanas zona pārvietota tālāk teritorijā. Šoreiz Bauskas Pilskalna parkā kores bija izslējušas divas izmēros lielas skatuves – “Pils” un “Parka” skatuve -kas savus vārdus ieguva pateicoties gleznainajai norises vietai. Abas no tām pamīšus pārsteidza ar jaudīgu programmu. Arī divas naktis festivāls piedzīvoja pirmo reizi, lai lielākie nakts deju ritmu piekritēji tos varētu izbaudīt dubultā. Īpašs pārbaudījums festivāla komandai bija Mūsas upes iziešana no tās krastiem, kā rezultātā pāris dienas pirms norises tika nomainīta maksas autostāvvietas lokācija, bet festivāla laikā visi mākslinieki teritorijā tika nogādāti ar karodziņu virtenēm rotātām golfa mašīnām.  

Festivāla pirmajā dienā, 5. augustā, uz “Pils skatuves” kāpa tādi Eiropā un Latvijā atzīti mākslinieki kā Patrisha, Aija Andrejeva & “Very Cool People”, “Daddy Was A Milkman”, “Instrumenti” un “Citi Zēni”. Savukārt, “Parka skatuvē” uz satikšanos savus klausītājus gaidīja apvienība “Kruumi”, “B-optimist”, “Kris&Oz”, “ak69” un “Pienvedēja Piedzīvojumi”. Par ballītes atmosfēru līdz pat plkst. 05:00 rītā gādāja DJ Stocka. Kā pārsteigums visiem apmeklētājiem grupas “Instrumenti” uzstāšanās laikā uz skatuves kāpa reperis ansis, kopīgi izpildot dziesmu “Atmiņas problēmas”. Taču grupas “Citi Zēni” šovu papildināja mākslinieka Arstarulsmirus klātbūtne. Klausītāju vidū bija arī Kristaps no Iecavas: “Esmu pirmo reizi, jo biju dzirdējis, ka ļoti labs festivāls, tāpēc nodomāju, kāpēc gan neatbraukt. Mani ļoti uzrunāja tas, ka šeit ir mūzika visām gaumēm. Patīk viss festivāla vibe, jo atmosfēra ir riktīgi laba. Ļoti paveicies ar laikapstākļiem.”

Lai arī festivāla otrā diena iesākās ar nelieliem lietus mākoņiem pie festivāla apvāršņa, dziedātājas Būū uzstāšanās brīdī laiks noskaidrojās, turpmākam vakaram solot vienīgi saulainas prognozes. Apmeklētājs Andris no Dobeles atklāj: “Nedaudz šaubījos, vai šodien nākt, jo laiks izskatījās ne pārāk labs, taču tagad jau ir forši, saulīte spīd un atmosfēra ir laba. Visvairāk gaidu Arstarulsmirus koncertu. Ceru, ka viņš izpildīs arī kādu dziesmu no Gustavo repertuāra.”

Festivāla otrajā dienā, 6. augustā, apmeklētājus uz “Pils skatuves” sagaidīja Būū, Chris Noah, Arstarulsmirus, Intars Busulis & Abonementa orķestris un “Jumprava”. Taču “Parka skatuvē” klausītājus priecēja grupa “Mother of Pearl”, Elizabete Gaile, “Sapņu fragmenti”, MARTA, RAUM, Fiņķis & PRAGAII, kā arī “Laika Suns”. Dziedātājai MARTAI sestdienā uz skatuves izdevās uzkāpt trīs reizes – savā koncertā, kā arī duetos kopā ar Intaru Busuli un RAUM. Uz nakts ballīti festivāla noslēgumā ikvienu gaidīja DJ Makree.

Tā kā festivālā jau no tā pirmsākumiem tiek domāts par ģimenēm ar bērniem, jaunākos apmeklētājus ar īpašu programmu un daudzveidīgām aktivitātēm uzņēma bērnu zona “TASTE mantu kaste”, par kuru rūpējās pasākumu aģentūra “Smaidu Darbnīca”. Divu bērnu mamma Ilga no Ķekavas priecājas, ka festivālā gaidīta visa ģimene: “Esmu šeit, jo man patika, ka es varu brīvi ar bērniem atbraukt baudīt, jo festivāls ir  tieši ģimenēm. Tā ir kā svaiga elpa. Ļoti patīk bērnu stūrītis, ir pilns ar dažādām aktivitātēm, kur bērniem izskrieties un izdauzīties, bet vecākiem tajā pat laikā ir iespēja baudīt koncertus. Visi jūtamies brīnišķīgi, noteikti brauksim vēl.” Netālu no bērnu zonas tika iekārtota aprūpes istaba māmiņām ar mazuļiem “ZELT mazuļiem”, kur pabarot un pārtīt pašus mazākos.

Tāpat teritorijā darbojās daudzveidīgs dizaina tirdziņš “Tasterāde”, ēdināšanas zona “Bauskas Alus dārzs”, Veselības ministrijas aktivitāšu telts “Viss ir norm.a” un citas aktivitātes. Apmeklētājiem bija iespēja iemūžināt mirkli 360 video spinerī un atpūsties uzlādes stacija teltī, gan uzlādējot sava viedtālruņa bateriju, gan arī spēkus jauniem piedzīvojumiem.

Neatņemama festivāla komandas daļa arī šogad bija brīvprātīgie palīgi. Kopumā tika saņemti 80 pieteikumi no jaunajiem kultūras entuziastiem. “Vislabāk man patika strādāt aizskatuvē, kur piedzīvoju daudz neaizmirstamu atmiņu. Patīkami ir tas, ka varēju palīdzēt māksliniekiem, organizatoriem un citiem iesaistītajiem. Festivāla laikā es “pārkāpu pāri” savam uztraukumam sarunāties ar svešiem cilvēkiem, ” atklāj brīvprātīgā Elizabete Līcīte.

“Skaisti ir tas, ka festivāls nenorisinās tikai parkā vai pilsētā. Tas norisinās ikkatrā vietā, kur par to domā. Un to rada katrs, kas ar šo festivālu vēlas sevi saistīt. Mēs redzējām sociālo tīklu komentāros, ka viens otram – draugi, radi, paziņas – piedāvā savas naktsmājas un telšu vietas, jo Bauskā jau maijā naktsmītņu rezervācijas bija pilnas. Mēs redzējām īpaši festivālam radītos un piedāvātos pakalpojumus, piemēram, festivāla grima uzklāšanu vai sup dēļu nomu. Festivāls ieelpo pilsētu un izelpo vēl nebijušas lietas! Ja mēs pirms 5. augusta teicām, ka tas ir notikums starp trijām upēm un festivāla debesīm, tad tagad… tas ir izgājis no krastiem un lejās pāri malām kā Mūsas upe. Šobrīd festivāls dzīvo ļoti daudzu domās, un tas ir mirklīgi un saviļņojoši reizē,” emocijās dalās festivāla “Bauska TASTE” producente Līga Stankeviča.

Gandarīts par aizvadīto notikumu ir arī Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš: “Šis bija grandiozākais pasākums Bauskā šajā gadsimtā, un es esmu pateicīgs ikvienam, kas uzticējās un bija kopā ar mums šajā notikumā. Lai gan festivālā radās dažādi neparedzami šķēršļi, es esmu patiesi lepns, sakot, ka festivāls norisinājās “kā pa diedziņu”, un mana vislielākā pateicība festivāla komandai, kas šo festivālu radīja spožu un neaizmirstamu.”

Bauskas Kultūras centrs vēlas pateikties ikvienam, kas palīdzēja radīt krāšņāko vasaras notikumu pilsētā! Paldies spožajiem māksliniekiem, tehniskajam spēkam, skatuves komandai no “Full Stage” un “Euroshow Audio”, mirkļu tvērējiem, mūsu atbalstītājiem – “Bauskas Alus”, “Centrālā Laboratorija”, “Poli+klīnika”, “Ramirent”, “Top!”, “StarFM”, “Ericraft”, “AVU metāls”, “ARBORA”, T/C “Līga” un ASS “Balta”. Pateicības vārdi arī Zemessardzes 53. kājnieku bataljonam un tā komandierim, pulkvežleitnantam Kasparam Kokinam par smagās artilērijas loģistikas atbalstu.

Avots: Taste.bauska.lvViesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -