Igaunijā ir iespējams komfortabli nakšņot kravas konteinerā

Jo vecāki mēs kļūstam, jo retāk kaut ko darām pirmo reizi savā dzīvē. Tas nozīmē, ka aizvien mazāk varam izbaudīt to patīkamo satraukumu, kas pavada cilvēku, kaut ko darot pirmo reizi. Visilgāk atmiņā saglabājas tā pieredze, kas atšķiras no ierastās rutīnas un sniedz jaunas emocijas. Viesojoties Tallinā, šādas emocijas sniedz viesnīca, kuras numuri veidoti no kravas konteineriem, vienlaikus saglabājot komfortu un ērtības.

Tallinas kvartālā “Telliskivi radošā pilsēta” ir iespēja apmesties viesnīcā, kas izvietota senā cara laika dzelzceļa depo ēkā – “Hektor Container Hotel”. Telliskivi ir rajons Tallinā, Kalamajā, kur satiekas garšīgi ēdieni, radoši prāti un neparasts dizains. Viesnīca no kravas konteineriem ir piemērota nakšņošanas vieta tiem, kuri vēlas kaut uz mirkli kļūt par daļu no šīs radošās kopienas un kuriem ierastie viesnīcas numuri kļuvuši garlaicīgi.

Viesnīcā „Hektor Container Hotel” kopumā ir 84 lieliskas kvalitātes numuriņi. Visās istabiņās ir pārdomāts dizains, telpas izmantotas racionāli un kompakti, iedvesmojot ikvienu apmeklētāju. Visvairāk pozitīvu atsauksmju viesnīca ir saņēmusi par ērtajām gultām. Lieliska depo arhitektūra, omulīgs pagalms, līdzsvara telpa, brokastis, vestibila bārs, virtuve un lasīšanas stūrītis - tā ir lieliska kombinācija labākajai atpūtai pilsētā.

Viesnīca īsteno videi draudzīgu politiku un dažādi risinājumi, kas palīdz saudzēt dabu, ir pamanāmi jau no pirmā ierašanās brīža. Arī viesu četrkājainie draugi ir laipni gaidīti.

Kādreizējo rūpnīcas darbinieku pēdās
Šobrīd strauji augošajā Tallinas pilsētas daļā Kalamajā kopš viduslaikiem dzīvojuši zvejnieki, zivju tirgotāji un laivu būvētāji. Taču viss mainījās 1870. gadā, kad tika pabeigta dzelzceļa līnija, kas savienoja Tallinu un Sanktpēterburgu. Pilsētā strauji tika būvētas milzīgas rūpnīcas, kas atnesa sev līdzi tūkstošiem jaunu strādnieku.

Daļa Kalamajas vecās industriālās infrastruktūras ir saglabājusies arī mūsdienās. Daudzas rūpnīcu ēkas ir pārveidotas par savdabīgām tikšanās vietām - restorāni, mākslas galerijas, krāmu tirdziņi, klubi utt. Ir saglabājušās arī vairākas vecās Kalamajas rūpnīcas ēkas. Rūpnīcu strādniekiem celtās koka mājas ir kļuvušas par arhitektūras mantojumu - Lenderas un Tallinas stila koka mājas piešķir apkārtnei bohēmisku šarmu.

20220809-Kalamaja-01

“Street food” vai gardēžu maltītes
Kalamaja piedāvā arī vienu no plašākājām ēdienu izvēlēm visā Igaunijā, kas noteikti patiks pilsētas viesiem, kuri vēlas baudīt dažādas garšas. Tirgus “Balti Jaama”, “Depoo food street” un citas vietas „Hektor Container Hotel” apkārtnē piedāvā iespēju doties plašā garšu ceļojumā. Piemēram, kafejnīcā “The Kurzes” iespējams baudīt brīnišķīgo Dagestānas virtuvi, savukārt “Cafe Cape Town” aicinās “doties” uz Dienvidāfriku, restorāns “NuFace” piedāvā Ķīnas virtuvi, bet “Samsa Family Bakers” – Uzbekistānas ēdienus. Dažādu tautu virtuvju saraksts ir garš, un tas nozīmē, ka ir daudz vietu, ko atklāt.

Izsmalcinātākai restorāna pieredzei labākā izvēle Kalamajā ir jaunais Michelin Green Label restorāns “Fotografiska”, kas veltīts ilgtspējīgai gastronomijai. Tur iespējams ne tikai palutināt savas garšas kārpiņas, bet arī baudīt brīnišķīgu skatu uz pilsētu.

20220809-Kalamaja-02

Muzeji un izstādes
Starp dažādiem muzejiem un izstādēm sev interesējošo atradīs gan jaunieši, gan seniori. Hidroplānu osta, izgudrojumu fabrika “Proto”, Enerģijas atklāšanas centrs un vietējās kopienas izveidotā tikšanās vieta - Kamalajas muzejs. Visas šīs vietas gaida apmeklētājus.

Starptautiskajā fotogrāfijas muzejā “Fotografiska” Telliskivi kvartālā var baudīt foto mākslu, bet laikmetīgo mākslu mākslas centrā “Kai” Noblessner ostā, kur var noskatīties arī vērtīgas mākslas filmas.

20220809-Kalamaja-03

Naktsdzīve
Telliskivi kvartālam ir savs unikālais šarms. Tāds ir arī populārajām ballīšu norises vietām Sveta un D3. Turklāt Telliskivi radošajā pilsētā ir virkne nelielu bāru un craft alus meistaru, kas piedāvā savus izstrādājumus, un patīkamas sarunas starp vietējiem iedzīvotājiem un viesiem terasēs ilgst līdz agram rītam.

20220809-Kalamaja-04

Atpūtas un izklaides iespējas Kalamajā:
- Hidroplānu osta (Igaunijas Jūrniecības muzejs)
- Enerģijas atklāšanas centrs
- Muzejs “Fotografiska”
- izgudrojumu fabrika “Proto”
- mākslas centrs “Kai”
- Telliskivi radošā pilsēta
- Baltijas stacijas tirgus
- “Depoo food street”
- Noblessner ostas pilsēta

Vairāk par Kalamaja kvartālu uzzini šeit:
- Vist Estonia Kalmaja area
- Visit Tallinn Kalamaja things to do


Avots: Miltton Latvia


Valmieras TIC - 3714
No sniega kalniem līdz Alūksnes kokteilim

No sniega kalniem līdz Alūksnes kokteilim

Jau līdz ar pirmajiem iebrauktajiem metriem novada teritorijā, šarms īpaši izceļas ziemā, kad tā kļūst ne tikai Latvijas augstākā, bet arī sniegotākā pilsēta

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz ziemas sporta centru "Mežinieki". No šī gada būs pieejama distanču slēpju noma.

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d’amour» izskanēs Balvu Kultūras un atpūtas centrā

Balvu TIC

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Iekļautas ekskursijas Hošimina - Mekongas tūre, Smilšu kāpas un Lotosu ezers, Dalata mūžīgā pavasara pilsēta

EUR 1390 | Latvia Tours

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Četrās svētdienās apmeklētāji tiks aicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu, tirdziņiem, meistarklasēm

Liepājas reģiona TIB

Alūksnes pilsētas egles iedegšana

Alūksnes pilsētas egles iedegšana

3.decembrī 16:30 pie Alūksnes Jaunās pils Pilsētas galvenās egles iedegšana.

Alūksnes TIC

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas.

Siguldas novada TIC

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties un uzburt sev īsto Ziemassvētku sajūtu, aicinām Alūksnes dzelzce

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Ziemas siltākais Eiropas galamērķis!

Ziemas siltākais Eiropas galamērķis!

Sala, kas vilina ar kazino un tirdzniecības centriem, SPA un skaistumkopšanas saloniem, jahtklubiem un ūdenssporta veidu centriem.

EUR 710 | Latvia Tours

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē. Biļetes ir jau pieejamas tirdzniecībā.

Liepājas reģiona TIB

Izrāde “Grinča Ziemassvētki

Izrāde “Grinča Ziemassvētki" Valmierā

9.decembrī, koncertzālē "Valmiera", plkst. 18:00 būs skatāma krāšņa, muzikāla svētku pasaka visai ģimenei – “Grinča Ziemassvētki”.

Valmieras TIC

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

10.decembrī 18:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”. Tālrunis uzziņām 63005447

EUR 27 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Estravel Latvia dāvanu karte

Estravel Latvia dāvanu karte

Vai Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanas sagādāšana rada galvassāpes? // Estravel Latvia dāvanu karte ir lieliska izvēle un īsts pārsteigums!

EUR 50 | Estravel Latvia

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

No š.g. 3.decembra multimediālā ekspozīcijā “Alūksnes Bānīša stacija” apmeklētājiem atvērta Ziemas ekspozīcija

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Vulkāni, zemestrīces, geizeri, ģeotermālie avoti un dažviet redzamā „mēness ainava” valdzina pat lielāko daļu pasaules valstis apceļojušos tūristus.

EUR 799 | Latvia Tours

Salonmūzikas un vīna vakars

Salonmūzikas un vīna vakars

🎻Aicinām nesteidzīgā svētku atmosfērā izbaudīt vīnu un iegremdēties klasisko mūziķu virtuozajos skaņdarbos, ko izpildīs Trio Sempre Musica.

ViaJurmala

Liepājas mīlas dziesmu koncerti

Liepājas mīlas dziesmu koncerti

Mīlas dziesmu koncerti tagad arī koncertzāles “Lielais dzintars” digitālās koncertzāles platformā.

Liepājas reģiona TIB

"Melnā piektdiena" Liepājas koncertzālē

Sagādā svētkus sev un citiem un nedēļas nogalē ķer "Melnās piektdienas" atlaides SIA Lielais Dzintars rīkotajiem koncertiem!

Liepājas reģiona TIB

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža Skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -