Bānīša svētki «Bānīša brīnumzeme» – 3.septembrī Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē

Bānīša svētki «Bānīša brīnumze

Foto: Visitgulbene.lv | Visitgulbene.lv | 2022.09.03

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus. Arī pats bānītis jau 119 gadus ir viens no lielākajiem Gulbenes un Alūksnes novadu brīnumiem, kurš šo gadu laikā piedzīvojis pārsteidzošas satikšanās un neizsakāmu prieku, brīnumainus cilvēkus un daudzveidīgus notikumus. Esiet gaidīti kopā svinēt Bānīša 119. dzimšanas dienas svētkus “Bānīša brīnumzeme”!

Īpaši maģiska vieta ir Gulbenes vecās dzelzceļa stacijas teritorija Viestura ielā. 1903.gadā izbūvēja šaursliežu dzelzceļu Pļaviņas-Gulbene-Alūksne-Valka, attīstot vienu no Gulbenes vēsturiskajiem centriem dzelzceļa tuvumā. Dzelzceļa vajadzībām Gulbenē uzbūvēja virkni ēku un būvju, tostarp šaursliežu dzelzceļa staciju “Altšvanenburga jeb Vecgulbene” (Viestura ielā 10), Tējas namu (Viestura ielā 21), kas kalpoja kā uzgaidāmās telpas pasažieriem, un dzelzceļa kalpotāju dzīvojamās mājas (Viestura ielā 23). Šajā kvartālā šogad arī norisināsies galvenie Bānīša svētku pasākumi Gulbenē, kad Bānītis būs atgriezies no sava ikdienas brauciena uz Alūksni. Rīta pusē gan svētkus ieskandināsim arī pie pašreizējās dzelzceļa stacijas ēkas (Dzelzceļa ielā 8 ) un izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas arī šajā dienā svinēs dzimšanas dienu un gaidīs apmeklētājus uz kūku ar 4 svecītēm. Pulksten 13:00 Bānītis, kopīgi pavadīts, ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands” priekšgalā dosies ceļā uz Alūksni, pa ceļam piestājot Stāmerienā, kur arī jau no pulksten 12:00 gaidāmi dažādas brīnumainas aktivitātes un notikumi, un Kalnienā, kur varēs ļauties gastronomiskiem brīnumiem pop-up restorānā. Alūksnes stacijā Bānīti gaidīs otrs jubilārs – mākslinieks Igo, un arī šeit svētku viesi varēs ļauties daudzveidīgiem notikumiem un pārsteigumiem.

Gulbenes brīnumi:

10:00-13:00 Gulbenes dzelzceļa stacijas teritorijā – izglītojošā un interaktīvā centra “Dzelzceļš un Tvaiks” dzimšanas dienas svinības, dažādas aktivitātes, Bānīša pavadīšana.

16:00-21:00 Vecgulbenes stacijas (Viestura iela 10) un Tējas namiņa (Viestura iela 21) kvartālā – cirka priekšnesumi un darbnīcas, gastronomiski pārsteigumi.

20:00 Vecgulbenes stacijas un Tējas namiņa kvartālā – grupas “LĪVI” koncerts. Maksas pasākums.

Stāmerienas brīnumi:

12:00-19:00 tirdziņš “No smiekliem līdz asarām”, karikatūru izstāde un karikatūrists Gatis Šļūka, skrējiens “Apkārt Stāmerienas ezeram” kopā ar bungu šovu, izklaides bērniem, koncerti – grupa “RAHU THE FOOL”, JDK “Poga” (Stāmeriena), JDK “Katlakalns” un VPDK “Savieši” (Ķekava), popgrupa “Dzērvenes” (Jaungulbene), soliste Santa Sāre, pianists Ģirts Ripa, perkusionists Mārcis Kalniņš.

21:00 pie Stāmerienas stacijas – zaļumballe.

Kalnienas brīnumi:

14:00-17:00 pie Kalnienas stacijas pop-up restorāns. Maksas pasākums, biļetes būs pieejamas “Biļešu servisā”.

Alūksnes brīnumi:

14:30-17:00 Alūksnes stacijā – pasākums “Jubilāru gaidot” kopā ar izcilo mūziķi un mākslinieku IGO -meistarklase trauku noformēšanā un dizainā, Igo darbu izstāde un labāko dziesmu koncerts (koncerta īpašais viesis IEVA KERĒVICA). Jubilejas tirdziņš, dejas, dziesmas un izklaides visiem viesiem.

Tiekamies brīnumu piepildītos svētkos!

Avots: Visitgulbene.lvGūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -