Kā atklāts pētījumos, visstraujāk savu vērtību zaudē premium klases automašīnas

Mirklī, kad jauna automašīna izripo no autosalona, tā jau zaudē krietnu procentuālo daļu no savas mazumtirdzniecības cenas. Lai gan transportlīdzekļa vērtība laika gaitā turpina samazināties, dažu ražotāju automašīnu vērtība samazinās vairāk nekā citu.

Lai noteiktu, kuru ražotāju automašīnas zaudē lielāko vērtības daļu, carVertical auto eksperti ir veikuši pētījumu, laika posmā no 2019. līdz 2022. gadam analizējot vairāk nekā 72 miljonus datu vienību Eiropā, ASV un Austrālijā. Lūk, galvenie konstatējumi:

Vislēnāk savu vērtību zaudē Porsche

Porsche (-64,4%), Jeep (-84,4%) un MINI (-85,5%) ir trīs auto ražotāji ar vismazāko vērtības samazinājumu, kas tiek aprēķināts, atņemot automašīnas zemāko tirgus vērtību no tās sākotnējās cenas. Piemēram, gadu gaitā Porsche zaudēs tikai 64,4% no savas vērtības, kamēr Lexus zaudēs 89,9% no savas vērtības.

''Porsche ražo sporta automašīnas, bet to modeļi ir pietiekami praktiski braukšanai ikdienā. 911, iespējams, ir viens no ikoniskākajiem automobiļiem autobūves vēsturē ar ievērojamu fanu bāzi. Nav jābrīnās, ka pieprasījums pēc šī modeļa pārspēj piedāvājumu. Porsche ir uzticamas, izturīgas, izteiksmīga dizaina automašīnas, kas piesaista pircējus,” skaidro carVertical pārstāvis Mats Buzelis (Matas Buzelis).

Automobiļu vidū, kuru vērtība saglabājas augsta, ierindojas arī tradicionālāki zīmoli, piemēram, Hyundai un Toyota. Šie transportlīdzekļi ir pieejami par draudzīgākām cenām, un parasti arī to uzturēšanas izmaksas ir zemākas, kas palielina to popularitāti lietotu automašīnu pircēju vidū.

Lai gan dažu premium klases zīmolu, piemēram, Jaguar, Land Rover un Lexus automobiļiem ir tendence zaudēt savu vērtību lēnāk, tas ne vienmēr tā arī notiek.

Daudzu premium klases ražotāju automašīnas zaudē savu vērtību straujāk nekā to lētākās līdzinieces.

Kā redzams diagrammā, starp tiem ražotājiem, kuru automašīnas gadu gaitā zaudē lielāko vērtības daļu, ierindojas Chrysler, Audi un Seat. Piemēram, jaunas Chrysler automašīnas maksimālais vērtības samazinājums galu galā nokritīs līdz -96,8% (vidēji 25 gados), padarot to par zīmolu, kas tirgū zaudē lielāko daļu savas vērtības. Patiesībā aptuveni puse no auto ražotājiem, kas ierindojas šī automobiļu vērtības samazinājuma grafika negatīvajā galā, ir premium klases ražotāji. Lai gan patērētāji labprāt izvēlas Infiniti, BMW un Volvo ražotos automobiļus, to vērtība laika gaitā ievērojami samazinās.

Salīdzinājumam, Toyota automašīnas savu zemāko vērtību sasniedz pēc 19 gadiem, bet BMW automašīnas to sasniedz pēc 21 gada. Taču Toyota transportlīdzekļi zaudē aptuveni 88,7% no savas vērtības, bet BMW – 93,8%. Kādi faktori ir par iemeslu šādām atšķirībām?

“BMW un citas luksusa klases automašīnas parasti tiek aprīkotas ar tādām funkcijām un tehnoloģiskiem uzlabojumiem, kurus lietotu automašīnu pircēji nenovērtē. Ja varat atļauties jaunu BMW, Mercedes-Benz vai Land Rover automobili, jūs, iespējams, vēlaties iegādāties maksimālo greznību un inovācijas. Bet tie, kas meklē lietotu automašīnu, par prioritāti izvirza cenu un uzturēšanas izmaksas salīdzinājumā ar visām tām funkcijām, bez kurām ir iespējams arī iztikt. Tāpēc daudziem pircējiem lietota Toyota automašīna šķiet pievilcīgāka par BMW,” atklāj M. Buzelis.

Arī Audi (-96,2%), Seat (-95,8%) un Škoda (-95%) automobiļu īpašniekiem, pārdodot savus lietotos transportlīdzekļus, nevajadzētu cerēt uz pārāk izdevīgu darījumu.

Lietotas automašīnas sasniedz savu zemāko vērtību dažādos posmos

Atbilstoši carVertical pētnieku apkopotajiem datiem, to transportlīdzekļu, kas zaudējuši lielāko vērtības daļu, vidējais vecums ir 20 līdz 23 gadi. Tomēr dažādu ražotāju automašīnas sasniedz savu zemāko vērtību dažādos posmos.

Porsche un MINI maksā vismazāk, sasniedzot 15 gadu vecumu. Pēc tam, kad tie sasnieguši šo atzīmi, to vērtība atkal sāk pieaugt. Labi saglabātu automašīnu modeļi var būt vērtīgs ieguldījums. Isuzu, Suzuki, Kia un Dacia automašīnas ierindojas pretējā segmentā – tās savu zemāko vērtību sasniedz 30 gadu vecumā.

Ja modelis tiek uzskatīts par retu, automašīnas vērtība laika gaitā var ievērojami pieaugt. 90. gados BMW izgatavoja tikai 891 M5 E34 Touring modeļus. 20 no tiem bija īpašs nosaukums – Elekta –, un tie tika ražoti Itālijas tirgum. Ar 335 ZS 3,8 litru dzinēju darbināmajiem modeļiem tika nodrošināts arī īpašs krāsojums un salona dizains. Atrast lietotu Elekta modeli šodien ir kā meklēt adatu siena kaudzē. Auto entuziastiem jābūt gataviem tērēt ne mazāk kā 100 000 $, lai novietotu vienu šādu modeli savā garāžā.

Lai gan parasts auto, iespējams, nonāks poligonā pēc 20 līdz 30 gadiem, Porsche vai Jaguar automašīna ar dokumentētu servisa grāmatiņu un nevainojamu vēsturi ar laiku var kļūt tikai vērtīgāka.

Avots: Carvertical.comMonpeljē, Francijas dienvidi 29.10.-01.11.

Monpeljē, Francijas dienvidi 29.10.-01.11.

Tikai lidojums - no 499 eur // lidojums un 4* viesnīca /3 naktis/ - no 869 eur // Ekskursiju komplekts - 360 eur // Vietu skaits ierobežots.

EUR 499 | Estravel Latvia

Antarktīda. -20% rezervējot līdz 30.10.

Antarktīda. -20% rezervējot līdz 30.10.

Vai esi bijis visur, redzējis visu? - Varbūt tomēr, nē! Piedzīvojumu ceļojumi uz Antarktīdu ar atlaidi līdz 20%, rezervējot līdz 31.10. Skatīt ceļojuma piemēr

EUR 4879 | Estravel Latvia

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

Neliela, bet ļoti omulīga darbnīca “Urtawood”, kur viesmīlīgie saimnieki uzsākuši savu darbošanos salīdzinoši nesen, tomēr jau tagad spēj gatavot arī lielas lie

TAKA

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Akcija 4 dienu taksporta kartēm. /// Vilcieniem un autobusiem. Sabiedriskajam transportam. Atlaides funikulieriem. Ieeja vairāk kā 500 muzejos visā valstī.

EUR 210 | Estravel Latvia

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Eksotisko salu arhipelāgs ar šalcošām palmu audzēm, sniegbaltām pludmalēm un dzidru, tirkīzzilu ūdeni vilina tūkstošiem tūristu no visas pasaules.

EUR 1339 | Latvia Tours

Alūksnes TIC

28.10. - 30.10. Karostas gaismas festivāls

28.10. - 30.10. Karostas gaismas festivāls

Oktobra pēdējā nedēļā Redanā notiks Karostas gaismas festivāls. Trīs vakarus, 28., 29. un 30 oktobrī, tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki.

Liepājas reģiona TIB

Atveseļošanās kūre

Atveseļošanās kūre

3 naktis ērtā numurā, brokastis, pusdienas, vakariņas, 13 procedūras, Ārsta konsultācija, Sporta nodarbības, Wellness Oasis

EUR 484 | Hotel Jūrmala SPA

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un Slutišķu ciemu.

TAKA

Romantiska atpūta GoSpa, Sāremā

Romantiska atpūta GoSpa, Sāremā

2 naktis SPA viesnīcā 2 personām, nakšņojot standarta numurā, brokastis un spa atpūtas piedāvājums

EUR 280 | Estravel Latvia

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris

23.09. Liepājas Simfoniskais orķestris dosies piecu koncertu tūrē pa Latviju, kas 14. oktobrī pulksten 19 noslēgsies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars".

Liepājas reģiona TIB

Sventes ezera taka

Sventes ezera taka

Rudens pastaigas pa Sventes ezera taku.

TAKA

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” ir apkopojusi Augšdaugavas novada objektus, kas ar prieku gaida ciemos skolēnu grupas.

TAKA

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas Dāvanu karte - viena dāvana, vairāk nekā 80 izvēles iespēju! Liepājas Dāvanu karte ir izcils veids, lai pavadītu laiku ar ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Club Med kūrorti,vairāk nekā All Inclusive

Club Med kūrorti,vairāk nekā All Inclusive

Mēs varam piedāvāt visaugstākās kvalitātes atpūtu visu vecumu tūristiem - no bērniem līdz senjoriem.

EUR 1350 | Latvia Tours

2.10.

2.10. "Sinfonietta Rīga" Liepājā

2.10. festivālu “Liepājas Mākslas forums” noslēgs valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mūziķu ansamblis un soprāna balss īpašniece Joanna Frešele.

Liepājas reģiona TIB

Tropu paradīze uz zemes malas!

Tropu paradīze uz zemes malas!

Ceļotājus piesaista gan ar pasaules skaistākajām pludmalēm, gan ar zaļajiem tropu mežiem, kuros mājo eksotiski dzīvnieki un atrodami reti augi.

EUR 1295 | Latvia Tours

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TIKAI 3 DIENAS zemas cenas uz jaunajiem nākamās vasaras galamērķiem!

Latvia Tours

Līdz 16.10. izstāde “Ķenguru neredzēju

Līdz 16.10. izstāde “Ķenguru neredzēju"

Līdz 16. oktobrim Liepājas muzejā būs skatāma Agneses Kauperes darbu izstāde “Ķenguru neredzēju”.

Liepājas reģiona TIB

Rudens ražas pārgājiens

Rudens ražas pārgājiens

Saule jau gausāk silda loga rūti, no dārza tiek novākti pēdējie galviņkāposti un puravi, tepat jau arī mežrozīšu augļu ievākšanas laiks. Rudens kā krāšņa mozaīka pārvērš visu medainos toņos un piepilda pagrabus ar visdaž...

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -