5 izplatītākās kļūdas, fotografējot ar viedtālruni

Ja fotografējot ar telefonu neizdodas iemūžināt kadrus tā, kā esat paredzējuši, ir vērts izvērtēt, vai darāt to pareizi. Profesionāla cilvēku, portretu un dzīves notikumu fotogrāfe Dagne Puncule dalās ar biežāk pieļautajām kļūdām, uzņemot ikdienas fotogrāfijas. No tām var viegli izvairīties, ievērojot pāris vienkāršus noteikumus, kas uzlabos attēla kvalitāti uzņemšanas brīdī un vēlāk – to rediģējot.

    1. Netīrs kameras objektīvs

Pirms fotografēšanas vienmēr notīri objektīvu – dienas laikā tālruņa virsmu mēdz noklāt pirkstu nospiedumi un putekļi, un netīrās lēcas dēļ fotoattēli izplūdīs. Pārliecinies, vai kameras objektīvs ir tīrs, pirms uzņem kadru, notīrot objektīvu ar speciāli tam paredzētu lupatiņu vai mīksta apģērba gabalu, kas neskrāpē virsmu.

    2. Attēls nav fokusā

Ja neatvēlēsi viedtālruņa objektīviem pietiekami daudz laika, lai tie pielāgotos kadram, visdrīzāk iegūsi izplūdušu attēlu. Fotografējot ar viedtālruni, pavisam vienkārši iespējams pielāgot ekrānā redzamo kompozīciju, tostarp noteikt fokusu atsevišķiem objektiem, kas redzami bildē. Ekrānā pieskaries objektam, kuru vēlies izcelt – kad objekts ir fokusā, vari uzņemt fotoattēlu. Var izmantot arī AE/AF funkciju, kas fiksē kameras ekspozīciju, tādējādi objekts tiek uzņemts maksimāli augstā kvalitātē.

Ņem vērā, ka nepietiekošā apgaismojumā kameras fokusēšana var aizņemt ilgāku laiku. Brīžos, kad ir tumšs, pagaidi nedaudz ilgāk, līdz tālruņa kamera automātiski iezīmē objektus. Jaunākās paaudzes viedtālruņi, tādi kā Samsung Galaxy S22 sērijas viedtālruņi, piedāvā nakts kameras funkciju, kas samazina zibspuldzes radīto pārgaismojumu un padara attēlu skaidru un spilgtu, savukārt kameras pikseļu sensors piesaista attēlam vairāk gaismas, lai izceltu detaļas pat tumsā.

    3. Zibspuldze pārgaismo foto

Nepietiekamā, vājā apgaismojumā ir vērts padomāt, kādu fotogrāfijas efektu vēlies panākt. Ja padomā ir 90. gadu stila foto, kamera ar zibspuldze panāks vēlamo efektu. Tomēr, fotogrāfijās ar cilvēkiem un portretos zibspuldze nereti acīm liek izskatīties sarkanām. Šādos gadījumos jādodas labākas vietas meklējumos ar piemērotu apgaismojumu. Ja attēls ar zibspuldzi šķiet nedabīgs, labu kadru iegūsi arī ar nakts režīmu.

    4. Traucējoši objekti attēla fonā   

Jaunāko viedtālruņu kamerās ir pieejama bieži izmantota un lietotāju iecienīta funkcija – portreta režīms. Brīžos, kad kadrs ir noslogots ar daudziem, traucējošiem objektiem, portreta režīms ļaus uzņemt profesionāla izskata un sajūtu foto, kur objekts ir fokusā, bet fons – izplūdis. Tomēr, ja šāda funkcija telefonā nav pieejama, veiksmīgs risinājums portreta fotogrāfijām ir vienkāršs fons, piemēram, neitrāla siena vai dabas fons, kas uzreiz izcels galveno objektu attēla priekšplānā.

Lielisks veids, kā izlabot neizdevušos kadru, ir Erase jeb dzēšgumijas funkcija, kas pieejama Samsung jaunākajos viedtālruņos. Īpaši ērti to var izdarīt ar viedo pildspalvu jeb S Pen, ar kuru izdzēsīsi pat sīkākās, traucējošās detaļas.

    5. Nepareiza foto rediģēšana

Lai gan dažādi attēlu filtri būtiski atvieglo bilžu rediģēšanu, tie tiek izmantoti tik bieži, ka sabojā patiešām labas fotogrāfijas. Lai iegūtu vienmērīgu Instagram attēlu joslu savā kontā, es izmantoju Samsung kameras lietotnes piedāvāto iespēju izveidot unikālu attēla filtru. Izvēlos kontrastu, krāsu tonalitāti un saglabāju filtru lietotnē, lai katru reizi, kad vēlos augšupielādēt attēlu Instagram, varu uzlikt savu iecienītāko filtru.

Ja šāda iespēja nav pieejama viedierīcē, labākās fotoattēlu rediģēšanas lietotnes telefonos šobrīd ir VSCO un Adobe Photoshop. VSCO ir vislabākā lietotne kvalitatīvu filtru lietošanai un ekspozīcijas iestatījumu mainīšanai. Ja nepieciešams izmantot sarežģītākus rīkus, piemēram, attēlā noņemt traipu, Adobe Photoshop būs piemērotākais rīks.

Avots: Ka.lvLielisks galamērķis Jūsu atvaļinājumam!

Lielisks galamērķis Jūsu atvaļinājumam!

Burvīgas pludmales, izcila arhitektūra un, protams, lieliska itāļu virtuve!

EUR 545 | Latvia Tours

Izstaigā Pilskalnes Siguldiņas takas

Izstaigā Pilskalnes Siguldiņas takas

Liegumā izveidotas vairākas aizraujošas pastaigu un mācību izziņu takas.

TAKA

28.10. - 30.10. Karostas gaismas festivāls

28.10. - 30.10. Karostas gaismas festivāls

Oktobra pēdējā nedēļā Redanā notiks Karostas gaismas festivāls. Trīs vakarus, 28., 29. un 30 oktobrī, tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki.

Liepājas reģiona TIB

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Monpeljē, Francijas dienvidi 29.10.-01.11.

Monpeljē, Francijas dienvidi 29.10.-01.11.

Tikai lidojums - no 499 eur // lidojums un 4* viesnīca /3 naktis/ - no 869 eur // Ekskursiju komplekts - 360 eur // Vietu skaits ierobežots.

EUR 499 | Estravel Latvia

Jauna spēle Karostā

Jauna spēle Karostā

Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar pašvaldības atbalstu realizējusi projektu “Noslēpumu sala – REDANS”.

Liepājas reģiona TIB

8.10. opera ģimenēm Liepājā

8.10. opera ģimenēm Liepājā

8. oktobrī opera ģimenēm “Mūž(-uš)īgais lidojums” Liepājas koncertzālē pulcēs vairāk nekā 120 talantīgus jauniešus.

Liepājas reģiona TIB

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē

Vai meklējat jaunus iespaidus un vēlaties atklāt pasauli? Iepazīstieties ar piedzīvojumu ceļojumu piedāvājumiem, sekojiet līdzi atlaidēm, jautājiet!

EUR 68 | Estravel Latvia

Sventes ezera taka

Sventes ezera taka

Rudens pastaigas pa Sventes ezera taku.

TAKA

Eksotiskā Zanzibāra

Eksotiskā Zanzibāra

Jau pavisam drīz uzsākam tiešos lidojumus no Rīgas uz Zanzibāru!

Join UP! Baltics

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TIKAI 3 DIENAS zemas cenas uz jaunajiem nākamās vasaras galamērķiem!

Latvia Tours

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Eksotisko salu arhipelāgs ar šalcošām palmu audzēm, sniegbaltām pludmalēm un dzidru, tirkīzzilu ūdeni vilina tūkstošiem tūristu no visas pasaules.

EUR 1339 | Latvia Tours

Kalnu slēpošana Gudauri

Kalnu slēpošana Gudauri

Piedāvājumā dažāda veida pacēlāji (gondola, krēsli, enkuri), augtākais punkts līdz kuram uzved pacēlājs - 3276 m v.j.l.

EUR 630.00 | Latvia Tours

Lieliska izvēle eksotiskam ceļojumam!

Lieliska izvēle eksotiskam ceļojumam!

Ceļojums uz burvīgo un pasakaino Maroku sniegs īsto baudu no saules un sporta izklaidēm Atlantijas okeāna piekrastē

EUR 779.00 | Latvia Tours

Pirmizrāde

Pirmizrāde "Rinda"

6. oktobrī koncertzālē “Valmiera” pirmizrādi telpās piedzīvos Toma Treiņa iestudējums “Rinda”, kam pirmā satikšanās ar skatītājiem notika Valmieras vasaras teātra festivāla laikā, tādējādi nonākot Valmieras teātra repert...

Valmieras TIC

Spa atpūta ar vakariņām

Spa atpūta ar vakariņām

Nakšņošana, brokastis, Spa procedūras, vakariņas, Wellness Oasis apmeklējums

EUR 152 | Hotel Jūrmala SPA

Kia Ceed LX Plus

Kia Ceed LX Plus

Pilna servisa noma Kia Ceed LX Plus tikai par 368 eur mēnesī*!

EUR 368 | Europcar

Alūksnes TOP-10

Alūksnes TOP-10

Alūksne -TOP 10 Tavai atpūtai, ceļošanai un iedvesmai!

Alūksnes TIC

Tropu paradīze uz zemes malas!

Tropu paradīze uz zemes malas!

Ceļotājus piesaista gan ar pasaules skaistākajām pludmalēm, gan ar zaļajiem tropu mežiem, kuros mājo eksotiski dzīvnieki un atrodami reti augi.

EUR 1295 | Latvia Tours

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris

23.09. Liepājas Simfoniskais orķestris dosies piecu koncertu tūrē pa Latviju, kas 14. oktobrī pulksten 19 noslēgsies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars".

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -