Atvaļinājums ar īrētu automašīnu šogad ir dārgāks

Sanita Ozoliņa | 2022.08.03

Šovasar ceļošanas intensitāte ir pieaugusi – salīdzinot ar to pašu periodu pērn, saskaņā ar Eiropas Ceļojumu komisijas datiem starptautisko tūristu skaits šogad ir dubultojies. Pieaugot ceļotāju skaitam, pieaug gan izmitināšanas, gan automašīnu nomas cenas, tāpēc brīvdienas ārvalstīs šogad var kļūt par ārkārtīgi dārgu prieku. Lai neuzķertos uz peļņu meklējošo uzņēmumu āķiem un izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem pēc ierašanās, apdrošinātāji mudina iepriekš parūpēties par automašīnas nomu plānotajām brīvdienām un pārbaudīt piedāvātās izmaksas.

Augustā, brīvdienu kulminācijas laikā, automašīnu nomas uzņēmumiem bieži trūkst transportlīdzekļu. Šogad tūristu skaita pieauguma un pandēmijas dēļ sarukušo nomas autoparku dēļ auto deficīts ir daudz lielāks nekā parasti. Tāpēc, lai iznomātu automašīnu brīvdienām, jums jābūt gatavam maksāt vairāk, nekā plānojāt.

If Apdrošināšanas vecākā atlīdzību regulētāja Inga Draule norāda, ka joprojām ir cilvēki, kas neuztraucas par auto nomu un nerezervē to iepriekš. Pēc viņu domām, tā kā viņiem transportlīdzeklis būs nepieciešams tikai dažas dienas, nav vērts to iznomāt iepriekš. Tomēr šogad situācija ir mainījusies – pieaugošais atpūtnieku pieplūdums, inflācija un joprojām jūtamā COVID-19 ietekme ir radījusi sarežģītāku situāciju ar automašīnu klātienes nomu.

Tātad, ja plānojat īrēt automašīnu brīvdienām ārzemēs, jums vajadzētu pasteigties un rezervēt to agrāk. Izvēloties transportlīdzekli, ir ne tikai jāsalīdzina dažādu uzņēmumu cenas, bet arī to piedāvātie nosacījumi, apdrošināšanas segums, jāpārbauda pašu uzņēmumu novērtējumi, to uzticamība un protams, vismaz pēdējās piecas atsauksmes par konkrēto autonomu.

"Šovasar esiet gatavi dažādiem scenārijiem – kad ierodaties galamērķī, lai parakstītu nomas līgumu, pārliecinieties, vai iepriekš rezervētais auto atbilst tam, kādu nomnieks patiesībā nodod jūsu rīcībā. Turklāt, lai izvairītos no pārpratumiem saistībā ar neskaidriem auto bojājumiem, saņemot automašīnu, izpētiet to, ja pamanāt defektus, pasauciet nomas pārstāvi, lai viņš bojājumus piefiksē, tāpat auto pirms saņemšanas nofotografējiet vai nofilmējiet un to pašu izdariet, auto nododot, lai ir pierādījumi, ja tādi pēkšņi ir nepieciešami. Tieši šādi mazi, it kā nebūtiski skrāpējumi, kas netiek piefiksēti, var būt par iemeslu, lai jūsu depozīta nauda netiktu atgriezta," stāsta I. Draule.

Lielākie apdraudējumi, ceļojot ar īrētu automašīnu

Latvijas iedzīvotāji parasti plāno braucienus ar automašīnu vasaras sezonā, dodoties uz Dienvideiropas valstīm. Pēc If Apdrošināšanas datiem visvairāk negadījumu ar nomas auto notiek tieši Itālijā, otrajā vietā ir Spānija, bet trešajā – Grieķijas salas.

Visbiežāk nepatikšanās iekļūst ceļotāji, kas automašīnā redzamā vietā atstāj personīgās mantas, tādējādi uz rīcību pamudinot garnadžus, piemēram, mugursoma, kurā, iespējams, nav nekā vērtīga, tiek nozagta, un sekas ir izsists auto logs.

If Apdrošināšanas pārstāve atgādina, ka, ceļojot ar īrētu automašīnu, pastāv vairāk risku, nekā braucot ar savu, un, ja ceļu satiksmes negadījumā iekļūsiet bez auto apdrošināšanas, var nākties šķirties no ievērojamas naudas summas.

"Ja kaut kas notiek ar īrēto automašīnu, pašrisks būs jāsedz no saviem līdzekļiem, tomēr ir iespējams pasargāt sevi no šiem zaudējumiem, izmantojot pašriska apdrošināšanu īrētajai automašīnai. Tad arī nelaimes gadījumā nebūs jāsedz pašrisks, kas nereti pārsniedz 1000 eiro," stāsta I. Draule.

Pēc viņas teiktā, automašīnas durvju un virsbūves zonās parasti tiek reģistrēti nelieli skrāpējumi, buktes, kas radušās, ietriecoties citā automašīnā, ceļa norobežojumos u.c. Šādos gadījumos zaudējumi sasniedz 800–1000 eiro.

Avots: If.lvSkolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Rudens ekskursiju laiks ir sācies! Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Šis ir īstais brīdis, lai dotos iepazīt krāšņo un bagātīgo Madonas novadu! Atsaucoties uz šīs vasaras tūrisma piedāvājumu "I...

Madonas TIC

Pludmales atpūta Kiprā

Pludmales atpūta Kiprā

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales – lūk, galvenie kritēriji, pēc kuriem daudzi cilvēki izvēlās atpūtas vietas!

Latvia Tours

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8.

Liepājas reģiona TIB

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 naktis viesnīcā, 2 personām, brokastis un vakariņas, spa un atpūtas piedāvājums

EUR 320 | Estravel Latvia

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

Family īpašais piedāvājums

Family īpašais piedāvājums

Izmitināšana visai ģimenei ar SPA apmēklējumu.

Bellevue Park Hotel Riga

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Izbaudiet Zelta rudeni Siguldā un atpūtu viesnīcā Eseri SPA // nakšņošana, brokastis un piedāvājums relaksācijai

EUR 100 | Estravel Latvia

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Šā gada rudenī skatītājus sagaida šovi ar jauniem un pārsteidzošiem trikiem, kas Baltijas valstīs vēl līdz šim nav redzēti, 27. oktobrī šovs Valmierā.

Valmieras TIC

“Pēcpusdiena ar mēru”!

“Pēcpusdiena ar mēru”!

29. septembrī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aicina uzņēmējus uz diskusiju pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”!

Valmieras TIC

Club Med Bodrum

Club Med Bodrum

Šī ir lieliska vieta romantiskai atpūtai divatā vai jautrai atpūtai ar draugiem. Aktīvās izklaides, kultūras atklājumi un dabas skaistums jūs sagaidīs kūrortā

EUR 860 | Latvia Tours

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings Audi Q5 Vairāk par piedāvājumu mūsu mājaslapā!

Europcar

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Ja par savu darba vietu sauc kādu izglītības iestādi, izmanto rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" īpašo piedāvājumu un palutini sevi. www.jaunkemeri.lv

EUR 300 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

30.septembrī pl. 12:00 rotaļas un sadziedāšanās ar folkloras kopu Dimzēns, gardās zupas baudīšana.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Akaba, Eilata, Ammāna un Nāves jūra // 7 naktis // lidojumi, transfēri un izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 996 | Estravel Latvia

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti - DUBAIJA, ABŪ DABĪ // 2023. gada decembris - 2024. gada marts. Agrā izpārdošana

EUR 809 | Estravel Latvia

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

28. septembrī plkst. 20.00 Kocēnu Kultūras namā notiks Bērzaines Tautas nama amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi” (režisors Andris Liepiņš).

Valmieras TIC

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 845 | Estravel Latvia

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -