Piecās vietās Latvijā darbību uzsāk jauns kultūras tūrisma naktsmāju tīkls

Šovasar Latvijā viesus sāk uzņemt piecas jaunas glempinga naktsmītnes – Jelgavas novada Ozolniekos, Mazsalacā, Alsungā, kā arī Cēsu un Ķekavas novadā. Nakšņošana glempingā ir lieliska iespēja pavadīt vismaz vienu nakti ekoloģiskā, autentiskā vidē un pie viena atbalstīt sociālo uzņēmējdarbību, vietējās kultūras vietās  un saimniecībās, iegādājoties pašmāju produktus un pakalpojumus pa tiešo no saimniekiem.

Glempingu vietas iespējams apskatīt www.turisms.lv un tie izvietoti tādās kultūras vietās, kur līdz šim nebija nakšņošanas iespēju. Viens no tiem atrodas saimniecībā “Līcīši”, Jelgavas novada Ozolniekos, kur viesiem ir iespēja apskatīt vairāk kā 200 kaziņu un āzīšu, piena pārstrādes cehu, kā arī nodegustēt ražoto produkciju.

“Esam jau sen domājuši par naktsmāju piedāvāšanu mūsu viesiem, tomēr mūsu laiks, spēks un ienākumi vienmēr vispirms iet mūsu saimniecībai un kaziņām! Priecājamies, ka sadarbībā ar sociālo uzņēmumu “Kultūras Tūrisms” varēsim piedāvāt mūsu veselīgo un garšīgo produkciju arī nakšņotājiem gan baudīšanai uz vietas, gan līdzņemšanai sev un draugiem dāvanām!”, uzsver kaziņu fermas “Līcīši” saimniece  Līga Marcinkoniene.

Zemgalē nakšņot tagad iespējams arī pasakaini skaistajā vietā, pašā Misas upes stāvkrastā, zirgu un cilvēku labsajūtas centrā, ko veido sociālais uzņēmums "Dabas zirgi", pilnīgā noslēgtībā no ārpasaules, tai pat laikā 30 min brauciena attālumā no Rīgas centra. Iespēja ieraudzīt zirgus, viņu pasaules redzējumu un vajadzības tuvplānā. Kurzemē glempings ienācis suitu novada centrā – Alsungā. Tējas namiņa "Sapņotava" saimnieks piedāvā izbaudīt mierpilnu atpūtu meža glempingā "Egleniekos" un iepazīt suitu kultūru un tradīcijas.

Vidzemē glempings izvietots Mazsalacā, Jēru klubā, kuru apciemojot, jums būs iespēja gan izbaudīt īstu Latvijas lauku burvību, gan aitu ekskluzīvo mājvietu - padomju laiku klubu, gan arī tuvāk iepazīt pašas Jēru kluba zvaigznes - aitas un nobaudīt daudzveidīgo produkciju, ko sniedz aitkopība. Ciemiņus uzņem arī glempinga telts Dīķīšos, Amatas pagastā, Cēsu novadā. Saimniecībā jūs sagaidīs draudzīgie Samojedu šķirnes suņi un ēzelīši. Viesus, ar plašajām atpūtas iespējām, laipni iepazīstinās saimniece Rasma Balode.

Glempings ir ērta un komfortabla nakšņošanas un uzturēšanās telts, kas maksimāli pietuvināta dabai un veselīgai lauku videi, nezaudējot ne nieka no komforta, ko esam raduši baudīt ikdienā!

Kā norāda Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa, tad “Finanšu plūsmas daudzveidošana ir liels ieguvums aktīviem cilvēkiem lauku reģionos, tas palīdz saimniecībām kļūt ilgtspējīgākām ilgtermiņā un nodrošināt papildus ienākumus, kas savukārt palīdz arī papmatproduktu noieta veicināšanai un pakalpojumu pieejamībai. Viennozīmīgi jauna pakalpojuma pieejamība sniedz būtisku pienesumu un rada sociālo ietekmi plašākai vietējai kopienai. Ļoti iedvesmo sadarbības tīkla izveide, kur pilnīgi visi ir ieguvēji - gan saimnieki, gan vietējā kopiena, gan arī gala klients! Lai gan Latvijā kooperatīvi saistās ar kaut ko novecojušu, tad Eiropā tiem šobrīd vērojams uzplaukums un sadarbība atkal ir modē!”

Sociālais uzņēmums “Kultūras Tūrisms” nodarbojas ar kultūras tūrisma attīstību un objektu pieejamību Latvijas reģionos. Esam uzsākuši glempinga tipa naktsmāju tīklu, sadarbībā ar vietējiem cilvēkiem, kas jau kopj un attīsta kultūras mantojumu - amatniekiem, folkloristiem, māksliniekiem, bioloģiskajām saimniecībām, biedrībām, sekmēt kultūras tūrisma objektu attīstību, kuros šobrīd naktsmājas vēl nav pieejamas. SIA “Kultūras Tūrisms” ir saņēmis atbalstu no Attīstības finanšu institūcijas ALTUM, ESF projekta “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” ietvaros.

Avots: Turisms.lvIDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Limbažu Krāmu tigus

Limbažu Krāmu tigus

Kā ierasts piedāvājumā dažādas oriģinālas un senatnīgas mājas lietas un dekori, trauki un galda piederumi, porcelāna un stikla figūriņas, laikmeta liecības

Limbažu TIC

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -