Sidra dienas Pāvilostā - vieta pie Baltijas, kur iepazīt un baudīt īstus autoru sidrus

SIDRA DIENAS PĀVILOSTĀ jeb BALTIC CIDER & FOOD CHALLENGE 2022 veltīts dabīgo sidru saskaņai ar vietējiem ēdieniem, tai skaitā ar vietējo tradicionālo maizi un sieriem. Pasākuma mērķis ir sapulcēt vienuviet mazos ražotājus, pavārus, vīnziņus, sidra ekspertus un gardēžus, lai dalītos unikālā pieredzē un novērtētu Latvijā un Baltijā radītus sidrus un pievērstu viesu uzmanību to saskaņai ar vietējām veltēm.

Ir būtiski atšķirt kvalitatīvu, no svaigas sulas radītu sidru no tāda produkta, kas ražots no koncentrāta, cukura, ūdens, pielietojot mākslīgos aromātus. Mazie ražotāji parasti paši piedalās visā radīšanas ciklā: rudenī izspiež no svaigiem āboliem aromātisku sulu un rada dabīgu sidru, to fermentējot un nogatavinot pie zemas temperatūras, tādējādi saglabājot Ziemeļu klimatam raksturīgo svaigumu. Dabīgais sidrs ir izsmalcināts dzēriens ar bagātīgām garšas niansēm un ievērojami atšķiras no lētas masveida produkcijas. Kvalitatīvos vietējos sidrus īpaši pasvītro piemēroti ēdieni no Latvijas veltēm, tai skaitā tradicionālā rupjmaize un vietējo ražotāju sieri. Šo dažādo produktu apvienošana vienā pasākumā liecina par mūsu zemes un Baltijas reģiona tradīcijām, kulinārā tūrisma garšu bagātību un potenciālu gastronomijas nozarē.

Sidra dienas Pāvilostā norisināsies Hotel OTTO & Sun telpās un pagalmā, kur apmeklētājiem iespējams pēc izvēles baudīt pasākumu divās daļās:

Sidra festivāla „Baltic Cider & Food Challenge” plānotā programma:
Ceturtdien 4. augustā
No 15.00 Seminārs gastronomijas pārstāvjiem ar sidrdariem un īpašajiem viesiem – sidra ekspertiem no ārvalstīm.
19:00 Sidra vakariņas viesiem ar iepriekšēju rezervāciju. Sidra vakariņās piedalās vīnziņi un paši sidrdari.
No 18:00 pulcēšanās OTTO Hotel & Sun jumta terasē ar atspirdzinošiem dzērieniem. Vakara sākumā uz terases DJ Phraze.

9 kārtu vakariņas 3 Latvijas pavāru sniegumā, vedot Jūs garšu ceļojumā kopā ar dažādiem Latvijas sidriem restorānā OTTO Hotel & Sun. Vakara gaitā sidra ražotāji dalīsies savos stāstos, bet šefpavāri skaidros savas izvēles, savienojot ēdienu ar sidru.

Labāko sidra un ēdiena kompozīciju novērtēšana: balsojums, kurā piedalās gan viesi, gan vīnziņi. Viesiem iespēja vinnēt pārsteigumbalvas

Piektdien 5. augustā
No 12:00 -16:30 , siera un sidra tirdziņš, apmeklētājiem pie ieejas iespējams iegādāties degustācijas glāzi un bukletu ar informāciju par visiem dalībniekiem. Tirdziņa laikā notiks meistarklases par sidra, sieru un maizes saderību ar degustāciju.
Piesakoties degustācijai sidra, siera un maizes tirgū, jūs saņemsiet degustācijas glāzi un brošūru ar informāciju par katru ražotāju. Degustēt varēs no katra ražotāja stenda.
12:30 - Siera un sidra sapārošanas meistarklase
13:30 - Meistarklase par sidra stiliem
14:30 - Meistarklase par latviešu tradicionālo maizi

Ja nav vēlēšanās degustēt, ieeja tirdziņā ir bez maksas un iegādāties sidrus var arī bez degustācijas.

Pasākumu atbalsta LLTA « Lauku ceļotājs » ar tūrisma projektiem « Sidra ceļš » un « Rudzu ceļš » un Lauku atbalsta dienests nacionālās identitātes tūrisma piedāvājuma veidošanai. Pateicoties pašu ražotāju radošajam garam un entuziasmam, sidrs, kas ražots no vietējiem āboliem kļūst par Latvijas atpazīstamības zīmi paralēli citu Eiropas lielvalstu sidra industrijas strauji augošajai craft (amata) sidru tendencei. Latvijas un Baltijas āboli ir īpaši kvalitatīvi un aromātiski, un dabīga sidra ražošana ļoti piemērota šejienies klimatam un augsnes īpatnībām, ar savu identitāti Latvijas sidri gūst balvas vietējos un starptautiskos konkursos.


Avots: balticcider.comMarc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -