Cauri krācēm un arī mierīgos ūdeņos – TOP 5 laivošanas maršruti Zemgalē

Gan ģimenēm ar bērniem, gan studentu, draugu un kolēģu kompānijām lieliska iespēja vasarā pabūt kopā, izbaudot dabas burvību, spēku un arī veldzi, vienmēr būs laivošana. Zemgalē par to īpaši domāts, un novadi piedāvā visdažādākos ūdensceļus visām gaumēm un ar dažādām grūtības pakāpēm. Novados pieejami arī laivu un citu ūdens transportlīdzekļu nomas punkti, tāpēc nav svarīgi – esat iesācējs vai pieredzējis ūdeņu zinātājs, visu nepieciešamo izbraucienam vai mierīgai atpūtai uz ūdens varēs nomāt. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko maršrutu un doties jaunā piedzīvojumā!

Iepazīsti Daugavas vērtības! (Aizkraukles novads)
Iepazīt plašo Daugavu, apskatīt Oliņkalnu, Krustalīča un Kraukļa klintis, Staburaga piemiņas vietu un vēl dažādus apskates cienīgus objektus iespējams vienas dienas laivošanas ceļojumā, maršrutu uzsākot kempingā “Annas klints” un noslēdzot laivu piestātnē “Gundegas” Koknesē. Maršruta garums ir aptuveni 19 kilometri, taču, ja ir vēlme, to var pagarināt un doties līdz pat Aizkrauklei.
Noderīgi: pirms brauciena vēlams sagādāt kartes, informācijas materiālus, ko var ērti saņemt Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrā, Pļaviņu tūrisma informācijas punktā un mājaslapā visitaizkraukle.lv.

Laivošana pa Mēmeli, Mūsu un Lielupi (Bauskas novads)
Satekot Mūsai un Mēmelei, Bauskā sākas Lielupe. Vietējie šo vietu sauc par Ķirbaksalu, un tā apvīta leģendām, taču šīs upes laivotājiem piedāvā ne tikai stāstus, bet arī īpašas Lietuvas pierobežas ainavas, Zemgales plašumus un dolomīta atsegumus. Divu dienu maršrutā no Kurmenes līdz Bauskai (48 km) pa ceļam varēs apskatīt vairākas īpašas baznīcas, muižas un parkus, bet noslēgt ceļojumu pie Bauskas pils. Īsāku izbraucienu cienītāji var doties no Bauskas līdz Mežotnes pilskalnam (11 km, veicams 5 h).
Noderīgi: laivu nomu šajos maršrutos un labiekārtotas atpūtas vietas piedāvā vairāki uzņēmēji, par kuriem plašāku informāciju var meklēt www.visit.bauska.lv. Nesen izdota arī praktiska tūrisma karte “Iekustini Lielupi”, kas noderēs visiem laivotājiem.

Pils skati Dobelē (Dobeles novads)
Kad rodas piekusums no gariem ūdensceļiem, Dobele piedāvā dažādas ūdens izklaides pašā pilsētas centrā. Jaunajā aktīvās atpūtas objektā “Dobeles pils skati”, kas atrodas iepretim Livonijas ordeņa pilij, Bērzes upes krastā pieejama laivu, kajaku, katamarānu un SUP dēļu noma.
Plašākai informācijai – www.facebook.com/Dobelespilsskati

Pa Daugavas salām un krācēm (Jēkabpils novads)
Patiesu piedzīvojumu meklētājiem īstais būs vienas vai divu dienu laivu brauciens no Līvāniem līdz Jēkabpilij. Šajā posmā sākotnēji mierīgais Daugavas tecējums kļūst arvien straujāks un krāčaināks. Izpētot nelielās Daugavas saliņas, atklājas lieliskas smilšainas peldvietas. Maršrutā iekļautas pa ceļam esošās apskates vietas, kā arī inventāra nomas punkti. Maršruta garums – aptuveni 40 km.
Noderīgi: maršruta karti drukātā formātā iespējams saņemt Jēkabpils novada TIC, digitāli to var lejuplādēt mājaslapā visit.jekabpils.lv.

Pa Lielupi līdz ietekai jūrā (Jelgavas novads)
Jauni iespaidi būs tiem, kas izvēlēsies doties pa Lielupi (no Bauskas) līdz pat tās ietekai jūrā. Maršrutā izveidotas īpašas pieturvietas ar informācijas stendiem un pontonu laipām, kur būs ērtāk piestāt, – Jelgavas novadā tās būs “Liedagos” Emburgā, Staļģenē, pie Jāņa Čakstes mājām “Auči” Salgales pagastā, pie Ānes muižas, Mierlaukos un “Vecdaudzenē” Valgundes pagastā, kā arī Lielupes ielā 14 Kalnciema pagastā.

Vēl citas laivošanas iespējas Zemgalē
Aizkraukles novadā
Maršruts “Pa Daugavu ar kuģi “Balta Kaza” no Aizkraukles līdz Ķegumam” (45 km)
Maršruts “Likteņdārzs–Kokneses viduslaiku pilsdrupas–Pērses ūdenskrituma vieta–Kokneses viduslaiku pilsdrupas–Likteņdārzs” Daugavas un Pērses upē
Maršruts “Nereta–Ērberģe” pa Dienvidsusējas upi (~38 km, pa straumi)

Bauskas novadā

SUP īre Vecumnieku vecajā ezerā. Interesantas apmācību programmas profesionāla instruktora vadībā – plašāk www.facebook.com/supotaji
Ūdens velosipēdu katamarānu noma Rundāles ūdensdzirnavās – vairāk http://rundalesdzirnavas.lv/
Makšķerēšana Bauskas novadā – plašāk www.tourism.bauska.lv/lv/ko-darit/makskeresana

Dobeles novadā
Lielauces ezera laivu bāze – iespēja nakšņot peldošos namiņos ezera vidū, makšķerēt un vēžot.
Tērvetes ūdenskrātuve 70 ha platībā – dažādu ūdens transportlīdzekļu noma, gar ūdenskrātuves malu izbūvētas vairāk nekā divdesmit laipas, kas ļauj makšķerēt gan individuāli, gan rīkojot sacensības.

Jēkabpils novadā
2022. gada ģeovietas Krustalīča klinšu apskate no Daugavas – piedāvā “Sēlijas laivas”, “Kajaku mafija”, “Sprīdīši” ar SUP
Kafijas pauze Dienvidsusējā – piedāvā “Sēlijas laivas” (5,8 km vai 15 km)
Ekspedīcija pa Eglaines upi “Hercoga Jēkaba kanāla meklējumi” – piedāvā “Sēlijas laivas” (līdz 15 km)
Vieglāki un sarežģītāki maršruti dažādās Latvijas ūdenstilpēs – piedāvā “Kajaku mafija”
Laivu brauciens ar uzdevumiem un orientēšanos – piedāvā laivu noma “Daugmales”

Jelgavā un Jelgavas novadā
Vakara laivu brauciens Jelgavā – piedāvā “Jelgavas laivas”
Laivu brauciens Zemgales upēs vai individuāls brauciens pēc grupas vēlmēm – piedāvā “Ozolaivas.lv”
Atpūtas braucieni pa Driksu un Lielupi – kuģīši “Relax”, “Dezija” un “Moana”, “Migo City” BBQ elektrolaiva, atpūtas kuģis “Mītava”, motorjahtas “Džerri”, “Mika” un “Carpe Diem”, ūdens velo noma “Pelikāns”, Jelgavas Jahtklubs, kā arī SUP dēļi un piepūšamās laivas ar elektrodzinēju

Plašāka informācija par katru no laivošanas maršrutiem un ūdens atpūtas objektiem rodama pašvaldību Tūrisma informācijas centru vietnēs, kas apkopotas www.zemgale.lv.


Avots: zpr.gov.lvSkyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Limbažu Krāmu tigus

Limbažu Krāmu tigus

Kā ierasts piedāvājumā dažādas oriģinālas un senatnīgas mājas lietas un dekori, trauki un galda piederumi, porcelāna un stikla figūriņas, laikmeta liecības

Limbažu TIC

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -