Kā parūpēties par savu elektrisko auto vasarā

Pirmais karstuma vilnis ir veiksmīgi pārvarēts, taču vasara nebūt nav galā un karstums vēl tikai turpināsies, tāpēc jāparūpējas par savu spēkratu, lai varētu izbaudīt silto laiku bez raizēm, aicina “Inter Cars Latvija” un IC24.lv.

Vasaras tveice paver iespējas doties piedzīvojumos ar savu auto, taču tā var radīt arī liekas raizes. Tāpat kā ar dīzeļdegvielu un benzīnu darbināmiem auto, arī elektroauto ir savas sezonālās īpatnības, ko ir jāņem vērā autovadītājiem.
Ja elektriskā spēkrata īpašnieks zina, ar ko rēķināties, auto noteikti būs darba kārtībā un neradīs satraukumu. Tādēļ “Inter Cars Latvija” un IC24.lv kopā ar ekspertiem apkopoja svarīgākos ieteikumus, ko būtu jāņem vērā, lai samazinātu karstuma negatīvo ietekmi uz auto.

Kā nobraukt vairāk ar vienu uzlādi
ASV veiktajā pētījumā, kurā apsekoja 6000 elektrisko automašīnu, secināja, ka elektromobiļu akumulatori izlādējās ātrāk, kad ārā ir karsts laiks un mašīnā ir ieslēgts kondicionieris.
“Ar lielāko daļu elektrisko un hibrīdautomobiļu var braukt ekoloģiskajā režīmā, kas palielina elektroauto efektivitāti. Šāda režīma izmantošana, īpaši garos pārbraucienos, ievērojami ietaupīs elektroauto enerģiju, tādā veidā pagarinot laiku starp uzlādēm,” pauž “Inter Cars Latvija” un IC24.lv vadītājs Kaspars Viļumsons.
Arī “Autobrava” pēcpārdošanas vadītājs Rolands Turks norāda, ka, izmantojot automobili karstā laikā garām distancēm, baterijas kapacitāte var kristies - jo ārā karstāks, jo mazāku distanci varēs nobraukt kondicionēšanas sistēmas patērētās enerģijas dēļ.

Ko darīt, lai akumulators nepārkarstu
Akumulators ir katra elektriskā transportlīdzekļa sirds. Pavisam vienkāršu noteikumu ievērošana dažādos gadalaikos palīdzēs ievērojami pagarināt tā kalpošanas laiku.

“Mūsdienu elektroautomobiļi ir aprīkoti ar bateriju hidraulisko dzesēšanu vai, dārgākā izpildījumā, ar siltumsūkni. Tāpēc nav pamata uztraukumam, izmantojot automobili karstā laikā. Piemēram, elektroauto žāvēšana pēc krāsošanas kamerā ir pieļaujama 60 grādos,” saka Turks.

Elektrisko automašīnu akumulatori ir līdzīgi tiem, kas ir, piemēram, klēpjdatoros un viedtālruņus. Tātad, domājot par elektroauto uzlādi, ir jāpatur prātā optimālais uzlādes procents, lai izvairītos no elektroauto akumulatora pārlādēšanas un līdz ar to – pārkaršanas.

Īpaši siltajās vasaras dienās elektromobili rekomendē uzlādēt tikai līdz 80%. Ja nepieciešams, ik pa laikam var veikt pilnu uzlādi, piemēram, ja plāno doties tālākā braucienā.

Kā uzsver Viļumsons, rekomendē arī izmantot iespēju atdzesēt automašīnu pirms došanās ceļā. “Šāda opcija ir pieejama lielākajā daļā elektroauto. Un vislabāk to ir darīt, kamēr auto atrodas vēl pie uzlādes vada – tad enerģija tiks ņemta no elektrotīkla, nevis akumulatora,” pauž IC24.lv vadītājs.

Jāatceras parūpēties arī par riepām
Karstā laikā, pamatojoties uz fizikas likumiem, spiediens riepās pieaug. “Jāpiebilst, ka ražotāji rekomendējamo riepu spiedienu nosaka aukstām riepām, un spiediena pieaugums jau tiek ņemts vērā,” atgādina Turks.
Eksperti spiedienu riepās rekomendē pārbaudīt reizi mēnesī, kā arī tas noteikti ir jādara pirms garākiem braucieniem. Tas, protams, ir svarīgi visu veidu automobiļiem, bet tā kā elektroauto baterijas dēļ ir palielināts svars, šāda veida spēkratiem tas ir īpaši būtiski.

“Mēs servisā rekomendējam lietot ražotāja noteiktās riepas un ievērot noteikto riepu spiedienu, īpaši braucot ar elektroauto, jo riepas ir pakļautas smagākiem ekspluatācijas apstākļiem,” uzsver Turks.
Auto īpašniekiem rekomendē arī iegādāties savu spiediena mērītāju, lai jebkurā brīdī būtu iespējams veikt šādu pārbaudi.
Elektroauto, gluži tāpat kā cita veida automobiļiem, ir savas īpatnības, par kuriem īpašniekiem jāatceras, lai gan vasarā, gan arī citās sezonās izbaudītu tuvākus un tālākus braucienus. Protams, elektriskais spēkrats kalpos ilgāk, ja tiks ievēroti speciālistu padomi un laicīgi novērstas problēmas. Lai elektriskā vasara turpinās!

Par “Inter Cars Latvija” un IC24.lv
SIA “Inter Cars Latvija” ir starptautiskā uzņēmuma “Inter Cars SA”, Centrālās un Austrumu Eiropas reģionā lielākā transportlīdzekļu rezerves daļu izplatītāja, filiāle Latvijā. Uzņēmums dibināts 2010. gadā, pašlaik tam ir 21 filiāle 14 pilsētās - Daugavpilī, Gulbenē, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Mārupē, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā, Ventspilī, Talsos, Siguldā un Saldū. Kopumā “Inter Cars” franšīzes uzņēmumos nodarbināti vairāk nekā 500 cilvēku. IC24.lv ir “Inter Cars” auto rezerves daļu interneta veikals ar plašāko rezerves daļu pieejamību Latvijā lielākajā noliktavā.


Avots: publicid.lvAlūksnes TIC

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Eksotisko salu arhipelāgs ar šalcošām palmu audzēm, sniegbaltām pludmalēm un dzidru, tirkīzzilu ūdeni vilina tūkstošiem tūristu no visas pasaules.

EUR 1339 | Latvia Tours

Dabas taki un parki Liepājā

Dabas taki un parki Liepājā

Dodies dabas taku un parku ekspedīcijā Liepājā un apkārtnē! Kur gan vēl labāk baudīt zelta rudeni, ja ne parkos un dabas takās.

Liepājas reģiona TIB

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

2 nakšu piedāvājumi Ziemeļeiropas apceļošanai! Ģimenes brīvdienām un svētku svinēšanai!

EUR 30 | Estravel Latvia

Īsās brīvdienas Eiropā! Pēdējā brīdī!

Īsās brīvdienas Eiropā! Pēdējā brīdī!

Aicinām baudīt rudens noskaņas īsajās brīvdienās Romā, Nicā vai Lisabonā... // lidojums no Rīgas, 3 naktis izvēlētajā viesnīcā

EUR 279 | Estravel Latvia

Liepājas Mākslas forums ’22

Liepājas Mākslas forums ’22

Ar devīzi Show me a good time! šogad, no 30. septembra līdz 2. oktobrim norisināsies mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums’22”.

Liepājas reģiona TIB

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TIKAI 3 DIENAS zemas cenas uz jaunajiem nākamās vasaras galamērķiem!

Latvia Tours

Pasakaina atpūta Jūrmalā

Pasakaina atpūta Jūrmalā

Nakšņošana ērtā numurā, Brokastu bufete, Wellness Oasis apmeklējums, Neierobežots trenažieru zāles apmeklējums

EUR 72 | Hotel Jūrmala SPA

Antarktīda. -20% rezervējot līdz 30.10.

Antarktīda. -20% rezervējot līdz 30.10.

Vai esi bijis visur, redzējis visu? - Varbūt tomēr, nē! Piedzīvojumu ceļojumi uz Antarktīdu ar atlaidi līdz 20%, rezervējot līdz 31.10. Skatīt ceļojuma piemēr

EUR 4879 | Estravel Latvia

Izstaigā Pilskalnes Siguldiņas takas

Izstaigā Pilskalnes Siguldiņas takas

Liegumā izveidotas vairākas aizraujošas pastaigu un mācību izziņu takas.

TAKA

2.10. Rīgas cirks Liepājā

2.10. Rīgas cirks Liepājā

2. oktobrī Liepājas koncertzāle un Rīgas cirks aicinās bērnus uz izrādi “Citroni un medus” un meistarklasēm.

Liepājas reģiona TIB

Dodies ceļojumā uz Dominikānu!

Dodies ceļojumā uz Dominikānu!

Jaunums! Dominikānas Republika vilina ar baltām smilšu pludmalēm, klusām palmu šalkoņām, maigu siltu jūru - neaizstājamiem tropiskās paradīzes elementiem.

EUR 1386 | Latvia Tours

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas Dāvanu karte - viena dāvana, vairāk nekā 80 izvēles iespēju! Liepājas Dāvanu karte ir izcils veids, lai pavadītu laiku ar ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Tropu paradīze uz zemes malas!

Tropu paradīze uz zemes malas!

Ceļotājus piesaista gan ar pasaules skaistākajām pludmalēm, gan ar zaļajiem tropu mežiem, kuros mājo eksotiski dzīvnieki un atrodami reti augi.

EUR 1295 | Latvia Tours

Atveseļošanās kūre

Atveseļošanās kūre

3 naktis ērtā numurā, brokastis, pusdienas, vakariņas, 13 procedūras, Ārsta konsultācija, Sporta nodarbības, Wellness Oasis

EUR 484 | Hotel Jūrmala SPA

Vērienīgi atzīmēs Liepājas operas simtgadi

Vērienīgi atzīmēs Liepājas operas simtgadi

Šī gada rudenī aprit 100 gadi, kopš tika nodibināta Liepājas opera. Koncertzālē "Lielais dzintars" oktobrī tiks atzīmēti vairāki jubilejas notikumi.

Liepājas reģiona TIB

Club Med Michès Playa Esmeralda Dominikāna

Club Med Michès Playa Esmeralda Dominikāna

Lieliska izvēle gan ģimenēm ar bērniem, gan pieaugušajiem, kuri vēlas izbaudīt atpūtu paradīzes skaistumā.

EUR 1386 | Latvia Tours

Valmieras novada diena

Valmieras novada diena

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Valmieras novada diena. Aicinām iepazīt un vairāk uzzināt par otru lielāko novadu Latvijā, kur cieņā praktisks un darbīgs skatījums uz dz...

Valmieras TIC

Lieliski piedāvājumi rudens ceļojumiem

Lieliski piedāvājumi rudens ceļojumiem

Dodies ceļā šoruden ar Europcar un baudi līdz pat 20% atlaidi visā pasaulē

Europcar

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -