Latvijas dabas mūzika kā labas pašsajūtas recepte

Kopš seniem laikiem cilvēki zina par dabas skaņu dziedinošām īpašībām un izmanto tās savas pašsajūtas uzlabošanai: jūras viļņu ritmiskums nomierina, lietus lāses veicina aizmigšanu, savukārt  putnu vīterošana ir viens no patīkamākajiem modinātājiem no rīta un vislabākā relaksācija vakara stundās. Dabas skaņu terapija īpaši vērtīga ir pilsētu iedzīvotājiem, kuri netiek pie dabas krūts tik bieži kā gribētos. Taču arī viņiem ir iespēja vitāli uzlādēties vai otrādi – atslābināties, klausoties autentiskus dabas skaņu ierakstus.

Vienu no jaunākiem, unikāliem skaņdarbiem, kas apvieno relaksējošas putnu skaņas ar mūsdienīgiem ritmiem, ir radījuši divi talantīgi pašmāju mākslinieki – mūzikas producents z:le (Kristaps Zīle) un skaņu režisors un mūziķis Matīss Krišjānis.

Sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu Huawei, mūziķi izveidoja piecu minūšu garo skaņdarbu, kas balstās uz Latvijas pļavu un mežu iemītnieku skaņām, vēju un mierīgām melodijām, ļaujot klausītājam atslēgties no ikdienas trokšņiem. Kā norāda paši mākslinieki, daudziem mūzika ir svarīga ikdienas sastāvdaļa, taču reti, kurš aizdomājas kādu efektu uz mums atstāj putnu dziesmas un citas dabas skaņas.

“Ja dabas veltes spēj ārstēt cilvēka ķermeni, tad mūzika palīdz nomierināt prātu. Dabā, atšķirībā no lielākās daļas vides, kurā dzīvojam, pārsvarā valda harmonija un cilvēki apzināti vai neapzināti tiecās pēc tās. Apvienojot mūzikas un dabas skaņu maģiju, mēs vēlējamies radīt tādu skaņdarbu, kas ikvienam ļautu iztēloties sevi Latvijas mierpilnā pļavā vai mežā, lai atjaunotu emocionālo līdzsvaru jebkurā laikā un vietā,” ar savam domām dalās kompozīcijas līdzautors Matīss Krišjānis.

Mūziķis piebilst, ka dabas skaņas ir tās, kas mums instinktīvi asociējas ar mieru un harmoniju: “Putnu mierīgā čivināšana liecina, ka tie jūtas droši un dabā tas nozīmē, ka viss ir kārtība, tāpēc arī mums zemapziņā šī informācija rada mieru, un visdrīzāk atgādina par kādu patīkamu brīdi. Tieši šīs patīkamās sajūtas radīšana bija mūsu skaņdarba mērķis. Turklāt putni ir vieni no asociatīvākajiem skaņas elementiem dabā, jo to daudzums un tālskanošās frekvences tūkstošiem gadu nepārtraukti ir radinājušas cilvēkus pie savas dziedāšanas, kas mūsu ausīm skan rotaļīgi, priecīgi, rosīgi vai pat motivējoši, tomēr reizē arī nomierinoši. Kopā ar citām dabas skaņām un instrumentāliem ritmiem, veidojas patiešām vienots skaņdarbs, kurā katra detaļa ir svarīga un neatdalāma.”

Lai visas muzikālas nianses – putnu balss, vēja šalkoņa kokos, bišu saimes dūkoņa un citas dabas skaņas, varētu uztvert kristāldzidrā detalizācijā, svarīga ir nevainojama skaņas kvalitāte – kā skaņdarba ierakstīšanas, tā arī klausīšanas procesā. Tāpēc, ja laika trūkuma vai citu iemeslu dēļ, doties uz laukiem vai meža pastaigā nav iespējams, palīgā vienmēr nāks mūsdienu tehnoloģijas.

“Dabas skaņas viennozīmīgi ir vērts klausīties dzīvā izpildījumā, taču ir brīži, kad saspringts laika grafiks neatstāj citu iespēju, kā izmantot austiņas, lai izrautos no nemitīga pilsētas trokšņa un ikdienas pārdzīvojumiem. Ar jaunā skaņdarba ierakstīšanu mēs vēlējamies nodrošināt šādu iespēju ikvienam klausītājam, jo dabas mūzika parasti nekad nav kaitinošas ausij un spēj ļoti efektīvi uzlabot pašsajūtu. Savukārt, lai klausīšanas pieredze būtu nevainojama, jaunas bezvadu austiņas Huawei FreeBuds Pro 2 nodrošinās izcilu skanējumu un, pateicoties augstas izšķirtspējas duālās skaņas sistēmai un inovatīvai trokšņu slāpēšans tehnoloģijai, neviena nots netiks pazaudēta,” uzsver Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs.

Vasara ir tas laiks, kad putnu dziesmas spēj izkonkurēt jebkuras citas iecienītās melodijas mūsu austiņās. Aicinām izmantot iespēju noklausīties producenta z:les un skaņu režisora un mūziķa Matīsa Krišjāņa kopīgi veidoto skaņdarbu, kas sniegs spēcīgu miera enerģijas devu: https://www.youtube.com/watch?v=Yc8BZstc8YQ

Avots: Huawei.comMarc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -