«Carlsberg» vērienīgā pilotprojektā piedāvā patērētājiem bioloģiskas un pilnībā pārstrādājamas pudeles

Carlsberg grupa uzsākusi līdz šim vērienīgāko pilotprojektu, kura ietvaros alus patērētājiem tiek piedāvāts jaunās šķiedras pudelēs – pirmo reizi pie patērētājiem nonāk bioloģiski ražotas un pilnībā pārstrādājamas alus pudeles. Turpinot koncentrēties uz tehnoloģiju attīstību un ilgtspējīgu praksi, arī pudelēs pildītais alus ir brūvēts no organiskiem miežiem.

Pilotprojekts šobrīd tiek īstenots astoņos tirgos: Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Apvienotajā Karalistē, Polijā, Vācijā un Francijā, kopumā izgatavojot 8000 šķiedras pudeles. Pudeles nonāks pie patērētājiem, klientiem un citām ieinteresētajām personām dažādos festivālos un pasākumos, kā arī ar mērķtiecīgu paraugu izdali. Šāda mēroga testēšana sniegs Carlsberg iespēju apkopot atsauksmes par lietotāju pieredzi ar produktu, kas, savukārt, palīdzēs veidot jau nākamās paaudzes pudeles dizainu.

Nozīmīgs pavērsiens šķiedras pudeļu tehnoloģijā ir tās augu bāzes PEF polimēru oderējums, ko izstrādājis Carlsberg partneris, vadošais atjaunojamās ķīmijas eksperts Avantium. PEF ir pilnībā izgatavots no dabīgām izejvielām un ir savietojams ar plastmasas pārstrādes sistēmām, savukārt, nonākot dabā, tas sadalās.

PEF ir ne tikai ilgtspējīgs, tas darbojas arī barjera starp alu un šķiedras ārējo apvalku, aizsargājot alus garšu un putošanos labāk nekā parastā PET plastmasa, kuras pamatā ir fosilais kurināmais. Pudeles ārējais apvalku ražo iepakošanas uzņēmums Paboco un tas sastāv no ilgtspējīgi iegūtas koksnes šķiedras. Apvalks ir bioloģisks un tam piemīt izolācijas īpašības, kas palīdz saglabāt alu vēsāku ilgāk nekā skārdenes vai stikla pudeles.

Carlsberg grupas attīstības viceprezidents Stīvens Munks norāda: “Esam priecīgi nodot mūsu patērētājiem jauno šķiedras pudeli, sniedzot viņiem jaunu pieredzi. Šis izmēģinājums kalpos lielākam mērķim, ļaujot pārbaudīt šī produkta ražošanu, veiktspēju un pārstrādi plašā mērogā. Viens no mūsu lielākajiem izaicinājumiem  bija PEF kā funkcionālas barjeras identificēšana un ražošana, tāpēc iegūt labus testa rezultātus, sadarboties ar piegādātājiem un redzēt, kā pudeles tiek pildītas, ir liels sasniegums!”

Pudele ir 100% bioloģiska, izņemot vāciņu, kas šobrīd ir nepieciešams, lai nodrošinātu produkta kvalitāti. Pudele un vāciņš ir pilnībā pārstrādājami. Šobrīd Paboco, Carlsberg un partneri turpina darbu, lai nākotnē nodrošinātu arī no šķiedru bāzes izgatavotus pudeļu korķus. Alus ražotājs turpinās sadarbību ar Avantium un Paboco, lai, izmantojot patērētāju atsauksmes par šobrīd pieejamo otrās paaudzes iepakojumu, radītu arī uzlabotu trešās paaudzes risinājumu.

Sasniegumi neaprobežojas tikai ar pudeli, jo Carlsberg saviem 2022. gada patēriņa izmēģinājumiem pudelēs pildījis ilgtspējīgāku brūvējumu. Sadarbībā ar miežu iesala piegādātāju Soufflet, uzņēmums radījis alu no miežiem, kas kultivēti, izmantojot pilnībā bioloģisku un atjaunojošu lauksaimniecības praksi.

Produkta dzīves cikla novērtējums liecina, ka šķiedras pudeles ir labāks risinājums nekā vienreiz lietojamās stikla pudeles, kas veicina uzņēmuma ambīcijas attiecībā uz nākamās paaudzes pudeles dizainu. Šī brīža prognozes, liecina, ka šķiedras pudeles varētu sasniegt līdz pat 80% mazāk emisiju, nekā pašreizējās vienreizējās lietošanas stikla pudeles. Uz katru izveidoto vienreiz lietojamo stikla pudeli var izveidot piecas šķiedras pudeles, izmantojot to pašu oglekļa pēdas nospiedumu. Uzņēmuma mērķis ir panākt, lai šķiedras pudeles sasniegtu tikpat zemu oglekļa emisijas līmeni kā atkārtoti uzpildāmā stikla pudele.

Carlsberg grupas ilgtspējības direktors Saimons Boass Hofmeijers (Simon Boas Hoffmeyer) piebilst: “Progress, kas panākts ar jauno šķiedras pudeli, liecina par uzņēmuma novatorisko garu, koncentrējoties uz labāku produktu ražošanu. Esam smagi strādājuši pie šī projekta kopš 2015. gada un cenšamies turpināt būt nozares standartu noteicēji, samazinot iepakojumu ietekmi uz vidi.”

Pilotprojekts notiek pirms kompānijas vides, sociālās un pārvaldības programmas “Together Towards Zero and Beyond” uzsākšanas, kas balstīsies uz esošajiem ilgtspējības rādītājiem jaunu ambīciju uzņemšanos ilgtspējīgas lauksaimniecības un ilgtspējīga iepakojuma jomā, rezultātā ļaujot Carlsberg pilnībā samazināt oglekļa emisijas.

Avots: Aldaris.lvValmieras novada diena

Valmieras novada diena

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Valmieras novada diena. Aicinām iepazīt un vairāk uzzināt par otru lielāko novadu Latvijā, kur cieņā praktisks un darbīgs skatījums uz dz...

Valmieras TIC

Samazinām cenas uz Turciju!

Samazinām cenas uz Turciju!

Ceļo ar 3% atlaidi oktobrī un novembrī!

Novatours

Atveseļošanās kūre

Atveseļošanās kūre

3 naktis ērtā numurā, brokastis, pusdienas, vakariņas, 13 procedūras, Ārsta konsultācija, Sporta nodarbības, Wellness Oasis

EUR 484 | Hotel Jūrmala SPA

Dabas taki un parki Liepājā

Dabas taki un parki Liepājā

Dodies dabas taku un parku ekspedīcijā Liepājā un apkārtnē! Kur gan vēl labāk baudīt zelta rudeni, ja ne parkos un dabas takās.

Liepājas reģiona TIB

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” ir apkopojusi Augšdaugavas novada objektus, kas ar prieku gaida ciemos skolēnu grupas.

TAKA

Jauna spēle Karostā

Jauna spēle Karostā

Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar pašvaldības atbalstu realizējusi projektu “Noslēpumu sala – REDANS”.

Liepājas reģiona TIB

Club Med Michès Playa Esmeralda Dominikāna

Club Med Michès Playa Esmeralda Dominikāna

Lieliska izvēle gan ģimenēm ar bērniem, gan pieaugušajiem, kuri vēlas izbaudīt atpūtu paradīzes skaistumā.

EUR 1386 | Latvia Tours

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē

Vai meklējat jaunus iespaidus un vēlaties atklāt pasauli? Iepazīstieties ar piedzīvojumu ceļojumu piedāvājumiem, sekojiet līdzi atlaidēm, jautājiet!

EUR 68 | Estravel Latvia

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Akcija 4 dienu taksporta kartēm. /// Vilcieniem un autobusiem. Sabiedriskajam transportam. Atlaides funikulieriem. Ieeja vairāk kā 500 muzejos visā valstī.

EUR 210 | Estravel Latvia

2.10. Rīgas cirks Liepājā

2.10. Rīgas cirks Liepājā

2. oktobrī Liepājas koncertzāle un Rīgas cirks aicinās bērnus uz izrādi “Citroni un medus” un meistarklasēm.

Liepājas reģiona TIB

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un Slutišķu ciemu.

TAKA

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Eksotisko salu arhipelāgs ar šalcošām palmu audzēm, sniegbaltām pludmalēm un dzidru, tirkīzzilu ūdeni vilina tūkstošiem tūristu no visas pasaules.

EUR 1339 | Latvia Tours

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

Neliela, bet ļoti omulīga darbnīca “Urtawood”, kur viesmīlīgie saimnieki uzsākuši savu darbošanos salīdzinoši nesen, tomēr jau tagad spēj gatavot arī lielas lie

TAKA

Tropu paradīze uz zemes malas!

Tropu paradīze uz zemes malas!

Ceļotājus piesaista gan ar pasaules skaistākajām pludmalēm, gan ar zaļajiem tropu mežiem, kuros mājo eksotiski dzīvnieki un atrodami reti augi.

EUR 1295 | Latvia Tours

Lieliski piedāvājumi rudens ceļojumiem

Lieliski piedāvājumi rudens ceļojumiem

Dodies ceļā šoruden ar Europcar un baudi līdz pat 20% atlaidi visā pasaulē

Europcar

Spa atpūta ar vakariņām

Spa atpūta ar vakariņām

Nakšņošana, brokastis, Spa procedūras, vakariņas, Wellness Oasis apmeklējums

EUR 152 | Hotel Jūrmala SPA

Antarktīda. -20% rezervējot līdz 30.10.

Antarktīda. -20% rezervējot līdz 30.10.

Vai esi bijis visur, redzējis visu? - Varbūt tomēr, nē! Piedzīvojumu ceļojumi uz Antarktīdu ar atlaidi līdz 20%, rezervējot līdz 31.10. Skatīt ceļojuma piemēr

EUR 4879 | Estravel Latvia

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

2 nakšu piedāvājumi Ziemeļeiropas apceļošanai! Ģimenes brīvdienām un svētku svinēšanai!

EUR 30 | Estravel Latvia

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas Dāvanu karte - viena dāvana, vairāk nekā 80 izvēles iespēju! Liepājas Dāvanu karte ir izcils veids, lai pavadītu laiku ar ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

GRUPAS BRAUCIENS ar MSC PREZIOSA!

GRUPAS BRAUCIENS ar MSC PREZIOSA!

Skaistākās Ziemeļeiropas pērles brīnišķigā kruīzā ar laineri MSC PREZIOSA rudens skolēnu brīvlaikā!

EUR 1320 | Latvia Tours

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -