Pēc vēsturiskajām fotogrāfijām uzbūvē «Parka paviljons» restorāna ēku

Būvvaldes komisija piektdien, 8. jūlijā, ekspluatācijā pieņēma restorāna “Parka paviljons” ēkas jaunbūves projektu, kas atrodas Jūrmalas parkā. Ēka īpaša ar to, ka tās projekts izstrādāts, vadoties pēc arhīvos pieejamajiem vēsturiskajiem materiāliem, par pamatu ņemot ēkas vizuālo izskatu, kāds tas bija redzams fotogrāfijās pirms Otrā pasaules kara.

Vēsturiskā ēka celta 1903. gadā kā paviljons, kurā Kurzemes muižniekiem uzņemt Krievijas caru Nikolaju II viņa Liepājas apmeklējuma laikā, pēc tam paviljonā iekārtota publiska kafejnīca. Nams piedzīvojis vairākus ugunsgrēkus – tas pirmo reizi nodega trīs gadus pēc uzcelšanas, divus gadus vēlāk ēka atjaunota, bet pēc ugunsgrēka 1977. gadā tās vēsturiskā vērtība zudusi.

Liepājnieki šo kafejnīcas vietu tagadējā Miķeļa Valtera ielā 3 (iepriekš Peldu ielā 55a) pazīst pēc Jūrmalas parka vai ķeizara paviljona nosaukuma, nesenāk ilgus gadus zināmu kā kafejnīcu “Banga”. Akcentējot vēsturisko nosaukumu, topošajam ģimenes restorānam dots vārds “Parka paviljons”.

Ēkas jaunbūves projektu izstrādājis arhitekts Andis Kalniņš, izvērtējot pieejamo vēsturisko informāciju par kādreizējo kafejnīcu. Tomēr, veicot arhīva materiālu izpēti, bijusi pieejama tikai neliela informācija par ēkas vēsturi, kas aprobežojās ar nedaudzām fotogrāfijām, atklātnītēm un skatu kartītēm.

Jaunā restorāna ēka būvēta tās vēsturiskajā veidolā – tai izbūvēts centrālais jumta tornītis un lieli, izliekti logi, kas ir viena no izteiksmīgākajām ēkas detaļām. Ēkas galvenās fasādes veidotas analogi vēsturiskajām ar vitrīnstiklu un dekoratīvām koka līstīšu uzlikām, kādi tie redzami senajās fotogrāfijās. Fasādes apdarei izmantots baltu koka dēlīšu apšuvums, kas papildināts ar koka dekoriem.

Interjers tapis kā interpretējums par tā laika vēsturisko vidi un detaļām, saimniekiem pašiem izpētot pieejamo informāciju par 20. gs. sākuma Liepājas restorāniem, kuri savā greznībā tolaik neatpalika no Eiropas un pasaules piemēriem.

Koka karkasa ēka būvēta uz betona pamatiem, ar skārda jumtu. Ēkai izbūvēts arī pagraba stāvs ar katlu telpu un noliktavu. Pēc projekta izbūvēta ēka 202 kv.m. platībā, ar 124 kv.m. plašu apmeklētāju zāli un tikpat plašām āra terasēm.

Padomāts, lai būtu ērta piekļuve cilvēkiem ar kustību traucējumiem, riteņkrēslu lietotājiem un jaunajiem vecākiem ar ratiņiem, pie galvenās fasādes izbūvējot uzbrauktuvi, bet publiski pieejamās telpas izbūvējot bez sliekšņiem.

Teritorija labiekārtota, terase pārkrāsota, atjaunoti trūkstošie elementi un papildināta ar apstādījumiem. Teritorijā izvietots velosipēdu novietošanas statīvs un konteineri šķirotajiem atkritumiem.

Avots: Liepaja.lvKad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -