Muzikālās apvienības «Trio Angelicus» koncerts «Svētku mūzika Tukuma pilij»

17. jūlijā 15.00 Tukuma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar koncertu ”Svētku mūzika Tukuma pilij” viesosies muzikālā apvienība “Trio Angelicus” – Elīna Šimkus (balss), Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta). Ieeja koncertā ir brīva.

Šogad aprit 460 gadi kopš de iure atzīta Kurzemes un Zemgales hercogiste un 405 gadi kopš Tukums noteikts kā viens no četriem šīs valsts pārvaldes centriem. Šīm nozīmīgajām jubilejām Tukuma muzejs un Tukuma Pils tornis veltīs izstādi “Hercogistes laikazīmes Tukumā”, kas tiks atklāta 22. jūlijā. Izstādes atklāšana tiks ieskandināta jau 17. jūlijā plkst. 15.00 Tukuma Evanģēliski luteriskajā baznicā, kur ar koncertprogrammu “Svētku mūzika Tukuma pilij” uzstāsies “Trio Angelicus”.

“Trio Angelicus” stāsta, ka koncerta programma ir veidota kā muzikāla kolāža, kur latviešu klasiķu – Emīla Dārziņa, brāļu Mediņu un Jāzepa Vītola daiļrade savijas ar pasaules mūzikas lappusēm. Programmā iekļautas dažādu tautu un laikmetu melodijas – gan solo dziesmas, gan instrumentālie skaņdarbi, kam pārlikumus trio sastāvam veidojusi arfiste Ieva Šablovska. Šis koncerts būs muzikāls ceļojums laikā un noskaņās. Tas sāksies Latvijā, izvijot tuvākus un tālākus ceļus caur Vāciju, Franciju, Itāliju, Īriju un Norvēģiju, un noslēgsies Latvijā - sapņaini un apcerīgi.

 Ansamblis “Trio Angelicus” dibināts 2016. gadā, un tā darbības pirmsākumi saistās ar “Latvijas koncertu” organizētajiem pasākumiem Rīgā un reģionos. 2016. gadā notika tiešraides koncerts Latvijas Radio Pirmajā studijā. Kopš 2017. gada notikuši neskaitāmi koncerti dažādos Latvijas kultūras centros, muižās, pilīs un baznīcās. 2020. gadā “Trio Angelicus” piedalījās Rīgas Festivālā, un šī koncerta ierakstu pārraidīja arī prestižais BBC Radio3. Savukārt 2021. gadā tapa TV ieraksts Valsts svētku koncertam ReTV kanālā. Iestudētas vairākas kamermūzikas programmas, ietverot gan latviešu, gan pasaules mūziku, klasiskus un neakadēmiskus opusus, atskaņoti arī latviešu komponistu jaundarbi.

Elīna Šimkus ir VII Starptautiskā Klaudijas Taevas konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte. 2015. gadā nominēta Lielajai Mūzikas Balvai par izcilu sniegumu. Ārzemju prese viņu raksturojusi kā „enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi” (Gazeta Wyborcza, Polija). Elīnas repertuārā ir vairāk nekā 40 lielformas skaņdarbu, iestudētas 16 operu lomas. Koncertējusi Itālijā, Kanādā, Francijā, Krievijā, Spānijā, Norvēģijā, Igaunijā, Vācijā u.c. Studējusi pie Margaritas Gruzdjevas Rīgā. Ieguvusi maģistra grādu izpildītājmākslā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā (Oslo) pie prof. Bārbrū Marklunas. 2020. gadā ieguvusi maģistra grādu senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pēc debijas Mēlijas lomā V.A. Mocarta operā Apollo et Hyacinthus Milānas Baroka Operā, laikraksts Operaclick rakstīja: ”Elīnai Šimkus izdevās pacelt lomu augstākā mākslinieciskā līmenī, un viņa patiesi aizrāva skatītājus ar savu skatuvisko harizmu.”

Ieva Šablovska arfu spēlē kopš 2003. gada. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu kokles spēlē (Māras Vanagas klase) un arfas spēlē (doc. Dzidras Bražes klase). 2010. gadā ieguvusi maģistra grādu Mūzikā studiju programmā Kameransamblis pie asoc. prof. Alda Liepiņa. Papildinājusies meistarklasēs pie Villijas Postmas, Patrīcijas Tasini, Daivas Sližienes u.c. Regulāri muzicē dažādu Latvijas orķestru (Sinfonietta Rīga, Rīgas Festivāla orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, orķestris Rīga u.c.) un kameransambļu sastāvos. Sadarbojusies ar Valsts akadēmisko kori Latvija un Radio Kori. Kā soliste uzstājusies ar kamerorķestriem Sinfonietta Rīga un Simfonija Concertante. No 2013. - 2015. gadam bijusi Latvijas Nacionālās Operas arfu grupas koncertmeistara vietniece, kopš 2015. gada ir arfu grupas koncertmeistare Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Kopš 2006. gada ir Kultūras un atpūtas centra Imanta kokļu ansambļa Raksti vadītāja.

Sondra Lejmalniece flautu spēlē kopš 10 gadu vecuma. 2008. gadā ieguvusi maģistra grādu Mūzikā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Ilzes Urbānes flautas klase). Paralēli studijām Latvijā, mācījusies Luksemburgas konservatorijā pie prof. Karlo Jana. No 2004. - 2008. gadam piedalījusies starptautiskās meistarklasēs Luksemburgā. Kā flautu grupas praktikante spēlējusi Luksemburgas filharmonijas orķestrī. Piedalījusies projektos ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un 2013. gadā spēlējusi Makao orķestrī Ķīnā. Šobrīd strādā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestrī par flautu grupas koncertmeistara vietnieci. Sondra ir koncertējusi dažādos kameransambļu sastāvos gan Latvijā, gan Luksemburgā un kā soliste ir uzstājusies kopā ar Luksemburgas filharmonijas orķestri.

Pasākums notiek norišu cikla “Tiekamies Tukumā”. Koncertu organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams kopā ar draugiem Tukuma Evaņģēliski luterisko draudzi un Tukuma muzeju.

Avots: Tukumamuzejs.lvKad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -