Muzikālās apvienības «Trio Angelicus» koncerts «Svētku mūzika Tukuma pilij»

Zane Ozoliņa | 2022.07.17

17. jūlijā 15.00 Tukuma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar koncertu ”Svētku mūzika Tukuma pilij” viesosies muzikālā apvienība “Trio Angelicus” – Elīna Šimkus (balss), Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta). Ieeja koncertā ir brīva.

Šogad aprit 460 gadi kopš de iure atzīta Kurzemes un Zemgales hercogiste un 405 gadi kopš Tukums noteikts kā viens no četriem šīs valsts pārvaldes centriem. Šīm nozīmīgajām jubilejām Tukuma muzejs un Tukuma Pils tornis veltīs izstādi “Hercogistes laikazīmes Tukumā”, kas tiks atklāta 22. jūlijā. Izstādes atklāšana tiks ieskandināta jau 17. jūlijā plkst. 15.00 Tukuma Evanģēliski luteriskajā baznicā, kur ar koncertprogrammu “Svētku mūzika Tukuma pilij” uzstāsies “Trio Angelicus”.

“Trio Angelicus” stāsta, ka koncerta programma ir veidota kā muzikāla kolāža, kur latviešu klasiķu – Emīla Dārziņa, brāļu Mediņu un Jāzepa Vītola daiļrade savijas ar pasaules mūzikas lappusēm. Programmā iekļautas dažādu tautu un laikmetu melodijas – gan solo dziesmas, gan instrumentālie skaņdarbi, kam pārlikumus trio sastāvam veidojusi arfiste Ieva Šablovska. Šis koncerts būs muzikāls ceļojums laikā un noskaņās. Tas sāksies Latvijā, izvijot tuvākus un tālākus ceļus caur Vāciju, Franciju, Itāliju, Īriju un Norvēģiju, un noslēgsies Latvijā - sapņaini un apcerīgi.

 Ansamblis “Trio Angelicus” dibināts 2016. gadā, un tā darbības pirmsākumi saistās ar “Latvijas koncertu” organizētajiem pasākumiem Rīgā un reģionos. 2016. gadā notika tiešraides koncerts Latvijas Radio Pirmajā studijā. Kopš 2017. gada notikuši neskaitāmi koncerti dažādos Latvijas kultūras centros, muižās, pilīs un baznīcās. 2020. gadā “Trio Angelicus” piedalījās Rīgas Festivālā, un šī koncerta ierakstu pārraidīja arī prestižais BBC Radio3. Savukārt 2021. gadā tapa TV ieraksts Valsts svētku koncertam ReTV kanālā. Iestudētas vairākas kamermūzikas programmas, ietverot gan latviešu, gan pasaules mūziku, klasiskus un neakadēmiskus opusus, atskaņoti arī latviešu komponistu jaundarbi.

Elīna Šimkus ir VII Starptautiskā Klaudijas Taevas konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte. 2015. gadā nominēta Lielajai Mūzikas Balvai par izcilu sniegumu. Ārzemju prese viņu raksturojusi kā „enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi” (Gazeta Wyborcza, Polija). Elīnas repertuārā ir vairāk nekā 40 lielformas skaņdarbu, iestudētas 16 operu lomas. Koncertējusi Itālijā, Kanādā, Francijā, Krievijā, Spānijā, Norvēģijā, Igaunijā, Vācijā u.c. Studējusi pie Margaritas Gruzdjevas Rīgā. Ieguvusi maģistra grādu izpildītājmākslā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā (Oslo) pie prof. Bārbrū Marklunas. 2020. gadā ieguvusi maģistra grādu senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pēc debijas Mēlijas lomā V.A. Mocarta operā Apollo et Hyacinthus Milānas Baroka Operā, laikraksts Operaclick rakstīja: ”Elīnai Šimkus izdevās pacelt lomu augstākā mākslinieciskā līmenī, un viņa patiesi aizrāva skatītājus ar savu skatuvisko harizmu.”

Ieva Šablovska arfu spēlē kopš 2003. gada. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu kokles spēlē (Māras Vanagas klase) un arfas spēlē (doc. Dzidras Bražes klase). 2010. gadā ieguvusi maģistra grādu Mūzikā studiju programmā Kameransamblis pie asoc. prof. Alda Liepiņa. Papildinājusies meistarklasēs pie Villijas Postmas, Patrīcijas Tasini, Daivas Sližienes u.c. Regulāri muzicē dažādu Latvijas orķestru (Sinfonietta Rīga, Rīgas Festivāla orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, orķestris Rīga u.c.) un kameransambļu sastāvos. Sadarbojusies ar Valsts akadēmisko kori Latvija un Radio Kori. Kā soliste uzstājusies ar kamerorķestriem Sinfonietta Rīga un Simfonija Concertante. No 2013. - 2015. gadam bijusi Latvijas Nacionālās Operas arfu grupas koncertmeistara vietniece, kopš 2015. gada ir arfu grupas koncertmeistare Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Kopš 2006. gada ir Kultūras un atpūtas centra Imanta kokļu ansambļa Raksti vadītāja.

Sondra Lejmalniece flautu spēlē kopš 10 gadu vecuma. 2008. gadā ieguvusi maģistra grādu Mūzikā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Ilzes Urbānes flautas klase). Paralēli studijām Latvijā, mācījusies Luksemburgas konservatorijā pie prof. Karlo Jana. No 2004. - 2008. gadam piedalījusies starptautiskās meistarklasēs Luksemburgā. Kā flautu grupas praktikante spēlējusi Luksemburgas filharmonijas orķestrī. Piedalījusies projektos ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un 2013. gadā spēlējusi Makao orķestrī Ķīnā. Šobrīd strādā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestrī par flautu grupas koncertmeistara vietnieci. Sondra ir koncertējusi dažādos kameransambļu sastāvos gan Latvijā, gan Luksemburgā un kā soliste ir uzstājusies kopā ar Luksemburgas filharmonijas orķestri.

Pasākums notiek norišu cikla “Tiekamies Tukumā”. Koncertu organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams kopā ar draugiem Tukuma Evaņģēliski luterisko draudzi un Tukuma muzeju.

Avots: Tukumamuzejs.lvIzjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos!

Bauskas TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -