Auto līzingā – ko ņemt vērā ceļojot?

Automašīnas iegāde līzingā parasti ir izdevīgais auto finansēšanas veids, jo līzingu visbiežāk formē ar zemiem aizdevuma procentiem. Tomēr auto iegāde līzingā nozīmē to, ka līdz brīdim, kad visa auto vērtība atmaksāta, spēkrats tehniski pieder līzinga kompānijai, līdz ar to tam pastāv dažādi ierobežojumi. Tie var ietekmēt arī ceļošanu, atgādina kredītu salīdzināšanas portāla Sortter eksperti.

Ar ko auto līzings atšķiras no auto kredīta?
Galvenā atšķirība ir tā, ka auto līzings pieejams vienīgi jaunām un mazlietotām automašīnām (kuru vērtība pārsniedz 7000 eiro), turpretī auto kredīts – gandrīz jebkuram spēkratam. Noformējot auto līzingu, auto reģistrē uz līzinga kompānijas vārda, savukārt līzinga ņēmējs kļūst par auto turētāju. Šāda formalitāte līzinga kompānijai dod garantijas, ka aizdoto naudu tā saņems atpakaļ un auto vērtība strauji nemazināsies (par to gādā arī obligātā OCTA un KASKO apdrošināšanas polise). Tādējādi līzinga kompānija var piedāvāt lētāku aizdevumu, kā arī ātri vien auto atsavināt, ja līzinga ņēmējs maksājumus tomēr ilgāku laiku kavē.

Auto līzinga gadījumā pircējam jārēķinās ar to, ka auto varēs pārdot vienīgi ar līzinga devēja atļauju. Tāpat arī – jebkādas darbības, kuras varētu ietekmēt auto vērtību (piemēram, auto pārkrāsošana vai pārbūve), būs jāsaskaņo ar līzinga kompāniju, kas iecerēto var neatļaut.

Kādi ir nosacījumi, ceļojot ar līzinga auto?
Papildus iepriekš minētajam, ar līzingā iegādātu auto pastāv arī zināmas formalitātes, ceļojot ārpus ES/EEZ. Pateicoties ES vienotā tirgus nosacījumiem, kamēr auto netiek izmantots citā valstī pastāvīgi vai netiek mēģināts to pārreģistrēt šajā valstī, ar līzingā ņemtu auto var brīvi ceļot ārpus Latvijas robežām. Izņēmums ir tad, ja līzinga līgumā paredzēti īpaši noteikumi, kas izvešanu no valsts aizliedz, vai arī, ja īpašu atļauju pieprasa konkrētās valsts likumdošana. Vienīgais kopējais ES nosacījums ir tas, ka auto apdrošināšanai (OCTA vai KASKO) jādarbojas arī tajā valstī, uz kuru ceļojat.

Savukārt, braucot ārpus ES/EEZ, jārēķinās ar to, ka pirms brauciena var nākties prasīt rakstisku līzinga devēja atļauju, kā arī maksāt dažādas apdrošināšanas garantijas (šis punkts īpaši attiecināms uz Krieviju un Baltkrieviju, turklāt saistībā ar 2022. gada notikumiem ceļošana uz šīm valstīm var būt vēl vairāk apgrūtināta). Jebkurā gadījumā – pilnībā precīzu informāciju var iegūt, pārlasot savu līzinga līgumu vai vaicājot līzinga kompānijai, ko vēlams darīt izmantojot epastu, lai būtu rakstisks apliecinājums līzinga devēja paustajam, kā arī iepazīstoties ar tās valsts likumdošanu, uz kuru ceļojat.

Kā atrast izdevīgāko aizdevumu?
Auto līzings Latvijā neapšaubāmi sastopams ievērojami retāk nekā auto kredīts. Tas tāpēc, ka vidējais auto vecums uz Latvijas ceļiem ir 14,44 gadi (tātad – 2007. gadā ražots) un šāda vecuma automobiļiem līzings nav pieejams. Līdz ar to šādu automobili visbiežāk finansē ar auto kredīta palīdzību vai ilgāku laiku spēkratam tiek krāts paša spēkiem. Visu auto kredītu salīdzinājumu piedāvā bezmaksas platforma Sortter.

Tomēr, kā liecina kopējie novērojumi, auto kredīti nereti ir ārkārtīgi neizdevīgi un šādos gadījumos aizdevuma ņēmējs auto vērtību var samaksāt pat dubultīgi. Tas iespējams divu iemeslu dēļ.
1. Neiedziļinoties finanšu piedāvājumā, neapzināti izvēlas neizdevīgu aizdevēju.
2. Klienta sliktas kredītvēstures vai zemas maksātspējas dēļ aizdevējs ar augstajiem aizdevuma procentiem ir vienīgais, kas gatavs izsniegt tam kredītu.

Sortter novērojumi rāda, ka pareiza aizdevēja izvēle var ļaut ietaupīt simtus un pat tūkstošus eiro, un tas ievērojami samazina aizdevuma neatmaksāšanas riskus. Tāpēc īpaši svarīgi ir vienmēr aizņemties apdomīgi un aizņemto laicīgi atmaksāt. Noder atcerēties, ka visus aizdevumus viegli iespējams salīdzināt Sortter mājaslapā.


Avots: sortter.com


Valmieras TIC - 3715
PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

"Purva bridēji" aicina 4. decembrī plkst. 11:00 doties pārgājienā ar purva kurpēm Jēkabpils novada Lielajā Pelēčāres purvā.

Jēkabpils novada TIC

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Brīvdienu mājas

Brīvdienu mājas "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”...

Limbažu TIC

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -