Kāpēc ceļošana ir arī rūpes par sevi un savu labsajūtu

Vasara ik gadu nāk ar aicinājumu ļauties dzīves baudīšanai, uzlādējošu saules siltumu un gūzmu dabas vitamīnu. Šis ir laiks, kad darbu dzīvei tiek dota pauze, tiek plānota atpūta un laiks savu iekšējo bateriju uzlādei nākamajam darba cēlienam, rudens un ziemas spelgoņiem. Tūroperators “Novatours” un aptieku tīkls “Apotheka” dalās ieteikumos, kāpēc vasarā ir vērts plānot ceļojumu uz ārvalstīm un kā nenodarīt sev pāri atpūtas baudīšanas laikā.  

“Aizgājušā gada nogalē tikām veikuši Baltijas valstu ceļotāju aptauju, kurā spilgi iezīmējās, ka atvaļinājumu 80% aptaujāto plāno tieši vasaras mēnešos. Pētījums arī atklāja, lai varētu kvalitatīvi atpūsties, 70% aptaujāto ir svarīgi nomainīt vidi sava atvaļinājuma laikā. Vides maiņa atalgo ar laimes hormonu – dopamīnu. Un papildu tam vēl nāk klāt bagātīgais dabas vitamīnu klāsts, kas priecē ārvalstu galamērķos,” stāsta “Novatours” pārdošanas daļas vadītāja Sanda Roze.

Ceļojošs cilvēks ir laimīgs cilvēks

Ceļošanai izšķir trīs posmus - plānošana, galamērķa baudīšana un atmiņas. Katrs no tiem dāvā cilvēkam unikālas un pozitīvas emocijas. Plānošana aicina lūkoties nākotnē ar pozitīvām gaidām, būšana galamērķī piepilda ar jaunām zināšanām, emocijām un pieredzēm, bet atgriešanās no ceļojuma gādā par stāstiem izvītām atmiņām. Visas šīs emocijas gādā par laimes sajūtu. Līdz ar to ceļošana ir vistiešākais veids, kā cilvēks var bagātināt savas emocijas ar laimes hormonu.

Ceļojuma laikā uzkrāj dabas vitamīnus

Liela tiesa cilvēkam svarīgo vitamīnu un uzturvielu atrodami dabas veltēs - no saknēm, dārzeņiem un augļiem līdz dažādiem gaļas produktiem. Tomēr ne visur pasaulē tie pieejami vienlīdzīgi. Tie, izkaisīti pa visu pasauli, dažādos reģionos rodami dažādās dabas veltēs. Un ne vienmēr tie, kas ir pieejami vienos pasaules grādos, būs pieejami citos. Tāpat svarīgi atcerēties, ka transportēšanai pakļautie ēdienu produkti vienmēr būs ar vitamīniem un minerālvielām nabadzīgīgāki, kā tādi, kas tiek patērēti to mājvietā. Tāpēc ceļojumi ļauj maksimāli tuvu nonākt dažādiem dabas vitamīniem, kas pašmājās nav pieejami.

Kā piemēram, B grupas vitamīni, kas palīdz būt spēka un enerģijas pilniem, bagātīgi ir rodami gaļas produktos, riekstos un jūras velšu produktos. Šeit lieliski noderēs ceļojums uz kādu piejūras valsti vai salu, piemēram, Grieķijas salas, kuras gastronomiskā slava jau sen ir apceļojusi pasauli un raisījusi mūžam negaistošu mīlu. Gan Krēta, gan Roda ir kalnu un pludmaļu salas. Kalnos vienmēr būs iespējams mieloties ar jēra gaļas ēdieniem, bet piejūras pilsētiņās ar gardām jūras veltēm. Arī pēc riekstiem uz šīm salām nebūs ilgi jālūkojas, jo abas ir mājvieta gan valriekstiem, pistācijām, gan ciedru riekstiem.

Savukārt C vitamīns, kas rūpējas par imūnsistēmas spēju pretoties dažādiem vīrusiem, sadzīvo roku rokā ar dažādiem citrusaugļiem - citroni, greipfrūti, apelsīni, mandarīni un citi. Lai sulīgi ienirtu citrusaugļu baudīšanas priekos, ir jāplāno ceļojumu uz Turciju, kas saražo aptuveni 2.5% no pasaules citrusaugļu piedāvājuma. Jāņem gan vērā, ka Turcija ir liela valsts, un visvarāk šo vitamīniem bagāto augļu var atrast Vidusjūras piekrastē.

Vitamīns A, kas rūpējas par ādas un gļotādas veselību, kā arī redzi, ir viegli uzņemams ar dažādiem augļiem un dārzeņiem, piemēram, aprikozēm. Lai baudītu svaigas, sulīgas un saules enerģijas bagātas aprikozes, ir vērts apciemot Melnkalni, kas ne tikai lutinās ar šiem augļiem, bet pārsteigs ar dabas krāšņumu, daudzo aktivitāšu iespējām un sirsnīgi viesmīlīgiem iedzīvotājiem.

Liela nozīme muskuļu (arī sirds muskuļa) un saistaudu normālā attīstībā un funkcionēšanā ir E vitamīnam, kas pamatā ir atrodams nerafinētās augu eļļās (sojas, olīvu, saulespuķu, zemesriekstu, smiltsērkšķu). Lai iepazītu patieso saules puķu eļļas garšu, ir vērts apciemot Bulgāriju. Šī valsts ne tikai rada patiesi plašu klāstu šīs eļļas, bet arī iezīmē saulespuķi, kā vasaras, prieka un draudzības simbolu, to dāvinot dažādos svētkos un godos.

Labsajūtai un veselībai visa gada griezumā ļoti būtisks ir D vitamīns, taču, kā norāda “Apotheka” komunikācijas speciāliste Viola Grinvalde: “D vitamīns vienlaikus ir gan viens no nozīmīgākajiem vitamīniem dažādu organisma funkciju nodrošināšanai, gan viens no vissarežģītāk uzņemamajiem vitamīniem. Visefektīvāk D vitamīnu iespējams uzņemt ar saules stariem, taču Latvijas klimata apstākļos tas iespējams vien vasaras mēnešos no maija līdz augustam, pārējos gada mēnešos nelielā daudzumā to iespējams uzņemt ar pārtikas produktiem, piemēram, regulāri uzturā lietojot treknas zivis, mencu aknu eļļu, tunci, piena produktus vai lietojot uztura bagātinātājus”. Tāpēc ceļošana ir viens no labākajiem veidiem, ka patiesi bagātināt savas D vitamīna rezerves.

Aptieku tīkla pārstāve arī norāda, ka vismaz reizi gadā ir ieteicams veikt asins analīzes, lai precīzi noteiktu organismā esošos D vitamīna krājumus: "Ja D vitamīna līmenis ir normas robežās, uzturošā D vitamīna deva pieaugušajiem ir vidēji 800 līdz 2000 SV dienā. Ja D vitamīna līmenis ir pazemināts,  tas jālieto papildus, ņemot vērā analīžu rezultātus, vecumu un ķermeņa svaru”.

Ceļojums, kā burvju nūjiņa - piepilda izsapņoto

Ceļošana ir gluži kā burvju nūjiņa. Tā palīdz nonākt izsapņotos pasaules galamērķos. Tā ļauj piedzīvot aktivitātes, kas pašmājās nav pieejamas - baudīt kalnu virsotņu maģiju, ar sērfa dēli šķelt jūru un okeānu viļņus, nirstot izzināt krāspilnus un dzīvības pilnus dziļūdeņus, iepazīt dažnedažādas kultūras, tradīcijas un vēstures liecības.

“Lai vasaras piedzīvojumi noritētu bez raizēm, ir svarīgi jau laicīgi parūpēties par aptieciņu, kurā iekļauti dažādi līdzekļi, kas var noderēt neparedzētos gadījumos, kad rodas kādas likstas - saules apdegumi, noberztas kājas, insektu kodumi vai vēdera darbības traucējumi. Svarīgi pārskatīt esošos medikamentus un uztura bagātinātājus, pievēršot uzmanību to derīguma termiņam, kā arī iegādāties nepieciešamo, ņemot vērā to, kurp paredzēts doties un kādas aktivitātes iekļautas atpūtas perioda plānā,” norāda V. Grinvalde.

Ceļošana ir lielisks atpūtas veids ne tikai atvaļinājuma baudīšanai un dzīvības enerģijas atjaunošanai, bet arī ļauj gūt neaizmirstamas emocijas un jaunu pieredzi. Nav gada laika, kurā to nevajadzētu darīt, bet vasara ļauj sevi bagātināt īpašā veidā - ar dabas vitamīniem! Ceļošana ir sevis bagātināšana.

Avots: Novatours.lvAtveseļošanās kūre

Atveseļošanās kūre

3 naktis ērtā numurā, brokastis, pusdienas, vakariņas, 13 procedūras, Ārsta konsultācija, Sporta nodarbības, Wellness Oasis

EUR 484 | Hotel Jūrmala SPA

Rudens ražas pārgājiens

Rudens ražas pārgājiens

Saule jau gausāk silda loga rūti, no dārza tiek novākti pēdējie galviņkāposti un puravi, tepat jau arī mežrozīšu augļu ievākšanas laiks. Rudens kā krāšņa mozaīka pārvērš visu medainos toņos un piepilda pagrabus ar visdaž...

Valmieras TIC

Līdz 16.10. izstāde “Ķenguru neredzēju

Līdz 16.10. izstāde “Ķenguru neredzēju"

Līdz 16. oktobrim Liepājas muzejā būs skatāma Agneses Kauperes darbu izstāde “Ķenguru neredzēju”.

Liepājas reģiona TIB

Romantiska atpūta GoSpa, Sāremā

Romantiska atpūta GoSpa, Sāremā

2 naktis SPA viesnīcā 2 personām, nakšņojot standarta numurā, brokastis un spa atpūtas piedāvājums

EUR 280 | Estravel Latvia

Atklājiet sev fantastisko Club Med Cancun!

Atklājiet sev fantastisko Club Med Cancun!

Jūs sagaida trīs balto smilšu pludmales, gandrīz vai lielākais koraļļu rifs pasaulē un laba sporta aktivitāšu izvēle gan uz zemes, gan ūdenī.

EUR 1221 | Latvia Tours

10 idejas vienas dienas ekskursijai

10 idejas vienas dienas ekskursijai

Rudens lapas jau pamazām sārtojas, skolas bērni un skolotāji priecājas par atkalredzēšanos skolā un kaļ plānus piedzīvojumiem bagātai, jaunus apvāršņus atklājošai rudens ekskursijai ar klasi. Valmieras novada Tūrisma ...

Valmieras TIC

Club Med Michès Playa Esmeralda Dominikāna

Club Med Michès Playa Esmeralda Dominikāna

Lieliska izvēle gan ģimenēm ar bērniem, gan pieaugušajiem, kuri vēlas izbaudīt atpūtu paradīzes skaistumā.

EUR 1386 | Latvia Tours

Kalnu slēpošana Gudauri

Kalnu slēpošana Gudauri

Piedāvājumā dažāda veida pacēlāji (gondola, krēsli, enkuri), augtākais punkts līdz kuram uzved pacēlājs - 3276 m v.j.l.

EUR 630.00 | Latvia Tours

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” ir apkopojusi Augšdaugavas novada objektus, kas ar prieku gaida ciemos skolēnu grupas.

TAKA

Kia Ceed LX Plus

Kia Ceed LX Plus

Pilna servisa noma Kia Ceed LX Plus tikai par 368 eur mēnesī*!

EUR 368 | Europcar

Club Med kūrorti,vairāk nekā All Inclusive

Club Med kūrorti,vairāk nekā All Inclusive

Mēs varam piedāvāt visaugstākās kvalitātes atpūtu visu vecumu tūristiem - no bērniem līdz senjoriem.

EUR 1350 | Latvia Tours

Brauc ar klasi uz Alūksni

Brauc ar klasi uz Alūksni

Skolēniem viens no gaidītākajiem notikumiem neatkarīgi no mācību mēneša un gadalaika, ir klases ekskursijas kopā draugiem un saviem skolotājiem!

Alūksnes TIC

Monpeljē, Francijas dienvidi 29.10.-01.11.

Monpeljē, Francijas dienvidi 29.10.-01.11.

Tikai lidojums - no 499 eur // lidojums un 4* viesnīca /3 naktis/ - no 869 eur // Ekskursiju komplekts - 360 eur // Vietu skaits ierobežots.

EUR 499 | Estravel Latvia

Autumn Special Offers

Autumn Special Offers

We would like to invite you to a small Italian trip in the Bellevue Park Hotel Riga. This is great opportunity to enjoy your stay in a modern and cozy room with

Bellevue Park Hotel Riga

Lielisks galamērķis Jūsu atvaļinājumam!

Lielisks galamērķis Jūsu atvaļinājumam!

Burvīgas pludmales, izcila arhitektūra un, protams, lieliska itāļu virtuve!

EUR 545 | Latvia Tours

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un Slutišķu ciemu.

TAKA

Jezupovas muižas parks

Jezupovas muižas parks

Šajā parkā, līdzīgi kā citos muižu parkos, atrodamās koku sugas ir ļoti īpašas. Juzefovas parka īpašo atmosfēru veido simtgadīgas Eiropas ciedru priedes.......

TAKA

Toyota Proace Verso Long Shuttle

Toyota Proace Verso Long Shuttle

Pilna servisa noma Toyota Proace Verso Long Shuttle tikai par 430 eur mēnesī!

EUR 430 | Europcar

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Akcija 4 dienu taksporta kartēm. /// Vilcieniem un autobusiem. Sabiedriskajam transportam. Atlaides funikulieriem. Ieeja vairāk kā 500 muzejos visā valstī.

EUR 210 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -