Durbes pils pagalmā notiks Keramiķu diena

16. jūlijā no 12.00 līdz 16.00 Durbes pils pagalmā (M. Parka ielā 7, Tukumā), atzīmējot leģendārā Tukuma keramiķa Jāņa Krieva 140 jubileju, norisināsies nebijis pasākums - “Keramiķu diena. Jānim Krievam 140”. Pasākuma programmā sarunas ar keramiķiem, keramikas darbnīca un tirdziņš, loterija, muzikāls pārsteigums no folkloras kopas “Suitu vīri”. Pasākums notiek norišu cikla “Tiekamies Tukumā” ietvaros.

Tukums jau izsenis pazīstams ar savu keramikas tradīciju un par tās pamatlicēju uzskatāms vecmeistars Jānis Krievs (1882-1948). Viņš meklēja jaunas pieejas, lai saimniecības traukus veidotu jau ar māksliniecisku kvalitāti, piešķirot vērību trauku formai, rotājumiem un glazūrai. J. Krievs uzskatāms par pionieri, jo pirms tam keramikas darbnīcās Latvijas teritorijā masveidā darināja vien vienkāršus saimniecības traukus ar pieticīgu dekoru vai pat bez tā. Savulaik viņa darbnīca Tukumā guva lielu popularitāti un pieprasījumu - viņa podniecībā ražotie trauki kļuva par Tukuma vizītkarti. 1930. gados zināmā saukļa “Tukums mākslas, amatu un dārzu pilsēta” pamatā ir viņa ieguldījums pilsētas attīstībā.

No 12.00 līdz 16.00 Keramiķu dienas apmeklētājiem atklāsim interesantus faktus par keramiku Tukumā. Aicināsim uz sarunu ar bijušajiem Tukuma rūpkombināta keramikas ceha darbiniekiem. Noskaidrosim vairāk par keramiķiem, kas šobrīd turpina tradīciju Tukuma novadā. Klātienē aicinām satikt keramiķus Ivaru Grasi, Anniju Kansku no “Cerannic”, Elvīru Mahti no “Mahte create”, Velgu Melni, Intu Kalniņu, Maiju Taubi no “MTMusTur”, Daci un Alisi Zvaigznes no “Mēness bļoda” un  pie viņiem iepirkties keramikas tirdziņā Durbes pils pagalmā.

Apmeklētāji aicināti vērot keramikas veidošanas demonstrējumus uz virpas un izzināt vērienīgo ceļu, kā necila māla pika kļūst par gatavu podu. Aktīvākie varēs piedalīties radošajā keramikas darbnīcā un kopā ar MTMusTur meitenēm darināt savu māla mākslas darbu vai izveidot suvenīru no gatavas formas. Jau pēc nedēļas, 23. jūlijā, “Garās vasaras mazo svētku” laikā, būs iespēja saņemt sevis radīto darbu jau izdedzinātā, gatava produkta veidā.

No plkst. 13.00 līdz 14.30 Durbes pils pagalmā viesosies folkloras kopa “Suitu vīri” no Alsungas. Juris Lipsnis, Pauls Leimanis, Juris Šteinbergs, Arnis Gercāns dziedās un spēlēs dūdas, mutes ermoņiku, bungas un cītaru. Lai koncerts būtu patīkams un ērti baudāms, apmeklētājus aicinām ņemt līdzi savus sēdēšanai paredzētus krēslus vai pledus.

Plkst. 14.30 izlozēsim laimīgos loterijas uzvarētājus. Dalība loterijā ir ar derīgu pasākuma biļeti. Balvās - keramikas darinājumi no jaunajiem keramiķiem.

Pasākuma laikā apskatāma vērienīgā Tukuma muzeja keramikas kolekcija Tukuma muzeja 85 gadu jubilejai veltītā izstādē “ARTEFAKTUM”. Durbes pils telpās eksponēta Jāņa Krieva un citu Tukuma keramiķu darinājumi. Pasākuma laikā būs atvērta arī Jaņa Rozentāla glezniecības un jūgendstila priekšmetu izstāde “Ieraudzīt Rozentālu”.

Informācija par biļetēm

Dalība pasākumā un pils apskate ir ar muzeja ieejas biļeti: skolēniem, studentiem un pensionāriem, personām ar invaliditāti 1,50 EUR; pieaugušajiem 2,50 EUR; ģimenes biļete 5,00 EUR un 6,00 EUR. Dalība radošajā darbnīcā – 2,00 EUR.

Par Durbes pili

Durbes pils ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturiskais interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru. Tā uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm, ko ietver ainavu parks un rotonda ar garāko gājēju tiltu Latvijā.

Durbes pils darba laiki

Pavasara un vasaras sezonā (20. aprīlis - 20. oktobris)

No otrdienas līdz svētdienai: 10.00–17.00

Pirmdienās: slēgts

Rudens un ziemas sezonā (21. oktobris - 19. aprīlis)

No otrdienas līdz piektdienai: 10.00–17.00

Sestdienās un svētdienās: 11.00–16.00

Pirmdienās: slēgts

Avots: Tukumamuzejs.lvPühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Limbažu Krāmu tigus

Limbažu Krāmu tigus

Kā ierasts piedāvājumā dažādas oriģinālas un senatnīgas mājas lietas un dekori, trauki un galda piederumi, porcelāna un stikla figūriņas, laikmeta liecības

Limbažu TIC

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -