Deviņi galamērķi Lietuvā, kur pavadīt vairākas dienas

Zane Bērziņa | 2022.07.07

Ja vēlies doties pāris dienu garās brīvdienās, bet nevēlies atpūsties tālu no Latvijas, tad Lietuvas apceļošana būs tieši laikā. Lec savā auto un dodies iepazīt kādu no Lietuvas kūrortiem – Birštonu, Druskininkus, Neringu, Palangu vai kūrortu teritorijām – Traķus, Ignalinu, Anīkščus, Zarasus vai Kauņas rajonu.

Relaksējošas un veselību veicinošas brīvdienas Birštonā

Birštona ir viena no senākajām Lietuvas kūrortpilsētām, kurā papildus skaistajai dabai un Nemunas upes līkločiem, pilsētas viesiem ir iespēja baudīt  plašu un unikālu veselības pakalpojumu klāstu. Pilsētas unikalitāte slēpjas tās dabas bagātībās – minerālūdens avotos, dabas radītās ārstnieciskajās dūņās, tīrajā vidē, kā arī veselībai labvēlīgajā klimatā. Šajā kūrortā ir iespēja baudīt vairāku dienu atpūtu augstas kvalitātes sanatorijās un SPA centros, kuros tiek nodrošināti labākie medicīnas un labsajūtas pakalpojumi.

Kūrorta apmeklētājiem, kuri vēlas baudīt aktīvāku atpūtu, tiek piedāvāts baudīt dažādas sporta un izklaides iespējas, piemēram, velo maršruti gleznainajā Birštonas apkārtnē, iespaidīgi braucieni Lietuvas garākajā upē – Nemunā ar laivu, kuģi vai smailītēm. Tāpat ir arī iespēja izbaudīt elpu aizraujošas sajūtas lidojumā ar gaisa balonu.

Vairāk informācijas: www.visitbirstonas.lt/lv/

Spa un aktīvā atpūta Druskininkos

Druskininki ir kūrorta pilsēta, kur ikvienam apmeklētājam ir iespēja iziet cauri tās senajām un interesantajām ielām, kas ļaus apbrīnot kūrorta dabas skaistumu, apmeklēt populārākās un mazāk pazīstamās vietas. Dodoties pastaigā, braucienā ar velosipēdiem vai skrejriteņiem pa Druskininku krāšņajiem parkiem un skaistajiem mežiem, kūrorta apmeklētāji varēs baudīt pilsētas skatus un jautri pavadīt laiku vienuviet.

Ja esat noilgojušies pēc ūdens priekiem, Druskininku akvaparks būs īstā vieta, kur pavadīt savas brīvdienas. Šeit varēs atpūsties gan lielie, gan mazie, sajūtoties kā siltajās zemēs. Toties, ja gribas ekstrēmākas sajūtas, tad noteikti jādodas uz Uno piedzīvojumu parku, kur katrs parka apmeklētājs varēs doties aktīvā piedzīvojumā pa takām, kuras izvietotas kokos. Pēc aktīvas atpūtas ir nepieciešams nedaudz atpūsties un relaksēt ķermeni. Tam var palīdzēt “Veselības aplis” programma, kur iespējams baudīt minerālūdens vannas, pirtis, vingrošanas nodarbības un daudzas citas Druskininku tradicionālās dziedniecības tradīcijas.

Vairāk informācijas: www.druskininkai.lt/en/

Relaksējošas brīvdienas Neringā

Nav noslēpums, ka Neringa atrodas īpaši skaistā vietā – Kuršu kāpas pussalā, kur iespējams baudīt Lietuvas skaisto dabu un piekrastē esošās priekšrocības. Baltijas piekrastei ir īpašs labsajūtu veicinošs efekts, tā ir sakopta, tīra un sāļiem bagāta, kas rada mierpilnu, relaksējošu un dziedniecisku efektu. Šķiet, ka vienkārša pastaiga gar jūras krastu ar dziļu svaiga gaisa ieelpošanu papildina organismu ar mums svarīgākajām vielām un mikroelementiem. Turpretim došanās Baltijas jūras vēsajos viļņos rada enerģiju un norūda ķermeni, kas uzlabo mūsu veselību un pašsajūtu.

Ja vēlaties izrauties no ikdienas ritma, atgūt spēku un relaksēties, Neringa aicina doties pastaigās pa meža takām. Šādas meža meditatīvās pastaigas (shinrin-yoku) ir populāras visā pasaulē, jo tās cilvēkam dāvā spēku, rada mieru un ļauj atjaunoties.

Vairāk informācijas: www.visitneringa.com/en/

Arhitektūras un mākslas baudīšana Palangā

Dodoties brīvdienās uz Palangu, noteikti iesakām apmeklē Birutes parku, kas ir viens no bagātākajiem, sakoptākajiem un skaistākajiem parkiem Ziemeļeiropā. Šis apskates objekts būs īstā vieta, kur apskatīt skaisto Palangas dabu un smalko arhitektūru. Īpaša vieta šajā parkā ir Palangas dzintara muzejam, kurā apskatāmi ap 6000 dzintara eksponātu, kā arī paralēli iespējams baudīt izglītojošās aktivitātes un doties dažādās ekskursijās gida pavadībā. Visas vasaras garumā Birutes parka rotondā ceturtdienās, piektdienās un sestdienās plkst. 18:30 ir iespējams baudīt pūšamo instrumentu orķestra koncertus bez maksas. Tā ir īpaša iespēja apvienot pastaigu parkā, muzeja apmeklējumu un visbeidzot arī baudīt muzikālu priekšnesumu.

Skaista daba un muzeji nekad nevar būt par daudz, tāpēc, ceļojot pa Palangu nepieciešams iegriezties arī  modernista un tēlnieka Antana Monča mājā-muzejā. Šajā īpašajā vietā jūs sagaida pilnas programmas  mākslas baudījums, jo šeit atrodas gan skulptūras, gan zīmējumi, gan gleznas, kā arī masku un svilpaunieku mākslas darbi.

Vairāk informācijas: www.visit-palanga.lt/en/

Piedzīvojumi un valdzinošs miers Anīkščos

Anīkščos var izbaudīt gan iedvesmojošus piedzīvojumus, gan valdzinošu mieru. Dažu dienu laikā, uzturoties Anīkščos, var iepazīties ne tikai ar brīnišķīgo dabu, bet arī piedzīvot neaizmirstamus un elpu aizraujošus mirkļus. Skaistās Laju takas koku galotnēs atklāsiet Anīkšču kalnu grēdas un Šventojas upes varenību un skaistumu. Taču brīnišķīgo pilsētas panorāmu ir iespējams vērot no skatu laukuma augstākajā baznīcā Lietuvā.

Aktīvās izklaides cienītājiem ir iespēja baudīt braucienu rodeļu un kameršļūkšanas trasēs Kalitas kalnā.  Jautrs piedzīvojums ir garantēts arī Labirinta parkā, kur atrodamas dažādas atrakcijas un labirinti. Te atrodams kukurūzas labirints, kas atzīts par lielāko labirintu Lietuvā.

Vairāk informācijas: www.infoanyksciai.lt/lv/

Ignalina aicina iepazīt muzejus un citas interesantas vietas

Viena no populārākajām apskates vietām Ignalinas kūrorta teritorijā ir Palūšes Sv. Jāzepa baznīca, kura izceļas ar īpašu koka arhitektūru un seno zvana torni. Šī baznīca ir viena no vērtīgākajām un senākajām tautas arhitektūras piemiņām. Baznīca ir slavena ar to, ka tās celšanas laikā netika izmantoti ne zāģi, ne naglas.

Arī Ladakalnis ir viena no populārākajām apskates vietām, kas atrodas Aukštaitijas Nacionālajā parkā. Kalns paceļas 176 metrus virs jūras līmeņa, kur paveras elpu aizraujoši skati un brīnišķīga panorāma – ainava uz sešiem ezeriem.

Viesojoties Ignalinā, noteikti jāapmeklē arī Biškopības muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Lietuvā. Tajā var uzzināt par biškopības profesiju, vēsturi un dažādajiem noslēpumiem, kuri radušies šī amata darītājiem.

Vairāk informācijas: www.ignalina.info/en/

Mazo pilsētu un ciemu izzināšana Kauņas rajonā

Bieži vien dodoties brīvdienās par galamērķi tiek izvēlētas lielākās un atpazīstamākās vietas, taču Kauņas rajons aicina atklāt mazo pilsētu un ciemu burvību. Kauņas rajons, kuru veido trīs mazas pilsētas pie Nemunas upes – Kačerginė, Kulautuva un Zapiškis, jau starpkaru laikā bija slavenas ar senatnīgo dabas skaistumu un veselības resursu ārstniecisko spēku. Šodien tā ir klusuma un mājīguma oāze, kas aicina aizbēgt no pilsētas kņadas un veltīt laiku atpūtai.

Kulautuvā esošā Dievu un dieviešu ieleja  ir īpaša un ļoti maģiska vieta. Šeit izvietotas koka skulptūras, kas atveido dažādas senās dievības, kas ir svarīgas lietuviešu senajā kultūrā. Tikpat ikviens ir aicināts apmeklēt minerālūdens buveti, kurā iespējams nogaršot ūdeni tieši no avota, kam esot pat maģiskas spējas. Šo gleznaino apkārtni var iepazīt gan pastaigājoties, gan braucot ar velosipēdu, gan izmantojot ūdens transportu.

Vilkija ciemata vēsture ir gana drūma un notikumiem bagāta, jo ugunsgrēks 19. gadsimta beigās nopostīja pilsētas centrālo daļu un veco Vilkijas baznīcu. Taču jau 20. gadsimta sākumā uz ciema kalna tika uzbūvēta jauna, skaista baznīca – Sv. Jura baznīca. Savukārt viesojoties Zapiškis, noteikti jāapmeklē 16. gadsimta beigās uzceltā, mūsdienās par Lietuvas baznīcu māti dēvētā Sv. Jāņa Kristītāja baznīca – Kauņas rajona rota un lepnums. Šī baznīca ir izcils gotiskās arhitektūras šedevrs, turklāt tai piemīt spēcīga aura un mākslinieciskā klātbūtne.

Vairāk informācijas: www.visit.kaunas.lt/en/

Vēstures izzināšana Traķos

Traķu pilsēta jau izsenis ir piesaistījusi ar savu unikālo, ezeriem bagāto ainavu un viduslaikos būvēto, pagājušajā gadsimtā no gruvešiem piecelto piļu kompleksu. Vectraķu, Traķu pussalas un salas pils ir novada vizītkarte, kas atspoguļo ne tikai materiālo, bet arī garīgo Lietuvas tautas mantojumu.

Traķu vēsturi iespējams iepazīt arī ar audio gida palīdzību (pieejams arī latviešu valodā). Maršrutā ir iekļauti septiņi vēsturiskie apskates objekti ar ierakstītiem audio stāstiem. Maršruta objektu norādes iespējams atrast uz informatīvajām plāksnēm, kas uzstādītas uz objekta blakus esošajiem soliņiem. Vēstures cienītājiem noteikti patiks apmeklēt arī Traķu pussalas pils teritoriju. Tās bijušajā dominikāņu klostera kapelā apmeklētājus gaida sakrālās mākslas ekspozīcija. Tajā izstādīti aptuveni 200 objekti, tai skaitā liturģiskie un altāra piederumi, baznīcas apģērbs un 18. gs. baznīcas zvani.

Taču, ja vēlaties aizmirst par pilsētas burzmu un atklāt mierpilnus un skaistus dabas skatus, iesakām apmeklēt takas, dodoties īsākos vai garākos pārgājienos. Apmeklējot tūrisma taku, kura ved cauri Varniku botāniskajam-zooloģiskajam rezervātam, iespējams ieraudzīt un sajust bagātīgo dabas daudzveidību. Savukārt, dodoties pārgājienā pa Aukštadvaris  reģionālā parka takām, atklāsiet ciema noslēpumus un skaistākās vietas.

Vairāk informācijas: www.trakai-visit.lt/lv/

Aktīvas brīvdienas Zarasos

Zarasi ir pilsēta, kur ikviens atradīs piemērotākās aktivitātes un iegūs jautras emocijas. Gleznainajā Zarasi ezera piekrastē atrodas tīklu taku trase, kas ir izveidota koku galotnēs ar četrām dažādām grūtības pakāpēm. Tā ir jautra izklaides iespēja jebkuram cilvēkam, jebkurai vecuma grupai, jo ikvienam tiks piemeklēts atbilstošākais trases līmenis, kas ļaus justies droši, bet tajā pat laikā – baudīt adrenalīna pilno sajūtu. Trase ir patiesi piemērota ikvienam tās apmeklētājam, jo 5 metru augstumā ir izveidots maršruts cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Tāpat ir vērts doties uz ūdens  izklaides kompleksu “Wake inn un Water inn”, kas atrodas Zarasi ezera Lielajā salā. Šeit ikviens varēs izmēģināt veikbordingu, ūdens slēpošanu un akrobātiku, kā arī izklaidēties ūdens piepūšamo atrakciju daļā. Tā ir ideāla vieta ģimenēm un sporta entuziastiem!

Vairāk informācijas: www.visit-palanga.lt/en/

Avots: Kurortuasociacija.ltAudi Q5 Pilna Servisa Līzings

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings Audi Q5 Vairāk par piedāvājumu mūsu mājaslapā!

Europcar

Pludmales atpūta Kiprā

Pludmales atpūta Kiprā

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales – lūk, galvenie kritēriji, pēc kuriem daudzi cilvēki izvēlās atpūtas vietas!

Latvia Tours

Kalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti - DUBAIJA, ABŪ DABĪ // 2023. gada decembris - 2024. gada marts. Agrā izpārdošana

EUR 809 | Estravel Latvia

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Rudens ekskursiju laiks ir sācies! Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Šis ir īstais brīdis, lai dotos iepazīt krāšņo un bagātīgo Madonas novadu! Atsaucoties uz šīs vasaras tūrisma piedāvājumu "I...

Madonas TIC

Tagad esam vēl pieejamākie

Tagad esam vēl pieejamākie

Mums ir priecīga ziņa 🥳 Tagad mūsu restorāna ēdienus var pasūtīt caur Wolt 🚚🥘😋 ✅Izmanto kodu PIRMAISWOLT un saņem 7€ atlaidi savam pirmajam pasūtījumam mūsu restorāna Wolt platformā. *Kods ir derīgs jaunajiem lietot...

Park Hotel Latgola

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 845 | Estravel Latvia

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8.

Liepājas reģiona TIB

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Pludmales atpūta Jordānijā

Pludmales atpūta Jordānijā

Galvenā Akabas priekšrocība – lieliskas atpūtas iespējas, ūdens izklaižu daudzveidība un kultūras tūrisms.

EUR 675.00 | Latvia Tours

Ideāli piemērots romantiskai atpūtai!

Ideāli piemērots romantiskai atpūtai!

Vienas no skaistākajām pludmalēm pasaulē. Skaistas, paradīzes ainavas. Lieliski apstākļi ūdens sporta veidiem. Izcila virtuve, kas slavena ar savām jūras veltēm

EUR 1629 | Latvia Tours

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija!

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija!

Ceļojums piemērots visiem, kas ilgojas pēc saules un patīkamas gaisa temperatūras Itālijas atvasarā, mīl krāšņus dabasskatus patīk itāliešu kultūra

EUR 799 | Latvia Tours

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Izbaudiet Zelta rudeni Siguldā un atpūtu viesnīcā Eseri SPA // nakšņošana, brokastis un piedāvājums relaksācijai

EUR 100 | Estravel Latvia

Family īpašais piedāvājums

Family īpašais piedāvājums

Izmitināšana visai ģimenei ar SPA apmēklējumu.

Bellevue Park Hotel Riga

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

Brīvdienas Barselonā

Brīvdienas Barselonā

7 naktis izvēlētajā viesnīcā, transfēri, brokastis un īpašais piedāvājums // 01.11.2023. – 31.03.2024.

EUR 858 | Estravel Latvia

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Ar septembri pils krogā baudāma īpaši izsmalcināta rudens ēdienkarte! Podiņu ēdieni- asinsdesas, zirņi ar speķīti, liellopa sautējums...un mutē kūstoši deserti

EUR 5 | Jaunpils pils

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Ja par savu darba vietu sauc kādu izglītības iestādi, izmanto rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" īpašo piedāvājumu un palutini sevi. www.jaunkemeri.lv

EUR 300 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -