6. augustā Dobeles Pils svētkus svinēs kā senāk

Sestdien, 6. augustā, Dobeles Pils pagalmā SVINĒSIM KĀ SENĀK Dobeles Pils svētkus gluži kā 20. gs. 20., 30. gados – ballīšu atmosfērā, kad Pils pagalms bija Dobeles kultūras dzīves galvenā norises vieta. Š.g. augustā aprit gads kopš atjaunotā Pils vēra durvis saviem apmeklētājiem. Pirmajā jubilejā mūsu mazajiem apmeklētājiem dāvināsim Liepājas leļļu teātra izrādi TRĪS RUKSĪŠI, savukārt vakara kulminācijā leģendārās rokgrupas PĒRKONS koncerts un svētku noslēgumā nakts balle ar grupu BALLĪŠU KVARTĀLS (Audiokvartāls).

Dienas programmā no plkst. 14.00 Dobeles Pils pagalmā skatāma foto izstāde KULTŪRAS DZĪVE PILĪ (Dobeles novada muzeja krājums), kā arī senā paviljona vietā VASARAS KAFEJNĪCA.  

Plkst. 15.00 burvju trikiem pārsteigs un izklaidēs iluzionists Voldemāru Weiss. Plkst. 16.00 Liepājas Leļļu teātra izrāde TRĪS RUKSĪŠI (Brāļi Grimmi, Lailas Kirmuškas skatuves versija. Stāsts par brālības spēku. “Reiz dzīvoja trīs brāļi – ruksīši. Nif – nafs, Nuf – nufs, Naf – nafs. Par viņiem klīst leģendas. Brāļu brālība. Neuzveicama. Lai gan reizēm neticība, ietiepība, slinkums cenšas to izjaukt. “3 R” brālība atgādina, ja esi nokļuvis briesmās – nepadodies. Brālis, tavs draugs, palīdzēs. Nevis kāds “pūkains” draugs, vārdā – Vilks.” P.S. Kad satiksimies, pastāstīšu vairāk – ar cieņu Žagata. Vecums – 2 + gadi; izrādes ilgums – 60 min; lomās: Madara Enkuzena, Inga Dzintare, Pēteris Lapiņš, Vija Mežale; režisore: Laila Kirmuška; scenogrāfs: Jānis Auniņš; leļļu mākslinieki: Dace Rožlapa, Māris Putniņš; komponists, aranžētājs: Edgars Lipors.) Ieeja Dobeles Pils pagalmā uz dienas programmu laikā no plkst. 14.00 līdz 18.00 ir bez maksas.

Plkst. 21.00 aicinām uz leģendārās rokgrupas PĒRKONS labāko dziesmu koncertu. Pirms 40 gadiem Ieva Akuratere kādā pusnaktī nosapņoja, ka tolaik jaunizveidotā grupa jānodēvē par PĒRKONU. Šā PĒRKONA zibeņi, dārdi un palaikam romantiskais lietutiņš trāpīja mērķī toreiz un trāpa arī tagad, nu grupa PĒRKONS, iespējams, ir vistitulētākā grupa Latvijā – divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere, saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu goda pilsonis, trīs Jūrmalas goda pilsoņi un visi – apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām. Gaviļnieki saviem klausītājiem koncertā piedāvās dzirdēt savas radošās darbības laikā sakrātās un tautā iemīļotās dziesmas, to skaitā „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Mana dienišķā dziesma” un daudzas citas. (Ieeja Pils pagalmā no plkst. 20.00).

Plkst. 23.00 nakts balle ar grupu BALLĪŠU KVARTĀLS. Grupā BALLĪŠU KVATĀLS darbojas trīs mūziķi no apvienības AUDIOKVARTĀLS - Arnis Ozoliņš (Ģitāra), Ivars Ozoliņš (Bass, vokāls), Māris Skrodis (Bungas), kā arī Juris Ludženieks (taustiņinstrumenti). Grupa priecē klausītājus un iegriež kārtīgu ballīti izpildot Latvijā un pasaulē populāru izpildītāju dziesmas, sākot no R. Paula, Līviem, Prāta vētras,  The Beatles, Guns 'n' Roses līdz pat Singapūras satīns, Imagine Dragons, Coldplay u.c.

Biļetes iepriekšpārdošanā: koncerts + balle aula.lv 11.00 eur, pasākuma dienā 15.00 eur (kompleksā biļete). No plkst. 23.00 biļetes uz balli iegādājamas arī pasākumā uz vietas 8.00 eur.

Dobeles Pils apmeklētājiem 6. augustā atvērta no plkst. 14.00 līdz 18.00, Lielajā zālē MĀKSLAS PLENĒRA DALĪBNIEKU IZSTĀDE. Ieejas maksa Dobeles Pilī akcijas cenā: pieaugušajiem 3.00 eur, senioriem, studentiem, bērniem, personām ar invaliditāti (uzrādot apliecību) bez maksas.

Tas viss un citi jubilejas pārsteigumi gaidāmi 6. augustā, kad visi laipni aicināti uz Dobeles Pils pagalmu, lai svinētu kā senāk.

  Svētkus rīko: Dobeles novada muzeja filiāle Dobeles Pils

Svētkus atbalsta: Dobeles novada pašvaldība  

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli tiks izmantoti publicitātei un pilsētas vēstures saglabāšanai.

Avots: Dobele.lv


celojumubode - 3749
Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Viesatas upesloku dabas taka ziemā

Viesatas upesloku dabas taka ziemā

Viesatas upesloku dabas taka - skaista visos gadalaikos. Brauc ciemos uz Tukuma pusi, izstaigā! Foto: Jānis Osis Photography

Tukuma TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Šlokenbekas muižas viesnīca DRAUDZĪGA

Šlokenbekas muižas viesnīca DRAUDZĪGA

Draudzīga arī mājdzīvniekiem! Šlokenbekas muižas viesnīcā - mājdzīvniekiem draudzīgas istabiņas ar īpašām ērtībām līdzi paņemtajam mīlulim! Numuru rez.25155225

Tukuma TIC

Valentīndienas piedāvājums

Valentīndienas piedāvājums "Miķelī"

Iepazīsties ar īpašo Valentīndienas piedāvājumu atpūtas kompleksā "Miķelis"

Bauskas TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Meteņdiena Vecumniekos

Meteņdiena Vecumniekos

Apmeklē Meteņdienas tirgu, maskoto tēlu gājienu, Meteņdienas izdarības un danču vakaru!

Bauskas TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Ieskaties AMERIKĀŅU auto kolekcijā!

Ieskaties AMERIKĀŅU auto kolekcijā!

Ko darīt Milzkalnē? Dodies aplūkot vienu varenjaudīgu auto un motociklu kolekciju "Classic car & motorcycle garage" Piesakies, zvanot: +371 29251333

Tukuma TIC

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Tiekamies tūrisma izstādē Balttour

Tiekamies tūrisma izstādē Balttour

Šajā nedēļas nogalē, no 3.-5. februārim, Smiltenes novada tūrisma jomas speciālisti dosies uz starptautisko tūrisma izstādi “Balttour”, kur Vidzemes tūrisma asociācijas kopstendā, stāstīs par atpūtas iespējām un piedāvās...

Smiltenes TIC

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -