6. augustā Dobeles Pils svētkus svinēs kā senāk

Sestdien, 6. augustā, Dobeles Pils pagalmā SVINĒSIM KĀ SENĀK Dobeles Pils svētkus gluži kā 20. gs. 20., 30. gados – ballīšu atmosfērā, kad Pils pagalms bija Dobeles kultūras dzīves galvenā norises vieta. Š.g. augustā aprit gads kopš atjaunotā Pils vēra durvis saviem apmeklētājiem. Pirmajā jubilejā mūsu mazajiem apmeklētājiem dāvināsim Liepājas leļļu teātra izrādi TRĪS RUKSĪŠI, savukārt vakara kulminācijā leģendārās rokgrupas PĒRKONS koncerts un svētku noslēgumā nakts balle ar grupu BALLĪŠU KVARTĀLS (Audiokvartāls).

Dienas programmā no plkst. 14.00 Dobeles Pils pagalmā skatāma foto izstāde KULTŪRAS DZĪVE PILĪ (Dobeles novada muzeja krājums), kā arī senā paviljona vietā VASARAS KAFEJNĪCA.  

Plkst. 15.00 burvju trikiem pārsteigs un izklaidēs iluzionists Voldemāru Weiss. Plkst. 16.00 Liepājas Leļļu teātra izrāde TRĪS RUKSĪŠI (Brāļi Grimmi, Lailas Kirmuškas skatuves versija. Stāsts par brālības spēku. “Reiz dzīvoja trīs brāļi – ruksīši. Nif – nafs, Nuf – nufs, Naf – nafs. Par viņiem klīst leģendas. Brāļu brālība. Neuzveicama. Lai gan reizēm neticība, ietiepība, slinkums cenšas to izjaukt. “3 R” brālība atgādina, ja esi nokļuvis briesmās – nepadodies. Brālis, tavs draugs, palīdzēs. Nevis kāds “pūkains” draugs, vārdā – Vilks.” P.S. Kad satiksimies, pastāstīšu vairāk – ar cieņu Žagata. Vecums – 2 + gadi; izrādes ilgums – 60 min; lomās: Madara Enkuzena, Inga Dzintare, Pēteris Lapiņš, Vija Mežale; režisore: Laila Kirmuška; scenogrāfs: Jānis Auniņš; leļļu mākslinieki: Dace Rožlapa, Māris Putniņš; komponists, aranžētājs: Edgars Lipors.) Ieeja Dobeles Pils pagalmā uz dienas programmu laikā no plkst. 14.00 līdz 18.00 ir bez maksas.

Plkst. 21.00 aicinām uz leģendārās rokgrupas PĒRKONS labāko dziesmu koncertu. Pirms 40 gadiem Ieva Akuratere kādā pusnaktī nosapņoja, ka tolaik jaunizveidotā grupa jānodēvē par PĒRKONU. Šā PĒRKONA zibeņi, dārdi un palaikam romantiskais lietutiņš trāpīja mērķī toreiz un trāpa arī tagad, nu grupa PĒRKONS, iespējams, ir vistitulētākā grupa Latvijā – divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere, saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu goda pilsonis, trīs Jūrmalas goda pilsoņi un visi – apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām. Gaviļnieki saviem klausītājiem koncertā piedāvās dzirdēt savas radošās darbības laikā sakrātās un tautā iemīļotās dziesmas, to skaitā „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Mana dienišķā dziesma” un daudzas citas. (Ieeja Pils pagalmā no plkst. 20.00).

Plkst. 23.00 nakts balle ar grupu BALLĪŠU KVARTĀLS. Grupā BALLĪŠU KVATĀLS darbojas trīs mūziķi no apvienības AUDIOKVARTĀLS - Arnis Ozoliņš (Ģitāra), Ivars Ozoliņš (Bass, vokāls), Māris Skrodis (Bungas), kā arī Juris Ludženieks (taustiņinstrumenti). Grupa priecē klausītājus un iegriež kārtīgu ballīti izpildot Latvijā un pasaulē populāru izpildītāju dziesmas, sākot no R. Paula, Līviem, Prāta vētras,  The Beatles, Guns 'n' Roses līdz pat Singapūras satīns, Imagine Dragons, Coldplay u.c.

Biļetes iepriekšpārdošanā: koncerts + balle aula.lv 11.00 eur, pasākuma dienā 15.00 eur (kompleksā biļete). No plkst. 23.00 biļetes uz balli iegādājamas arī pasākumā uz vietas 8.00 eur.

Dobeles Pils apmeklētājiem 6. augustā atvērta no plkst. 14.00 līdz 18.00, Lielajā zālē MĀKSLAS PLENĒRA DALĪBNIEKU IZSTĀDE. Ieejas maksa Dobeles Pilī akcijas cenā: pieaugušajiem 3.00 eur, senioriem, studentiem, bērniem, personām ar invaliditāti (uzrādot apliecību) bez maksas.

Tas viss un citi jubilejas pārsteigumi gaidāmi 6. augustā, kad visi laipni aicināti uz Dobeles Pils pagalmu, lai svinētu kā senāk.

  Svētkus rīko: Dobeles novada muzeja filiāle Dobeles Pils

Svētkus atbalsta: Dobeles novada pašvaldība  

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli tiks izmantoti publicitātei un pilsētas vēstures saglabāšanai.

Avots: Dobele.lv


turiba - 3662
Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -