VIDEO: Lauku dzīvesveids kā tūrisma piedāvājums

Vērojot visas sabiedrības pieaugošo interesi par dzīvi veselīgā un dabiskā vidē, ir radies jauns lauku iepazīšanas tūrisma veids, kas ļauj ikvienam pilsētniekam „pielaikot” lauku dzīves modeli, apsverot dzīvesveida maiņu, vai arī vienkārši pavadīt dažas dienas „kā lauciniekam”. Tas ir stāsts par dzīves stilu, kas maina ierastos priekšstatus par laukiem un rāda lauku vidi, kur apvienojas tradicionālās un mūsdienu vērtības.

Viesiem ir iespēja iepazīt dažādus dzīves modeļus laukos, piedaloties uzņemošo saimniecību ikdienā – vērojot ikdienas norises vai iesaistoties tajās kopā ar saimniekiem. Starp saimniekiem ir, piemēram, kādreizējie rīdzinieki, kuri atgriezušies savās bērnības mājās un tagad piekopj nesteidzīgu dzīves baudīšanu. Ir mūsdienu muižnieki, kuru sirdslieta ir vietējā vēsture, savas muižas atjaunošana un uzturēšana.  Citviet var izbaudīt nelielas naturālās saimniecības ritmu, kur jārūpējas par augļu un ogu dārzu, siltumnīcu, vistu saimi un bitēm. Savā dzīvesveidā ļauj ieskatīties arī saimnieki, kas atraduši sev piemērotu biznesa nišu, piemēram, ražo pļavas augu eliksīrus, izgatavo sojas vaska sveces un ēteriskas eļļas. Par uzņēmējdarbības īpatnībām laukos varēs pastāstīt saimnieki, kuri audzē un pārstrādā dzērvenes. Saimnieces piedāvā arī meistarklases izaudzēto lauku labumu sagatavošanā ziemai. Dzīve laukos nesaraujami saistīta ar dabu, tādēļ piedāvājums ir sezonāls un saistīts ar dabas norisēm.

Lai ilustrētu Lauku dzīvesveida piedāvājumu četrās kaimiņvalstīs valstīs, kas savienotas kā digitāls ceļojums – Latvija, Igaunija, D-Somija un Ālandu salas un Zviedrijas R-krasts, izveidots 5 minūšu garš video: https://www.youtube.com/watch?v=IESZwmnKhlc

Mājas lapā www.celotajs.lv/lv/c/brand/rurallifestyle ir apkopotas saimniecības, kas piedāvā "Lauku dzīvesveida" pieredzi apmeklētājiem Latvijā un Igaunijā. Noteikti ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, jo ne visas saimniecības ir tūrisma saimniecības un to pamatnodarbošanās ir ražošana vai cita nodarbe. Tāpēc parasti apmeklētājiem tiek noteikts īpašs laiks un/vai diena, kad tos saimniecība var uzņemt.

Izdots arī ceļvedis „Rural Lifestyle” angļu un vācu valodās, kas ietver lauku dzīvesveida piedāvājumu ne tikai Latvijā un Igaunijā, bet arī nelielos reģionos Somijā un Zviedrijā, jo interese pēc “citāda tūrisma”, neliela apjoma, sirsnīga un īsta, pieaug visā pasaulē, īpaši pēc pandēmijas. Ceļvedis lejuplādējams https://www.celotajs.lv/lv/p/view/RL_manual_2022

Lauku dzīvesveda tūrisms piedāvā mieru un atpūtu, ko sniedz daba un mierīgas darbošanās ritms ar taustāmu – skaistu, smaržīgu un garšīgu rezultātu.

Šī gada rudenī plānojam vairākus marketinga pasākumus piedāvājuma popularizēšanai tuvākos un arī tālos tūrisma tirgos – Vācijā, Anglijā, Japānā, Singapūrā u.c. Tāpat uzrunāsim diasporas latviešus, dzīvojošus ārvalstīs.

Avots: Celotajs.lv


turiba - 3666
Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -