10 labākās skatu vietas uz Alūksnes ezeru

Dace Bumbiere - Augule | 2022.08.14

Alūksnes pilsētai īpašu šarmu piešķir tās atrašanās skaistā Alūksnes ezera krastā. Ezera piekraste un pilsētas paugurainā ainava priecē acis katrā gadalaikā. Lai tos izjustu jādodas pastaigā gar ezeru, taču pats galvenais - neaizmirsti paņemt līdzi fotokameru vai telefonu, jo šīs vietas nekad nepieviļ, lai radītu izcilu saturu Instagram kontā. Burvīgāko ezera skatu baudīšanai esam apkopojuši desmit labākās skatu vietas.

Alūksnes skatu tornis

Augstākā skatu vieta, kura ezera skaitumu ļauj novērtēt vispilnīgāk, ir Alūksnes skatu tornis Tempļakalna parkā. Šeit var aplūkot plašu panorāmu un saskatīt gan Alūksnes Muižas parka mazās arhitektūras formas, gan saskaitīt makšķernieku laivas ezerā. Gaiss ir spirgts un katru soli augšup pavada skanīgas putnu balsis.

GPS: 57.431097, 27.063028

Tempļa kalns un Saules tilts

Neatkarīgi no tā, cik reižu esi šo brīnišķīgo vietu jau apmeklējis, ainava, kas šeit paveras, pārsteidz ik reiz. Tempļa kalns ir vieta, kas padara Alūksni par Latvijas augstāko pilsētu, bet kalna galā esošā granīta rotonda un Saules tilts kalna pakājē ir Alūksnes tēla neatņemama sastāvdaļa. Turklāt šī ir viena no vietām, kur skatus uz ezeru var baudīt visos gadalaikos.  

GPS: 57.432479, 27.058698

Pilssala

Alūksnes ezeram ir četras salas un lielākā no tām ir Pilssala, kur ezera skaņas saplūst ar viduslaiku pils tornī klausāmo muzikālo teiksmu “MARIENBURGAS astotais brālis” un atpūtas baudītāju balsīm. Mūsdienu elpu salā ienes modernā multifunkcionālā ēka, no kuras jumta platformas baudāms skats pār ezeru uz Tempļa kalnu un Muižas parku. Šeit paveras  plašas skatu perspektīvas un valda romantiska noskaņa, kuru papildina arī netālu esošais Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas no pulksten 12 līdz pusnaktij katras stundas pirmās 15 minūtes atskaņo melodijas.

GPS: 57.428324, 27.057685

Alūksnes Muižas parks  

Aristokrātisku noskaņu Alūksnes ezera šarma baudīšanai piešķir tā krastā esošais 19.gadsimtā veidotais muižas parks ar visplašāko koku un stādījumu kolekciju Vidzemē un daudzām mazās arhitektūras formām. Parkā izveidotas īpašas skatu līnijas uz ezeru, noteikti jāpiemin ainava, kas paveras no Eola tempļa, Granīta obeliska un Aleksandra paviljona.

GPS: 57.424495, 27.062113

Zirgu dzirdinātava

Saulrieti un miglaini rīti ezerā jādodas baudīt uz Zirgu dzirdinātavu. Saulrieti šeit ir viskošākie un redzami vislabāk, bet laikā, kad dienas kļūst siltas un naktīs vēl jūtams vēsums, ezers atdzīvojas un tam pāri pārklājas noslēpumaina migla. Seklā vieta, kura reiz izmantota zirgu dzirdīšanai, ir piemērota peldēm un nelielām pastaigām pa ūdeni.

GPS: 57.4268, 27.0872

Cepurītes sala

Nostāstiem bagātākā Alūksnes ezera sala ir Cepurītes jeb Mīlestības sala. Uz salu vasarā nokļūt var tikai ar laivu, turklāt ievērojot nerakstīto likumu – pie salas vienlaikus piestāt drīkst tikai viena laiva. Tomēr salas romantiskais šarms slēpjas tās nepieejamībā un iespējā katram to paņemt saujā, jā tieši tā  - saujā! Viens no populārākajiem foto no ezera apmeklējuma ir skats, kur Cepurīte atrodas uz plaukstas.

GPS: 57.43785, 27.07230

Pastaigu takas

Pastaigas gar ūdeņiem ir patiesi maģiskas, plašāku Alūksnes ezera skatu un atspirdzinošā gaisā baudīšanai iesakām doties pa Ezertaku vai Ozolu ielas taku. Mierpilnas pastaigas šajās nomaļākās takās ļaus izjust ezera plašumu un izpētīt arī dažus ezera līcīšus, kuri nav redzami no iekšezera krastiem.

    • Ezertakas sākumposms (GPS: 57.436543, 27.057117)

    • Ozolu ielas takas sākumposms (GPS: 57.42772, 27.09069)

Maltīte ar skatu uz ezeru

Ceļojumos ikviens no mums kļūst par gardēdi, tāpēc aicinām baudīt kādu no ēdienreizēm ezera krastā ar visplašākajām skatu perspektīvām. Kafejnīca “Sala”, “Katrīnkrogs” un “Pie Martas” piedāvā nobaudīt vietējās garšas. Uzņemiet foto ar profitroļiem ezera krastā un lai mājās palikušie draugi uzmin – kas tad īsti ir profitroļi?

    • Kafejnīca “Sala” GPS: 57.428382, 27.057556

    • Kafejnīca “Katrīnkrogs” GPS: 57.441689, 27.052499

    • Kafejnīca “Pie Martas” GPS: 57.42622, 27.055093

Šūpalas

Vieta, kas sevi raksturo jau pēc nosaukuma – šeit Alūksnes ezera viļņi šūpojas vislēzenāk. Mierīga vieta, ārpus pilsētas, kuru vietējie iedzīvotāji iecienījuši arī kā peldvietu. Rāmie vasaras vakari Šūpalās sniegs mieru ikvienam, kas meklē skaistas skatu vietas uz Alūksnes ezeru.

GPS: 57.47435, 27.09883

Laivu mājas pie Alūksnes Kultūras centra

Vai esiet kādreiz dzirdējuši par laivu mājām? Patiešām – māja uz ūdens, kur pirmajā stāvā atrodas vietējo makšķernieku laivas, un otrajā stāvā iespējams pārlaist nakti. Dažās no tām ierīkotas mūsdienīgas, interesantas naktsmājas pilsētas viesiem. Taču šeit paveras ne tikai skats uz ezeru, bet arī uz lielāko ezera salu – Pilssalu ar Alūksnes viduslaiku pili. Atklājiet pilsētas senatnīgumu šeit!

GPS: 57.427013, 27.050271

Avots: Visitaluksne.lvZiemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos!

Bauskas TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -