10 labākās skatu vietas uz Alūksnes ezeru

10 labākās skatu vietas uz Alū

Foto: Ainārs Cekuls | Dace Bumbiere - Augule | 2022.08.14

Alūksnes pilsētai īpašu šarmu piešķir tās atrašanās skaistā Alūksnes ezera krastā. Ezera piekraste un pilsētas paugurainā ainava priecē acis katrā gadalaikā. Lai tos izjustu jādodas pastaigā gar ezeru, taču pats galvenais - neaizmirsti paņemt līdzi fotokameru vai telefonu, jo šīs vietas nekad nepieviļ, lai radītu izcilu saturu Instagram kontā. Burvīgāko ezera skatu baudīšanai esam apkopojuši desmit labākās skatu vietas.

Alūksnes skatu tornis

Augstākā skatu vieta, kura ezera skaitumu ļauj novērtēt vispilnīgāk, ir Alūksnes skatu tornis Tempļakalna parkā. Šeit var aplūkot plašu panorāmu un saskatīt gan Alūksnes Muižas parka mazās arhitektūras formas, gan saskaitīt makšķernieku laivas ezerā. Gaiss ir spirgts un katru soli augšup pavada skanīgas putnu balsis.

GPS: 57.431097, 27.063028

Tempļa kalns un Saules tilts

Neatkarīgi no tā, cik reižu esi šo brīnišķīgo vietu jau apmeklējis, ainava, kas šeit paveras, pārsteidz ik reiz. Tempļa kalns ir vieta, kas padara Alūksni par Latvijas augstāko pilsētu, bet kalna galā esošā granīta rotonda un Saules tilts kalna pakājē ir Alūksnes tēla neatņemama sastāvdaļa. Turklāt šī ir viena no vietām, kur skatus uz ezeru var baudīt visos gadalaikos.  

GPS: 57.432479, 27.058698

Pilssala

Alūksnes ezeram ir četras salas un lielākā no tām ir Pilssala, kur ezera skaņas saplūst ar viduslaiku pils tornī klausāmo muzikālo teiksmu “MARIENBURGAS astotais brālis” un atpūtas baudītāju balsīm. Mūsdienu elpu salā ienes modernā multifunkcionālā ēka, no kuras jumta platformas baudāms skats pār ezeru uz Tempļa kalnu un Muižas parku. Šeit paveras  plašas skatu perspektīvas un valda romantiska noskaņa, kuru papildina arī netālu esošais Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas no pulksten 12 līdz pusnaktij katras stundas pirmās 15 minūtes atskaņo melodijas.

GPS: 57.428324, 27.057685

Alūksnes Muižas parks  

Aristokrātisku noskaņu Alūksnes ezera šarma baudīšanai piešķir tā krastā esošais 19.gadsimtā veidotais muižas parks ar visplašāko koku un stādījumu kolekciju Vidzemē un daudzām mazās arhitektūras formām. Parkā izveidotas īpašas skatu līnijas uz ezeru, noteikti jāpiemin ainava, kas paveras no Eola tempļa, Granīta obeliska un Aleksandra paviljona.

GPS: 57.424495, 27.062113

Zirgu dzirdinātava

Saulrieti un miglaini rīti ezerā jādodas baudīt uz Zirgu dzirdinātavu. Saulrieti šeit ir viskošākie un redzami vislabāk, bet laikā, kad dienas kļūst siltas un naktīs vēl jūtams vēsums, ezers atdzīvojas un tam pāri pārklājas noslēpumaina migla. Seklā vieta, kura reiz izmantota zirgu dzirdīšanai, ir piemērota peldēm un nelielām pastaigām pa ūdeni.

GPS: 57.4268, 27.0872

Cepurītes sala

Nostāstiem bagātākā Alūksnes ezera sala ir Cepurītes jeb Mīlestības sala. Uz salu vasarā nokļūt var tikai ar laivu, turklāt ievērojot nerakstīto likumu – pie salas vienlaikus piestāt drīkst tikai viena laiva. Tomēr salas romantiskais šarms slēpjas tās nepieejamībā un iespējā katram to paņemt saujā, jā tieši tā  - saujā! Viens no populārākajiem foto no ezera apmeklējuma ir skats, kur Cepurīte atrodas uz plaukstas.

GPS: 57.43785, 27.07230

Pastaigu takas

Pastaigas gar ūdeņiem ir patiesi maģiskas, plašāku Alūksnes ezera skatu un atspirdzinošā gaisā baudīšanai iesakām doties pa Ezertaku vai Ozolu ielas taku. Mierpilnas pastaigas šajās nomaļākās takās ļaus izjust ezera plašumu un izpētīt arī dažus ezera līcīšus, kuri nav redzami no iekšezera krastiem.

    • Ezertakas sākumposms (GPS: 57.436543, 27.057117)

    • Ozolu ielas takas sākumposms (GPS: 57.42772, 27.09069)

Maltīte ar skatu uz ezeru

Ceļojumos ikviens no mums kļūst par gardēdi, tāpēc aicinām baudīt kādu no ēdienreizēm ezera krastā ar visplašākajām skatu perspektīvām. Kafejnīca “Sala”, “Katrīnkrogs” un “Pie Martas” piedāvā nobaudīt vietējās garšas. Uzņemiet foto ar profitroļiem ezera krastā un lai mājās palikušie draugi uzmin – kas tad īsti ir profitroļi?

    • Kafejnīca “Sala” GPS: 57.428382, 27.057556

    • Kafejnīca “Katrīnkrogs” GPS: 57.441689, 27.052499

    • Kafejnīca “Pie Martas” GPS: 57.42622, 27.055093

Šūpalas

Vieta, kas sevi raksturo jau pēc nosaukuma – šeit Alūksnes ezera viļņi šūpojas vislēzenāk. Mierīga vieta, ārpus pilsētas, kuru vietējie iedzīvotāji iecienījuši arī kā peldvietu. Rāmie vasaras vakari Šūpalās sniegs mieru ikvienam, kas meklē skaistas skatu vietas uz Alūksnes ezeru.

GPS: 57.47435, 27.09883

Laivu mājas pie Alūksnes Kultūras centra

Vai esiet kādreiz dzirdējuši par laivu mājām? Patiešām – māja uz ūdens, kur pirmajā stāvā atrodas vietējo makšķernieku laivas, un otrajā stāvā iespējams pārlaist nakti. Dažās no tām ierīkotas mūsdienīgas, interesantas naktsmājas pilsētas viesiem. Taču šeit paveras ne tikai skats uz ezeru, bet arī uz lielāko ezera salu – Pilssalu ar Alūksnes viduslaiku pili. Atklājiet pilsētas senatnīgumu šeit!

GPS: 57.427013, 27.050271

Avots: Visitaluksne.lv


turiba - 3662
SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -