Ceļvedis plašajā saldējumu pasaulē

Par spīti tam, ka saldējumu pagatavot ir vienkārši, tas nebūt nav vienveidīgs – šis našķis ir pieejams visdažādākajās formās. Plombīrs vai gelato? Mochi vai bumbiņu saldējums? Izvēle reizēm var būt pat pārāk plaša, tādēļ piedāvājam īsu ieskatu daudzveidīgajā saldējumu pasaulē.

    • Plombīra saldējums. Klasika! Šo saldējumu vismaz vienreiz dzīvē ir izdevies nobaudīt ikvienam. Tas ir vienkāršs, taču ne mazāk gards – lielākoties to gatavo no olām, saldā krējuma, cukura un iebiezinātā piena ar cukuru, taču receptes var atšķirties. To var atpazīt pēc tā koši baltās krāsas. Arī “Narvesen” klientu vidū tieši plombīra saldējums ir visiecienītākais. Kā norāda “Narvesen” Mārketinga un komunikācijas departamenta direktore Ilze Dumceva:  “Mūsu klientu vidū ik gadu visvairāk pirktais produkts saldējumu kategorijā ir tieši plombīrs, kas sīvā konkurencē apsteidz šokolādes un mango saldējumus. Varam secināt, ka cilvēki novērtē pārbaudītas vērtības.”

    • Krējuma saldējums. Šis saldējums ir ļoti līdzīgs plombīram, taču tas, atšķirībā no plombīra, kurš ir tikai balts un garšo vienveidīgi, izceļas ar to, ka ir pagatavojams dažādās krāsās un garšās. Tas no plombīra ir mantojis krēmīgo konsistenci, taču, kā liecina nosaukums, tajā arī ir jūtams lielāks saldā krējuma īpatsvars.

    • Sorberts. Kad nekārojas saldējums, kas gatavots no piena vai krējuma, lieliska alternatīva ir veldzējošais un vasarīgais sorberts. To lielākoties gatavo no ogām vai augļiem, ūdens, cukura un olām, taču, tāpat kā ar visiem saldējumiem, arī tā receptes var atšķirties. Tam ir skābāka vai saldāka garša, atkarībā no izvēlētajām ogām un augļiem, un tas izceļas ar ledaināku konsistenci, jo krējuma un piena vietā tiek izmantots ūdens.

    • Sulas saldējums. Īsts vasaras našķis! Ja ir pienākusi īpaši karsta diena un vēlies nobaudīt kaut ko veldzējošu un saldu, tad sulas saldējums ir lieliska izvēle. Šie no visiem minētajiem saldējumiem ir visvienkāršākie – augļu vai ogu sula tiek ielieta īpašās veidnēs un sasaldēta. Tie ir īpaši iecienīti bērnu vidū, jo ir viegli apēdami, pieejami košās krāsās un ļoti saldi. “Narvesen” klientu paradumi liecina, ka sulas saldējumi ir teju tikpat populāri kā to klasiskākie “līdzgaitnieki”. Īpaši iecienītas ir apelsīnu un ābolu saldētās sulas,” norāda I. Dumceva.

    • Bumbiņu saldējums. Šis unikālais saldētais gardums ir atpazīstams uzreiz – tas tiek ražots nevis viengabalainā saldējuma masā, bet gan pavisam mazās, sasaldētās bumbiņās. To lielākoties gatavo no piena un krējuma, kā arī dažādām ogām un augļiem.

    • Jogurta saldējums. Ja esi jogurta un saldējuma cienītājs, tad šis saldējums ir kā radīts tev - tas izceļas ar lielisku garšu, kas ir raksturojama kā saldā krējuma un jogurta kombinācija. To gatavo līdzīgi kā krējuma un plombīra saldējumu, taču galvenā atšķirība ir pievienotais jogurts.

    • Biezpiena saldējums. Ja tev garšo biezpiena našķi, tad šis saldējums tev neliks vilties. Tam piemīt gan saldā biezpiena unikālā garša, gan saldējuma krēmīgums. Šo saldējumu arī gatavo līdzīgi kā krējuma un plombīra saldējumus, taču tam līdzās klasiskajām saldējuma izejvielām – olām, krējumam un pienam – tiek pievienots saldais biezpiens.

    • “Mochi” saldējums. Šī eksotiskā saldētā garduma izcelsme meklējama tālajā Japānā. Tas ir mazs, saldēts rīsu mīklas pīrādziņš, kas pildīts ar gardu sulas saldējumu. Tā nosaukums ir ļoti tiešs – japāņu vārds “mochi” latviešu valodā nozīmē “japāņu rīsu kūka.” Īsumā - ja vēlies nobaudīt kaut ko neierastu, tad “mochi” ir izcila izvēle.

    • Gelato. Bezgala gards deserts no Itālijas – tā nosaukums iegūts no latīņu vārda “gelātus”, kas nozīmē “sasaldēts.” Šis tradicionālais itāļu deserts ir izcili piemērots gardēžiem, kuriem patīk nobaudīt mazliet veselīgākus saldētus našķus – tajā ir zemāks tauku saturs, jo tā gatavošanā tiek izmantots mazāk krējuma un lielākoties netiek izmantotas olas. Lai gan gelato vizuāli ir līdzīgs “klasiskajam” saldējumam, tomēr, ir atrodamas atšķirības starp abiem desertiem – gelato, atšķirībā no daudziem veikalos nopērkamajiem saldējumiem, parasti nesatur mākslīgās piedevas un aromatizētājus, kā arī tajā ir divreiz mazāk gaisa nekā saldējumā, kas izskaidro tā īpaši krēmīgo un maigo tekstūru.

Avots: Deepwhite.lv


turiba - 3663
Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -