Kā neiekrist tūristu slazdos un nepārmaksāt: 5 ekonomiski padomi ceļotājiem

Kaut gan ceļošana mūsdienās ir vienkāršāka nekā jebkad agrāk, tā var izrādīties dārgs prieks, kas uz brīdi sildīs sirdi, bet atlikušo gadu liks ciešāk savilkt jostas. Tāpēc, gatavojoties ceļam, aiztaupiet sev galvassāpes un satraukumu par liekiem tēriņiem un ņemiet vērā šos 5 vienkāršos padomus, kā nepārmaksāt par sen kāroto atpūtas braucienu.

Izvairieties no tūristu iecienītajiem galamērķiem

Nav noslēpums, ka tūristu iecienītākās vietas ir arī visdārgākās. Ja jūsu mērķis ir ceļot pēc iespējas lētāk, apsveriet iespēju vairāk laika veltīt apslēptu un bieži vien tikai vietējiem iedzīvotājiem zināmu pērļu, piemēram, nelielu restorānu klusākajās pilsētas ieliņās vai tūristu ceļvežos neiekļauto naktsmītņu, iepazīšanai. Tas ļaus ne tikai pasaudzēt maciņu, bet arī gūt autentisku pieredzi. Arī izvēloties ielu ēdienus jeb “street food”, iepērkoties tirgū un, ja iespējams,  pagatavojot savu ēdienu, Jūs gan ietaupīsiet naudu, gan parūpēsieties pat to, ka viss, kas tiks likts šķīvī garšos jums un ceļojuma biedriem.

Iepazīstiet vietējos

Lai izvairītos no tūristu slazdiem un dārgām ēstuvēm, aprunājieties ar vietējiem iedzīvotājiem. Tā ir iespēja nodibināt paliekošas draudzības, kā arī uzzināt noderīgus padomus par to, ko apskatīt, redzēt un izbaudīt no vietējās kultūras sniegtā klāsta. Neatkarīgi no tā, kur atrodaties, nekautrējieties uzsākt sarunu ar tiem, kas Jūsu ceļojuma galamērķi pazīst vislabāk, un palūgt padomu. Internetā atrodamā informācija ne vienmēr ir pilnīga, vietējie zinās vislabāk, kuras apslēptās pērles apmeklēt galamērķī un kuras ar mierīgu sirdi palaist garām.

Ceļojiet ārpus aktīvās sezonas

Ir vērts paturēt prātā, ka izvairīšanās no tūristu sezonas mēnešiem ceļojuma galamērķī nozīmē ne vien zemākas izmaksas par viesnīcu un lidojumiem, bet arī krietni mazāku cilvēku pūli un īsākas rindas, gan uz kārotajiem apskates objektiem, gan uz restorāniem un izklaides vietām. Daži galamērķi var kļūt dārgāki Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, kā arī atvaļinājumu sezonā un skolēnu brīvlaikos - ja izvairīsieties no šiem aktīvajiem periodiem, atradīsiet gan viesnīcas, kas cenšas piesaistīt apmeklētājus ārpus sezonas un piedāvā izdevīgākas nakšņošanas iespējas, gan patīkamākas lidojumu cenas.

Izvēlieties finansiāli izdevīgāko ceļošanas veidu

Atcerieties, ka Jūsu iecienītais transporta veids ne vienmēr ir lētākais un izdevīgākais risinājums. Lai arī ceļošana ar lidmašīnu ir ātrākais veids, taču bieži vien tas ir dārgs un sastāv no dažādām slēptajām izmaksām, par ko ceļotāji ir spiesti piemaksāt ceļa laikā.

Risinājums finansiāli izdevīgākam ceļojumam, īpaši tad, ja ceļojat kuplākā pulkā, būs brauciens ar prāmi. Prāmju operators DFDS Seaways, piedāvā izdevīgus ceļojumus no Klaipēdas uz Vāciju un Zviedriju, kas palīdzēs ietaupīt līdzekļus, jo līdzi ceļā iespējams paņemt visu nepieciešamo nesatraucoties par bagāžas svaru. Tāpat prāmis būs izdevīgs ceļošanas transports tiem, kas ceļojumā dod priekšroku galamērķa apskatei ar auto. Ceļojot ar prāmi, apceļot galamērķi iespējams ar savu privāto auto, tādējādi netērējot naudu mašīnas īrei un apdrošināšanai galamērķī.

Sastādiet budžetu un pieturieties pie tā

Vispirms ir svarīgi veikt ceļojuma galamērķa izpēti – noskaidrojiet, cik izmaksās nokļūšana uz izvēlēto galamērķi, un, ņemot vērā vietējā transporta, izmitināšanas, pārtikas un dzērienu izmaksas, kā arī brīvā laika un neparedzētos izdevumus, aprēķiniet, cik daudz naudas būs nepieciešams visa ceļojuma laikā.

Kad tas izdarīts, rūpīgi aplūkojiet savu ikmēneša budžetu un nosakiet, cik ilgā laikā iespējams sakrāt ceļojumam nepieciešamo naudu. Ja pirms došanās ceļā sastādīsiet budžetu un noteiksiet dienas tēriņu normu, būs daudz vieglāk atteikties no spontāniem kārdinājumiem pirms ceļojuma. Rūpīga tēriņu kontrole ceļojuma laikā palīdzēs saprast, vai iekļaujaties noteiktajā budžetā un, ja ceļojumā budžets nav pārsniegts, tad tā būs lieliska iespēja ceļojuma noslēgumu nosvinēt ar restorāna vai izklaides vietas apmeklējumu.

Avots: Vilands.lv02.10. notiks velokross

02.10. notiks velokross "Sēlijas pērle"

Aizraujošais velokross "Sēlijas Pērle" notiks arī šogad! Kur un kad? Jēkabpils novada Gārsenē, 2022. gada 2. oktobrī.

Jēkabpils novada TIC

Kia Ceed LX Plus

Kia Ceed LX Plus

Pilna servisa noma Kia Ceed LX Plus tikai par 368 eur mēnesī*!

EUR 368 | Europcar

Alūksnes TOP-10

Alūksnes TOP-10

Alūksne -TOP 10 Tavai atpūtai, ceļošanai un iedvesmai!

Alūksnes TIC

Romantiska atpūta GoSpa, Sāremā

Romantiska atpūta GoSpa, Sāremā

2 naktis SPA viesnīcā 2 personām, nakšņojot standarta numurā, brokastis un spa atpūtas piedāvājums

EUR 280 | Estravel Latvia

Sventes ezera taka

Sventes ezera taka

Rudens pastaigas pa Sventes ezera taku.

TAKA

Alūksnes TIC

Īsās brīvdienas Eiropā! Pēdējā brīdī!

Īsās brīvdienas Eiropā! Pēdējā brīdī!

Aicinām baudīt rudens noskaņas īsajās brīvdienās Romā, Nicā vai Lisabonā... // lidojums no Rīgas, 3 naktis izvēlētajā viesnīcā

EUR 279 | Estravel Latvia

10 idejas vienas dienas ekskursijai

10 idejas vienas dienas ekskursijai

Rudens lapas jau pamazām sārtojas, skolas bērni un skolotāji priecājas par atkalredzēšanos skolā un kaļ plānus piedzīvojumiem bagātai, jaunus apvāršņus atklājošai rudens ekskursijai ar klasi. Valmieras novada Tūrisma ...

Valmieras TIC

Izstaigā Pilskalnes Siguldiņas takas

Izstaigā Pilskalnes Siguldiņas takas

Liegumā izveidotas vairākas aizraujošas pastaigu un mācību izziņu takas.

TAKA

Jauna spēle Karostā

Jauna spēle Karostā

Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar pašvaldības atbalstu realizējusi projektu “Noslēpumu sala – REDANS”.

Liepājas reģiona TIB

Vērienīgi atzīmēs Liepājas operas simtgadi

Vērienīgi atzīmēs Liepājas operas simtgadi

Šī gada rudenī aprit 100 gadi, kopš tika nodibināta Liepājas opera. Koncertzālē "Lielais dzintars" oktobrī tiks atzīmēti vairāki jubilejas notikumi.

Liepājas reģiona TIB

Brauc ar klasi uz Alūksni

Brauc ar klasi uz Alūksni

Skolēniem viens no gaidītākajiem notikumiem neatkarīgi no mācību mēneša un gadalaika, ir klases ekskursijas kopā draugiem un saviem skolotājiem!

Alūksnes TIC

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

Neliela, bet ļoti omulīga darbnīca “Urtawood”, kur viesmīlīgie saimnieki uzsākuši savu darbošanos salīdzinoši nesen, tomēr jau tagad spēj gatavot arī lielas lie

TAKA

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TIKAI 3 DIENAS zemas cenas uz jaunajiem nākamās vasaras galamērķiem!

Latvia Tours

Toyota Proace Verso Long Shuttle

Toyota Proace Verso Long Shuttle

Pilna servisa noma Toyota Proace Verso Long Shuttle tikai par 430 eur mēnesī!

EUR 430 | Europcar

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” ir apkopojusi Augšdaugavas novada objektus, kas ar prieku gaida ciemos skolēnu grupas.

TAKA

Kalnu slēpošana Gudauri

Kalnu slēpošana Gudauri

Piedāvājumā dažāda veida pacēlāji (gondola, krēsli, enkuri), augtākais punkts līdz kuram uzved pacēlājs - 3276 m v.j.l.

EUR 630.00 | Latvia Tours

28.10. - 30.10. Karostas gaismas festivāls

28.10. - 30.10. Karostas gaismas festivāls

Oktobra pēdējā nedēļā Redanā notiks Karostas gaismas festivāls. Trīs vakarus, 28., 29. un 30 oktobrī, tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki.

Liepājas reģiona TIB

Autumn Special Offers

Autumn Special Offers

We would like to invite you to a small Italian trip in the Bellevue Park Hotel Riga. This is great opportunity to enjoy your stay in a modern and cozy room with

Bellevue Park Hotel Riga

Tropu paradīze uz zemes malas!

Tropu paradīze uz zemes malas!

Ceļotājus piesaista gan ar pasaules skaistākajām pludmalēm, gan ar zaļajiem tropu mežiem, kuros mājo eksotiski dzīvnieki un atrodami reti augi.

EUR 1295 | Latvia Tours

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -