Gastronomiskā jaunrade un vietējās dabas veltes meistarīgi apvienotas Gaujas Nacionālajā parkā

Kristīne Luca | 2022.06.21

Gaujas Nacionālajā parkā tiek radītas pārbagātas garšas buķetes ēdieni un dzērieni. Receptes ievītas tradīcijās un aizvien jaunas izcilības sasniegšanā, un ar mīlestību radītā kulinārija lutina garšu kārpiņas un vēderus.

Īstas un latviskas garšas dzīvo Valmiermuižā. Valmiermuižas alus virtuve ir Latvijas zemē sakņotu garšu meistardarbnīca, kas, godājot ieražas un dabu, rada nebijušus garšas salikumus. Galdā tiek celta no labām vietējo zemnieku veltēm gatavota garda un veselīga maltīte. Te no lauku un dabas veltēm tiek radīti našķi, pašu cepta maize, dažādas alus mērces, kā arī visplašākais Valmiermuižas brūvējumu klāsts. Brūvējumu klāsts ir patiesi varens: degalus, dūmalus, medalus, porteris, eils, zelteris un kvass. Degustācijās caur stāstu un nobaudīšanu dāvāta iespēja izzināt kā Valmeirmuižas klasiskās garšas, tā arī īpašus brūvējumus un rūpīgi izmeklētas un pieskaņotas uzkodas.

Izzini Valmiermuižas alus stāstu!

Senajā Kārļamuižā Amatas upes senlejā Kārļamuižas restorāns rada bagātas garšas buķetes meistardarbus. Lauku muižas virtuves maltītes tiek pagatavotas no vietējiem un sezonāliem produktiem, viesnīcas dārzā audzētajiem dārzeņiem, zaļumiem, garšvielām un muižas mežā lasītajām sēnēm. Īpaši iecienītas ir sātīgās foreles, kas tiek audzētas turpat Kārļu zivjaudzētavā. Muižas simtgadīgais ābeļdārzs pavasarī uzzied baltos, krēmkrāsas rožainos ziedu mākoņos. Un ābeļdārzā augušie āboli, dārza un meža ogas pārtop gaisīgos un maigos desertos.

Siguldas saldējums ir rūpīgi atlasītu un dabīgu izejvielu veidots, un vairo prieku un smaidus. Siguldas saldējuma apmeklējums ir īsts gastronomiskais piedzīvojums – saldējumu degustācija, saldējuma burbuļkūkas gatavošanas meistarklase un degustācija, un pat saldējuma servēšanas meistarklase. Izvēlē klasiskās vērtības garšas vaniļa un šokolāde, kā arī neparastāku garšu baudījumam radīts saldējums ar iesala, rabarberu un smiltsērkšķu garšu. Jau pirmajā kumosā sajūtams īsts piens un krējums, saldas zemenes, rabarberi, šokolāde, rupjmaize un vaniļa.

Gardi kūpinājumi uz alkšņa malkas ir Rāmkalnu jaunums. Alkšņa malka un īstā marināde vistu, mājas un mednieku desiņu kūpināšanā piešķir smeķi un izcilu aromātu. Gaļas kūpinājumi ir tradicionāli un latviešu sirdij tuvi produkti gan ikdienā, gan svētku galdā. Un vēl viens jaunums ir Rāmkalnu hot-dogs - mednieku desiņa, kūpinātu vista vai zirņu desiņa pašu ceptā maizītē ar dārzeņiem un īpašo mērci. Atnākot vasarai, realizēts arī jauns un izlolots gastronomiskais projekts “Maize & Delikateses” un “Bella Pizza” – dzīves garšu baudītājiem. Maize un pica Rāmkalnos top īstā malkas krāsnī un katra sastāvdaļa ir paša augstākā labuma. Rāmkalnu plašais sortiments sniedzas no sāļām līdz saldām garšu notīm. Pelmeņi ir roku darbs un radīti ar rūpību veselās septiņās pildījuma variācijās - gan ar gaļu, gan dārzeņiem. Rāmkalnos tiek ražotas arī vitamīniem bagātās augļu un ogu sukādes, un sukādes ir saglabājušas augļos un ogās uzkrāto dabas spēku un vērtīgās vielas. Sukāžu garšu izvēle ir patiesi liela – ķirbji, dzērvenes, upenes, rabarberi, ērkšķogas un pat selerija – un pat ietērptas šokolādes glazūrā.

Ieskaties tajā, kā abrā uzrūgst mīkla un malkas krāsnī izcepas spēcinošā rupjmaize.

Gaujas Nacionālajā parkā augušās ogas, augļi, ziedi un augi tiek pārvērsti 20 dažādu garšu vīnos, ievārījumos, zāļu un ogu tējās. Bagātīgo un izteiksmīgo garšu buķeti, aromātu un izteiksmīgo krāsu uzbur dabīgās dabas veltes. Zemenes, avenes, mellenes, sarkanās jāņogas, upenes, ērkšķogas, purvājos augošās lācenes un pat sulīgās pīlādžu ogas top par izsmalcinātiem dzērieniem. Degustācija smilšakmens alā ”Lustūzis” Līgatnes upes krastā uzbur neparastu atmosfēru, un tiek organizēta romantiskā sveču gaismā pāriem, ģimenēm un ceļotāju grupām.

Gaujas Nacionālā parkā atrodas daudzi izsmalcināti restorāni, mājīgas kafejnīcas un tirdziņi, kuros iespējams izbaudīt un iegādāties vietējās un sezonālās dabas veltes no mežiem, upēm, pļavām un mazdārziņiem.  Rīgas – Gaujas reģions 2017.gadā ieguva Eiropas Gastronomijas reģiona titulu. Tas bija stāsts par Latviju – stāsts par ziemeļnieku spītību, izturību un saikni ar pirmatnējo un autentisko.

Avots: Entergauja.comNāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -