Vidējais Latvijas līgotājs: jaunieši un ģimenes ar bērniem, patīk uzņemt viesus un svinēt draugu lokā

Vidējais Latvijas līgotājs: ja

Foto: Rimibaltic.com | Juris Šleiers | 2022.06.24

Jaunieši, ģimenes ar bērniem un kuplu saimi, kam patīk ciemoties, uzņemt viesus un pavadīt svētku laiku tuvinieku un draugu lokā – šādu vidējā Latvijas līgotāja portretu iezīmē Rimi rīkotā aptauja.* Līgo svētkus šogad svinēs katrs otrais Latvijas iedzīvotājs, un biežāk nekā citi līgot plāno 18–29 gadus veci jaunieši, ģimenes ar bērniem un kuplākas saimes, kurās ir vismaz četri svinētāji, vislabprātāk – ciemojoties vai izbraucot pie dabas. Bet visčaklākie līgotāji mīt Latgalē, kur gada skaistākajai naktij gatavojas 55% aptaujāto.

51% Latvijas iedzīvotāju jau kaļ plānus Līgo svētku svinēšanai, bet 33% vēl nav izlēmuši, vai šogad vispār līgos, kā un kur to darīs. Tiem, kuri grasās svinēt gada vasarīgākos un krāšņākos svētkus, pats galvenais ir būt kopā ar tuviniekiem vai draugiem (95%). Aktuālas ir arī tādas tradicionālas svētku aktivitātes kā ugunskura kurināšana (91%) un svētku mielasta gatavošana (89%), kurai gan vismaz 44% aptaujāto nevēlas veltīt pārāk lielu piepūli.

“Aptaujas dati ļauj secināt, ka vidējā līgotāja ideālie svētki ir kopā ar tuviniekiem un draugiem pie ugunskura un bagātīgi klāta galda, kura klāšana gan nav prasījusi pārāk lielu piepūli, ar iekurinātu grilu, kur pagatavot iecienīto cūkgaļas vai vistas šašliku, izpušķotu svētku vietu, jāņuzālēm, vainagiem un līgodziesmām, alu un tradicionālo ķimeņu sieru svētku galda centrā. Kaut arī lielākā vērtība ir pašu gatavotai maltītei, rūpes par mielastu var uzņemties Rimi, cienot līgotāju nevēlēšanos galda klāšanai veltīt pārāk daudz laika. Jāņu naktī taču ir tik daudz, ko darīt, lai uzburtu īsto svētku noskaņu!” saka Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Svētku noskaņas radīšanai Latvijas iedzīvotāji izvēlas dažādas aktivitātes. Ja vīri vairāk uzmanības pievērš svētku galdam, skriešanai vai peldei pa pliko, lēkšanai pār ugunskuru un papardes zieda meklēšanai, sievietēm izteikti svarīgāka šķiet jāņuzāļu lasīšana un vainagu pīšana. Savukārt jaunākā iedzīvotāju daļa 18–29 gadu vecumā biežāk nekā citi vēlas Jāņu nakts gardumus pagatavot uz grila un no rīta sagaidīt saullēktu, bet seniori pēc 60 – mieloties ar jāņusieru, dziedāt līgodziesmas un varbūt arī uzdejot skaisti izpušķotā svinību vietā.

Kopumā gandrīz divas trešdaļas līgotāju šogad nodosies ciemošanās priekiem: 32% dosies ciemos pie kāda cita – draugiem, radiem, paziņām, kaimiņiem, bet 31% paši uzņems pie sevis līgotājus. Čaklāki viesu uzņēmēji ir laucinieki (38%), kam ir plašākas iespējas sarīkot svinības savā sētā, bet vismazāk entuziasma par līgošanu pašu mājās izrāda jaunieši (22%). Savukārt visnaskākie uz ciemošanos citās mājās ir vidzemnieki (43%). Vēl gandrīz ceturtā daļa līgotāju (24%) grasās doties pie dabas un pavadīt Jāņu nakti, piemēram, jūras krastā. Izbraucienam dabā priekšroku dod galvenokārt lielo pilsētu iedzīvotāji – katrs trešais pilsētnieks plāno līgot zaļumos.

* Aptauju “Līgo svētku svinēšanas paradumi” 2022. gada jūnijā pēc Rimi pasūtījuma veikusi pētījumu aģentūra Forta Research, internetā aptaujājot 1011 Latvijas iedzīvotāju 18–75 gadu vecumā.

Avots: Rimibaltic.com

turiba - 3670
Uz Vidusdaugavas garšu viļņa Skrīveros

Uz Vidusdaugavas garšu viļņa Skrīveros

"Mājas kafejnīcu dienas" Vidusdaugavā ar devīzi "Vidusdaugavas garšu viļņi" norisināsies 23. un 24.jūlijā Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē un Pļaviņās.

Aizkraukles novada TIC

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

Parunāsimies, pasmiesimies, paklausīsimies, paskatīsimies, padejosim, padomāsim, pastaigāsimies, pabraukāsimies, paskriesim, pavizināsimies, paleposimies, padarīsim, paēdīsim, papriecāsimies! Patiksimies! Satiksimies ...

Valmieras TIC

Brīvdabas kino seansi Rīgas centrā

Brīvdabas kino seansi Rīgas centrā

“Splendid Garden” noskaņa apvieno sevī Eiropas vasaras kino festivālu dienvidu elpu un pilsētas eleganci.

Splendid Palace

Apmeklē greznāko Vecrīgas namu!

Apmeklē greznāko Vecrīgas namu!

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs.

Melngalvju nams

Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē

Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē

Tā ir īpaša sajūta - baudīt maltīti un atspirdzinošus dzērienus svaigā gaisā, brīnišķīgā terasē! Aizkrauklē šādas vietas ir vairākas - esam tās apkopojuši!

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā Vecrīgas sirdī!

Melngalvju nams

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem piedāvājumiem.

ATTA Centre

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novada velo maršruti

Bauskas novada velo maršruti

Četri velo maršruti ar praktisku informāciju un kartēm latviešu, krievu un angļu valodā.

Bauskas TIC

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

2 personām - nakšņošana, brokastis un vakariņas, īpašas spa procedūras

EUR 489 | Estravel Latvia

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

1 nakts 2 pieaugušajiem un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, Sea Wellness apmeklējums, bērnu kluba pakalpojumi

EUR 195 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -