Atklāts zinātnes centrs «VIZIUM» Ventspilī

Sestdien, 18. jūnijā, norisinājās gaidītākais šīs vasaras notikums - ar vērienīgu pasākuma programmu durvis saviem pirmajiem apmeklētājiem vēra jaunais Ventspils zinātnes centrs VIZIUM. Zinātnes centra atklāšanas svētku ciemiņiem bija iespēja ne tikai apmeklēt un izmēģināt eksponātus, bet arī piedalīties daudzveidīgās svētku aktivitātēs, savukārt par priecīgu svētku noskaņu bija parūpējies VIZIUM vēstnieks dīdžejs Toms Grēviņš.

Atklāšanas svētki tika uzsākti ar Ventspils mēra Jāņa Vītoliņa, Ventspils Digitālā centra direktores Elīnas Kroņkalnes un pilnsabiedrības “Nākotnes laboratorija Futurelab” pārstāvja Inta Bērziņa svinīgu uzrunu un lentes pārgriešanu! Pirmos zinātnes centra apmeklētājus sagaidīja VIZIUM talismans Ziciņš! Apmeklētājiem bija iespēja ne tikai apskatīt zinātnes centra ēku, bet arī nokļūt ekspozīcijas zālē un piedzīvot dažādas spilgtas emocijas, pirmo reizi izmēģinot unikālos VIZIUM eksponātus un simulatorus. Atklāšanas dienā 18. jūnijā zinātnes centru VIZIUM apmeklēja vairāk nekā 2500 cilvēku, bet ekspozīcijas zāli apmeklēja vairāk nekā 700 cilvēku.

Zinātnes centra dzimšanas diena tika atzīmēta ar dažādām aizraujošām un radošām bezmaksas aktivitātēm un darbnīcām, par kurām bija parūpējušies Ventspils Digitālais centrs, Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs (Ventspils Augstskola), Ventspils dizaina darbnīca RADE, Brain Games, Ventspils Jauniešu māja, Elektrum, kā arī tika piedāvāts plašs virtuālās realitātes spēļu klāsts.

Kā jau kārtīgam zinātnes centram pieklājas, atklāšanā neiztika arī bez krāšņiem zinātnes šoviem un eksperimentiem ar dūmiem, sprādzieniem, uguni, krāsu daudzveidību un dažādiem brīnumiem. Īpaši spraigi gāja lāzertaga komandas spēlē un virtuālās kaujas poligonā, sacensību autosacīkšu simulatorā un radio vadāmo auto trasē.

No 18. jūnija publiski pieejama arī VIZIUM terase un 30 metrus augstā skatu platforma, no kuras turpmāk katru dienu no plkst. 8:00 līdz 22:00 varēs baudīt lielisku skatu uz Ventspili. Pēc atklāšanas apmeklētājiem būs iespēja ieturēt maltītes un dzērienus kafejnīcā “West Cafe”, kas atrodas zinātnes centra otrajā stāvā.

Tāpat zinātnes centra apmeklētājiem būs iespēja katru dienu baudīt 30 minūšu garus zinātnes šovus, kas norisināsies konkrētos laikos:

P.-S.

Sv.

12:00; 16:00

11:00

Savukārt no 25. jūnija sestdienās un svētdienās ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties tehniski radošās darbnīcās (60 min), kas katru mēnesi būs tematiskas – pirmais būs “Ūdens mēnesis”:

S.

Sv.

13:00; 17:00

14:00

Zinātnes centra “VIZIUM” darba laiks:

P.-S.

Sv.

10:00-19:00

10:00-17:00

Iegādāties biļetes uz ekspozīcijas zālēm, zinātnes šoviem un radošām darbnīcām iespējams zinātnes centra “VIZIUM” kasē. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: [email protected], VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājas lapā www.vizium.lv.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.

Avots: Ventspils.lv


turiba - 3662
Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -