Saulgriežu laikā Lūznavā skanēs ērģelnieces Ivetas Apkalnas nakts koncerts

Jau šajā svētdienā, 19. jūnijā, Lūznavas muižas parkā, iezīmējot saulgriežu gaišo laiku, skanēs ērģelnieces Ivetas Apkalnas brīvdabas nakts solokoncerts “Baltā nakts mūzika”. Koncertā, kas muižas parka dabas skatuvē izskanēs ar moto “Dabas simfonija”, tiks atskaņoti Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista un Šarla Marijas Vidora skaņdarbi.

Ideja par brīvdabas koncertu Lūznavas muižas parkā radusies pirms diviem gadiem, kad Iveta viesojusies Lūznavas muižā. Pērn jūlija sākumā Apkalnas koncerts muižas parkā notika pirmo reizi. Cerot, ka līdz ar otro reizi ērģeļmūzikas koncerts kļūs par tradīciju, Iveta Apkalna saka: “Man ļoti gribētos, lai šī tradīcija iesakņojas. Ļoti labi jūtos Lūznavas muižā un priecājos, ka šoreiz mēs tiekamies tieši pirms vasaras saulgriežiem. Daudzi šeit, Eiropā, šo laiku pazīst un dēvē par baltajām naktīm, taču es šīs naktis un gaišos, vēlos vakarus vairāk redzu tādos rozā-violetos toņos, un man tas atgādina par Marģera Zariņa, viena no neparastākajiem latviešu rakstniekiem, prozaiķiem, komponistiem, stāstu “Saulrietu violetās ērģeles”. Tādās rozā-violetu debesu krāsās es redzu arī savu programmu, ko spēlēšu šonedēļ Lūznavas muižā.”

“Baltā nakts mūzika” koncerta moto šogad ir “Dabas simfonija”, kura izvēli ērģelniece raksturo ar vēlmi, lai starp notīm un ērģeļu skaņām, kas izskanēs muižas parkā, visi kopā saklausītu arī mūziku, kuru rada daba. Apkalna stāsta: “Tieši tādēļ koncertu sākšu ar Johana Sebastiāna Baha brīnišķīgo “Pastorāli”, kas pati par sevi jau nosaukumā vilina mūs uz tādu pastorālu noskaņu dabā. Turpināšu ar Ferenca Lista “Svētā Franciska no Asīzes lūgšanu putniem”, kas, starp citu, kad šis skaņdarbs izskanēja Saullēkta koncertā Dzintaru jūrmalā, vienoja neskaitāmas putnu balsis. Tas bija skaņdarbs, uz ko atsaucās putni, tā no tiesas bija sava veida lūgšana putniem ar tik daudz putnu dziesmām, kuras Lists nebija rakstījis partitūrā, bet tās tur bija. Komponists tiešām zināja, kā caur mūziku lūgt, kā caur mūziku runāt dabā un kā caur mūziku uzrunāt putnus. Ļoti gaidu un ar interesi vērošu un klausīšos, ko teiks putni Lūznavas muižas parkā, kad šis skaņdarbs tiks atskaņots. Noslēgumā lielākais smagsvars šajā programmā būs Šarla Marijas Vidora Piektā simfonija ērģelēm solo – apjomīgs, piecdaļīgs skaņdarbs, kurš savā nosaukumā jau ietver formu “simfonija”. Domāju, ka pats Vidors nespētu iedomāties, kas viss vēl ir iespējams, šai simfonijai atskanot brīvā dabā.”

Iveta Apkalna tiek uzskatīta par vienu no pasaules vadošajām solistēm-instrumentālistēm. Viņas spēlē savienojas perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Apkalna ir Hamburgas Elbas filharmonijas Goda ērģelniece, saņēmusi plašu starptautisku atzinību, iegūstot balvas un uzvaras vairākos starptautiskajos konkursos, tāpat arī kļuvusi par vairākkārtēju “Latvijas Lielās Mūzikas balvas” laureāti. Tepat blakus, Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS jau vairākus gadus notiek Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kura rosinātāja un mākslinieciskā vadītāja ir Iveta. Ērģelnieces koncertus translē un ieskaņo radio stacijas Eiropā, Amerikā un Āzijā, viņas diskogrāfijā šobrīd šobrīd ir vairāk nekā 15 CD un DVD, māksliniece ir aizrautīga mūsdienu mūzikas interprete un regulāri tiek aicināta pirmatskaņot mūsdienu komponistu jaundarbus visā pasaulē. Pēdējo gadu laikā Iveta Apkalna regulāri tiek aicināta būt par māksliniecisko konsultanti jaunu ērģeļu tapšanas procesā, kā arī ar savu spēli svinīgi atklāt un ieskandināt šos jaunbūvētos instrumentus. Līdz šim plašu atzinību guvuši ērģelnieces brīvdabas saullēkta koncerti Jūrmalā, bet jau otro reizi Iveta ļausies arī vakara brīvdabas noskaņai Lūznavas muižas parkā uz pērn atklātās muižas parka dabas skatuves.

Lūznavas muiža, kas pērnā gada sākumā ieguva Latvijas Sabiedriskā medija apbalvojuma “Kilograms kultūras” balvu kategorijā “Kultūrvieta”, šovasar sarūpējusi dažādu un plašu notikumu programmu. Vasaras sezona jūnija sākumā tika iesākta ar Vasarsvētku zaļumballi, turpinājās literāro sarunu satikšanās, bet jūlija vidū atkal priecēs mākslu un garšu festivāls “Mākslas pikniks”, kā arī nākammēnes paredzēti ģitāristu dueta Daniele Mammarella (IT) un Reinis Jaunais un ungāru viduslaiku mūzikas grupas “Bordó Sárkány” koncerti, Skygge (FR) elektroniskās mūzikas nakts, bet augusts jau tradicionāli noslēgties ar Baltijas džeza festivālu “Škiuņa džezs”.

Koncerts Lūznavas muižas parkā notiks 19. jūnijā plkst. 21.00. Koncerta biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības sistēmā internetā un kasēs, biļešu cena 12,00 eiro. Apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši šī brīža mainīgajiem laikapstākļiem.

Koncerta “Baltā nakts mūzika” norisi Lūznavas muižā atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds. Plašāk informācija par Lūznavas muižu: http://luznavasmuiza.lv.

Avots: Luznavasmuiza.lv


turiba - 3663
BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -