Travelnews.lv redaktore: Ceļojiet, bet ieplānojiet laika rezerves

Daudzās valstīs maskas ir kritušas, vakcinācijas sertifikātus neprasa, un ceļošanas prieka maisam gals ir vaļā. Tā vien šķiet, ka drīz tūrisms varētu atgriezties pie pirmspandēmijas laika rādītājiem. Bet ir daudzi bet.

Ik pa brīdim izskan ziņas par haosu Eiropas lidostās. Ja līdz šim šī sērga skāra lielākās, tad tagad ir jūtams haoss arī nosacīti mazākās lidostās. Visa vaina tajā, ka pandēmijas laikā no darba tika atlaisti ļoti daudzi darbinieki. Šobrīd, kad ceļošana atsākas, darbaroku trūkums ir īpaši jūtams.

Problēmas ir ne tikai lidostām, bet arī lidsabiedrībām. Tā vien šķiet, ka lidsabiedrības nebija rēķinājušās, ka ceļojumu trakums varētu atsākties tik ātri, un trūkst gan pilotu, gan apkalpes locekļu. Tā rezultātā vairāki desmiti atceltu reisu ik dienas, tūkstošiem neapmierinātu pasažieru, kas kavē savas biznesa tikšanās vai netiek kārotajos atvaļinājumos.

Varam paskatīties augstprātīgi – sak’, pie mums Rīgā viss ir kārtībā un mūs tas neskar. Bet skar gan. Un ļoti daudzus. Cik bieži cilvēki kombinē dažādas lidsabiedrības, lai nokļūtu savos sapņu galamērķos lētāk, vai arī vienkārši no Rīgas nav tiešo lidojumu? Ļoti bieži. Jo, kādēļ gan lidot, piemēram, uz Madridi ar dārgu tiešo reisu, ja ir iespējams lēto lidsabiedrību piedāvājumus sakombinēt un aizlidot trīs reizes lētāk?

Šobrīd gribu mudināt ļaudis, pirms sava atvaļinājuma lidojumus kombinējat, pamatīgi apsēsties un padomāt. It īpaši, ja lidojumi paredzēti, piemēram, caur Lielbritāniju. Kāpēc? Var gadīties, ka, lai nokļūtu lidojuma galamērķi ir sakombinēti divi līdz trīs lidojumi. Un tieši tāpat arī atpakaļceļā. Iedomājieties situāciju – skaisti aizlidojat uz lidostu X, lai pēc dažām stundām pārsēstos citā lidmašīnā, kas ved uz punktu Y, bet lidostā X pasaka – sorry, šis reiss ir atcelts... Skaidrs, ka viss tālākais sabrūk gluži kā kāršu namiņš. Jūs atgūstat savu naudiņu, bet tikai par to lidojumu, kas ved no punkta Y, jo lidojumi nav saistīti...

Ko darīt? Paļauties tikai uz savienotajiem reisiem, kas bieži vien ir dārgāki, bet tomēr vairāk cerību bez lielām klapatām nonākt kārotajā galamērķī. Taču paļauties 100% šobrīd nevar ne uz ko.

Stāsts iz Travelnews.lv pieredzes. Pavasarī bija plānots lidot uz skaistu galamērķi Francijā. Ļoti laicīgi iegādāti lidojumi ar LOT. Pēc pāris nedēļām e-pastā paziņojums, ka viens no lidojuma segmentiem ir atcelts un ir divas iespējas – atgūt naudu vai samainīt lidojuma datumus. Diemžēl neviens no datumiem nederēja, un pieprasīju atgriezt naudu.

Kad nauda atpakaļ kontā, atrodu “Lufthansa” piedāvājumu par apmēram līdzvērtīgu naudas summu, bet ne tik izdevīgu laika ziņā. Protams, pērku. Un atkal paiet kāds laiks, un e-pastā ziņojums, ka viens no segmentiem ir atcelts. Sistēma automātiski nosūtījusi ziņojumu, piedāvājot alternatīvus lidojumus, bet... šie reisi pilnīgi neloģiski. Zvanu uz “Lufthansa” zvanu centru, izrunājam, darbiniece manuāli nomaina lidojumus sakarīgi un tā, lai arī man der.

Kā jūs domājat, kas notika? Protams, pēc dažām dienām atkal paziņojums e-pastā, ka viens no segmentiem ir atcelts. Trīs lietas labas lietas, vai ne? Tādēļ atteicos no plānotā ceļojuma. Bet vismaz priecēja tas, ka lidsabiedrības komunicēja, un varēju atgūt visu summu, ne tikai daļu...

Ko vēlos ar šo piemēru pateikt? Ceļojiet, bet esiet fleksibli datumos un laikos, un jau laikus  esat gatavi tam, ka visi ieplānotie lidojumi var nenotikt kā plānots. Un, protams, ceļojuma apdrošināšana, kas pasargās no tā, ka atcelta lidojuma gadījumā vismaz atgūsiet kādu naudiņu par samaksātajām naktsmītnēm... Bet jebkurā gadījumā ieteikums numur viens - ja ir iespēja aizlidot ar tiešo reisu bez pārsēšanās, noteikti dodiet tieši tam priekšroku! Vai izmantojiet tūrisma operatoru piedāvājumus, kad galvassāpes par reisu kavēšanos, haosiem lidostās, viesnīcām būs viņu, nevis Jūsu galvassāpes.

Avots: BalticTravelnews.comZinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -