Salaspilī notiek Latvijas militāro orķestru festivāls «Mūzikas spēks»

No 17. līdz 19. jūnijam Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzā, Līvzemes ielā 7, Salaspilī, norisinās Latvijas militāro orķestru festivāls “Mūzikas spēks”.

Piektdien, 17. jūnijā plkst. 17.00 festivāls sāksies ar Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra koncertu “Atklājot klasiku” diriģenta kapteiņleitnanta Gunta Kumačeva vadībā, bet plkst. 20.00 ar vērienīgu koncertuzvedumu “Savas zemes sargs” uzstāsies Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris “Stars”, solisti Luīze Krasta, Gita Puikevica-Puikevska, Andika Laima Karele, Gundars Silakaktiņš, Jānis Igaunis, repa apvienības “Kreisais krasts” pārstāvji – Misters Krūmiņš un R.2.R.S., diriģents kapteinis Andis Karelis.

Sestdien, 18. jūnijā plkst. 12.00 Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra klarnešu kvartets “Quattro Differente” uzstāsies ar akadēmiskās mūzikas koncertu, plkst. 14.00 klausītājus rokmūzikas noskaņās ievedīs Jūras spēku orķestra rokgrupa “Vairogs” kopā ar dziedātāju Ati Ieviņu, plkst. 17.00 paredzēts Jūras spēku orķestra koncerts “Ceļojums” diriģenta virsleitnanta Andra Rasmaņa vadībā, solisti Agris Bušs – tenora saksofons, Deniss Seimuškins, Jānis Narkevics – trompete, Dāvids Donis, Roberts Zonīs – klarnete, plkst. 20.00 izskanēs Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra koncerts “Kino ekrāna gaismā” diriģenta kapteiņa Aleksandra Kreišmaņa vadībā. Visu dienu festivāla apmeklētājiem būs iespēja arī satikt Nacionālo bruņoto spēku rekrutierus un klātienē uzzināt, kā kļūt par profesionālā dienesta karavīru, savukārt, Zemessardzes 19. kaujas nodrošinājuma bataljona un 54. kaujas atbalsta bataljona zemessargi informēs  par iespējām pievienoties Zemessardzei.

Svētdien, 19. jūnijā plkst. 11.00 festivālu noslēgs īpašs veltījums ģimenēm ar bērniem – Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra estrādes ansambļa koncerts “Tev un man” – kurā piedalīsies arī vokālā studija “Kukaiņi” Baibas Jansones vadībā, solists – Gatis Supe.

“Šonedēļ daudz pieminām un domājam, lai vēsture vairs neatkārtotos. Šis festivāls tiek organizēts, lai mēs parādītu to spēku, kas mums ir. Arī Latvijas pirmajā neatkarības periodā augstā cieņā bija militārie orķestri. Šobrīd vēlamies parādīt, ka kultūra un mūzika joprojām ir milzīgs mūsu valsts un nācijas spēks un lepnums. Tikko Latvijas militāro orķestru mūziķi atgriezušies no ASV galvaspilsētas Vašingtonas, kur koncertēja kopā ar ASV prezidenta Jūras kājnieku orķestri. Tas vēlreiz lieliski apliecina mūsu spēju sadarboties ar pasaules līmeņa orķestriem. Festivālā muzikāli klausītājus ievedīsim gan klasiskās, gan populārās mūzikas žanros, un īpašs veltījums izskanēs arī ģimenēm ar bērniem,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents un festivāla “Mūzikas spēks” mākslinieciskais vadītājs kapteinis Andis Karelis.

Jūras spēku orķestris dibināts 1995. gada 6. jūnijā. Tā pamatfunkcijās ietilpst militāro ceremoniju muzikālais noformējums, profesionāla koncertdarbība un līdzdalība starptautiskos militāro un profesionālo pūtēju orķestru festivālos.

2009. gadā Jūras spēku orķestris tika pārveidots par džeza orķestri, to pārdēvējot par Nacionālo bruņoto spēku bigbendu. Šis bigbends sagatavojis vairākas daudzveidīgas koncertprogrammas, kuras atskaņotas kopā ar izciliem Latvijas sabiedroto valstu un NATO dalībvalstu bigbendu diriģentiem no Norvēģijas, Šveices, Vācijas, Lietuvas, Somijas, ASV un Kanādas.

Kopš 2019. gada Nacionālo bruņoto spēku bigbends ir piedzīvojis savu atgriešanos Jūras spēkos, lai pilntiesīgi atkal tiktu dēvēts par Jūras spēku orķestri, kā arī atguvis orķestrālāku skanējumu. Jūras spēku orķestra priekšnieks ir kapteiņleitnants Uldis Locenieks.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir dibināts 1992. gada 2. februārī un tā ir viena no atpazīstamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā orķestris visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbībā ir apvienotas vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumi, orķestra un kameransambļu koncerti. Pastāvēšanas laikā orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos. Orķestra programmas ir guvušas lielu klausītāju atzinību daudzās ārvalstīs un arī dzimtajā Latvijā. Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra priekšnieks ir kapteiņleitnants Guntis Kumačevs.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Tā ir Zemessardzes atsevišķā vienība, kurā ietilpst pūtēju orķestris, bigbends, koris “Stars”, dažādi kameransambļi un tautas deju ansamblis “Bramaņi”. Zemessardzes orķestra uzdevums un misija ir Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana, Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī rūpēšanās par Latvijas tautas garīgo un kultūras labklājību, sniedzot klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgus, radošiem izaicinājumiem bagātus un iedvesmojošus koncertus. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Ukrainā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar populāriem izpildītājmāksliniekiem Latvijā, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri. Zemessardzes orķestra priekšnieks ir Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis.

Festivālu rīko Nacionālo bruņoto spēku orķestru vadība sadarbībā ar Salaspils novada pašvaldību.

Avots: Lvportals.lv


Valmieras TIC - 3714
Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Brīvdienu mājas

Brīvdienu mājas "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”...

Limbažu TIC

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -