Aivars Mackevičs: kad lidsabiedrība pazaudē Tavu ceļojuma koferi (video)

Atgadījumam ir jau gandrīz 2 mēnešu vēsture, lai gan turpinājums noteikti sekos.

25.04.2022 no Rīgas uz Madridi atlidoju ar Latvijas nacionālo lidsabiedrību «airBaltic», kur viss noritēja pēc plāna.

Izņemto ceļojuma bagāžu Madrides lidostā bija jāpiereģistrē un jānodod citai lidsabiedrībai «Air Europa», kas veica 25.04.2022 tiešo lidojumu Madride – Palma Maļorkā. Pienākot pie lidostas lidojuma reģistrācijas galdiņa, uzliku savu ceļojuma koferi uz bagāžas svēršanas lentas un nodevu dokumentus lidojumam. Pēkšņi pamanīju, ka mans ceļojuma koferis pa bagāžas lentu aiziet uz lidostas koferu kopējo bagāžas lentu nereģistrēts, proti, tam netika uzlīmēts reģistrācijas talons. Protams, es uzreiz cēlu trauksmi, bet koferis jau bija pazudis kopējā plūsmā. Uz mana ''boarding pass'' tika uzlīmēts apliecinājums par bagāžas nodošanu un lidojuma reģistrācijas personāls ar rācijas palīdzību komunicēja ar bagāžas cilvēkiem, lai manam koferim tiktu pielikts reģistrācijas talons. Kaut kādā kartona kastē pa bagāžas lentu tika aizsūtīts manas bagāžas reģistrācijas talons, kur tas bagāžas cilvēkiem bija jāuzlīmē jeb jāpiestiprina pie mana kofera. Diemžēl, tas radīja maldīgu sajūtu, ka viss ir kārtībā. Pēc vairāku ceļojumu ekspertu atziņām, man tomēr bija jāpanāk, lai mans koferis tiktu fiziski atgriezts atpakaļ un reģistrēts no jauna. 

Palmas lidostā diemžēl bija jākonstatē, ka mana bagāža nav atlidojusi un palikusi Madrides lidostā. Devos uz Palmas lidostas «Groundforce» biroju, kur pieteicu ceļojuma bagāžas pazušanu. Aizpildīju anketu, aprakstīju čemodānu un tā saturu. Solīja šo jautājumu atrisināt tuvāko 24 stundu laikā, bet pagāja visas 7 dienas un mans koferis nebija atradies.

Protams, ka koferī bija daudzas mantas, kas ir svarīgas ceļojuma laikā, taču dārgākās un svarīgākās lietas biju salicis rokas bagāžā. Tā kā ceļojums tika apdrošināts pie «AAS BALTA», tad noslēgtā ceļojuma apdrošināšanas programma šādā gadījumā ļāva iegādāties pirmās nepieciešamības preces līdz 200 eiro. Tika nopirkti vairāki krekli, šorti, apavi un higiēnas piederumi, kas daļēji kompensēja bagāžas mantu iztrūkumu. Jāteic, ka neērtības bagāžas zaudēšanas gadījumā ir diezgan lielas, jo trūkst pierasto mantu, kuras sniedz labsajūtu un komfortu. Tie, kuri bieži ceļo, iegādājas dārgus un praktiskus ceļojuma piederumus, jo tie būtiski atvieglo ceļojuma vai komandējuma ikdienu. 

Komunikācija no lidsabiedrības «Air Europa» ir ļoti neprofesionāla un ir tāda sajūta, ka tiek radīts iespaids par lielu darbošanās aktivitāti, bet rezultātam ir nulles efekts. Katru dienu no vairākiem komunikācijas kanāliem tika sūtīts pieprasījums pēc bagāžas, taču uz visiem jautājumiem ir standarta atbilde - paldies ar jautājumu, mēs izskatīsim un sazināsimies, izņemot Facebook Messenger komunikāciju, kur tomēr iedziļinājās manā problēmā, bet arī tā palika bez praktiska risinājuma.

Atgriežoties Latvijā, pēc nedēļas tika saņemta telefoniska ziņa, ka mana ceļojuma bagāža ir atrasta un ka tā ir ceļā uz lidostu «Rīga». Saņemot lidostā ceļojuma koferi, biju ļoti priecīgs, jo bija jāgatavojas jaunam ceļojumam un tas nozīmēja, ka daudzas lietas nebūs jāpērk. Diemžēl, atverot koferi, bija jāsecina, ka tā saturs ir pamatīgi izārdīts, pilns ar dažādiem gružiem un vairākas mantas ir pazudušas. Drēbes un apavi bija vietā, bet kosmētikas soma, bārdas dzenamais aparāts, Šveices nazis, BMW mugursoma un vēl citi vērtīgi ceļošanas sīkumi bija nozagti.

Vērsos ar pieteikumu pie «AAS BALTA» par ceļošanas zaudējumu atlīdzināšanu, kur 15 dienu laikā saņēmu kompensāciju par iegādātajām pirmās nepieciešamības precēm (195.83 eiro), bet ceļojuma kofera zaudēto mantu kompensācija nav paredzēta standarta ceļojuma apdrošināšanas līgumā. Tas nozīmē, ka mani  aptuvenie zaudējumi ir 500-600 eiro vērtībā. Starp citu, nekad iepriekš nebiju aizdomājies, ka vīriešu kosmētikas somas kopējā vērtība var sasniegt 300 eiro. To visu es konstatēju, kad bija jāsapērk viss no jauna nākošajam ceļojumam.

Šobrīd ''sausais atlikums'' ir tāds, ka cenšos piedzīt no Spānijas lidsabiedrības «Air Europa» radītos materiālos zaudējumus, bet tas nedodas viegli, jo e-pasta atbildes bieži vien ir automātiskas, neprecīzas un arī absurdas. Pēdējā e-pasta atbilde mani pārsteidza, jo tajā tika klāstīts, ka mana ceļojuma bagāža vēl joprojām tiek meklēta. Šobrīd uzturam biklu e-pasta komunikāciju ar Spānijas lidsabiedrību, taču ar lielu neuzticēšanos un vilšanos.

Varbūt jums ir kādi praktiski ieteikumi, kā atgūt zaudējumus?

Travelnews.lv ir sagatavojis video interviju ar apdrošināšanas eksperti Elīni Leitendorfu, kura padalījās ar praktisku informāciju par ceļojuma bagāžas apdrošināšanas niansēm.


Avots: BalticTravelnews.comMonpeljē, Francijas dienvidi 29.10.-01.11.

Monpeljē, Francijas dienvidi 29.10.-01.11.

Tikai lidojums - no 499 eur // lidojums un 4* viesnīca /3 naktis/ - no 869 eur // Ekskursiju komplekts - 360 eur // Vietu skaits ierobežots.

EUR 499 | Estravel Latvia

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Spa atpūta ar vakariņām

Spa atpūta ar vakariņām

Nakšņošana, brokastis, Spa procedūras, vakariņas, Wellness Oasis apmeklējums

EUR 152 | Hotel Jūrmala SPA

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas Dāvanu karte - viena dāvana, vairāk nekā 80 izvēles iespēju! Liepājas Dāvanu karte ir izcils veids, lai pavadītu laiku ar ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē

Vai meklējat jaunus iespaidus un vēlaties atklāt pasauli? Iepazīstieties ar piedzīvojumu ceļojumu piedāvājumiem, sekojiet līdzi atlaidēm, jautājiet!

EUR 68 | Estravel Latvia

Jezupovas muižas parks

Jezupovas muižas parks

Šajā parkā, līdzīgi kā citos muižu parkos, atrodamās koku sugas ir ļoti īpašas. Juzefovas parka īpašo atmosfēru veido simtgadīgas Eiropas ciedru priedes.......

TAKA

2.10.

2.10. "Sinfonietta Rīga" Liepājā

2.10. festivālu “Liepājas Mākslas forums” noslēgs valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mūziķu ansamblis un soprāna balss īpašniece Joanna Frešele.

Liepājas reģiona TIB

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Eksotisko salu arhipelāgs ar šalcošām palmu audzēm, sniegbaltām pludmalēm un dzidru, tirkīzzilu ūdeni vilina tūkstošiem tūristu no visas pasaules.

EUR 1339 | Latvia Tours

Dabas taki un parki Liepājā

Dabas taki un parki Liepājā

Dodies dabas taku un parku ekspedīcijā Liepājā un apkārtnē! Kur gan vēl labāk baudīt zelta rudeni, ja ne parkos un dabas takās.

Liepājas reģiona TIB

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

Neliela, bet ļoti omulīga darbnīca “Urtawood”, kur viesmīlīgie saimnieki uzsākuši savu darbošanos salīdzinoši nesen, tomēr jau tagad spēj gatavot arī lielas lie

TAKA

Toyota Proace Verso Long Shuttle

Toyota Proace Verso Long Shuttle

Pilna servisa noma Toyota Proace Verso Long Shuttle tikai par 430 eur mēnesī!

EUR 430 | Europcar

Alūksnes TIC

Liepājas Mākslas forums ’22

Liepājas Mākslas forums ’22

Ar devīzi Show me a good time! šogad, no 30. septembra līdz 2. oktobrim norisināsies mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums’22”.

Liepājas reģiona TIB

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” ir apkopojusi Augšdaugavas novada objektus, kas ar prieku gaida ciemos skolēnu grupas.

TAKA

8.10. opera ģimenēm Liepājā

8.10. opera ģimenēm Liepājā

8. oktobrī opera ģimenēm “Mūž(-uš)īgais lidojums” Liepājas koncertzālē pulcēs vairāk nekā 120 talantīgus jauniešus.

Liepājas reģiona TIB

 Renault Express Van

Renault Express Van

Renault Express Van Europcar pilna servisa noma 300 eur* mēnesī

EUR 300 | Europcar

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TIKAI 3 DIENAS zemas cenas uz jaunajiem nākamās vasaras galamērķiem!

Latvia Tours

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” ir viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā.

TAKA

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

2 nakšu piedāvājumi Ziemeļeiropas apceļošanai! Ģimenes brīvdienām un svētku svinēšanai!

EUR 30 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -