Latvijas autonomas tirgū ieviests auto abonēšanas pakalpojums

Sekojot pārvietošanās paradumu izmaiņām Latvijas sabiedrībā, “Renti plus” ir ieviesis auto abonēšanas pakalpojumu, kas uzņēmumiem un privātpersonām sniedz tūlītēju mobilitātes risinājumu, vienlaikus ļaujot neuzņemties pārmērīgas finanšu saistības laikā, kad pasaulē valda ekonomiskā nenoteiktība. Produkta galvenā priekšrocība slēpjas iespējā pārtraukt abonēšanas līgumu jau pēc viena mēneša, sniedzot elastīgu pieeju klientiem.

“Faktiski auto abonēšanas pakalpojums ir nākotnes mobilitātes modelis, ko, sekojot patērētāju pieprasījuma izmaiņām, esam ieviesuši arī Latvijas auto nomas tirgū. Aizvadītajos gados esam novērojuši, ka cilvēki sāk pievērst uzmanību ilgtspējai un funkcionalitātei. Sabiedrībā arvien pieaug izpratne, ka automašīna vairs nav tikai statusa priekšmets, bet gan instruments, ar kura palīdzību pārvietoties savās ikdienas gaitās. Šo pasaules uztveres maiņu noteikti veicina arī auto koplietošanas pakalpojumu attīstība. No finanšu pratības viedokļa auto abonēšana ir uzskatāma par gudrām saistībām, jo nenoteiktības pilnajos laikos, ko radījusi jaunā ģeopolitiskā realitāte Eiropā, pandēmijas sekas un ekonomiskie procesi pasaules tirgos, šis pakalpojums sniedz iespēju uzņemties saistības tik ilgi un tādā apmērā, cik tās ir iespējams nokārtot. Turklāt auto nomas maksa ir ne vien fiksēta visā līguma darbības termiņā, ļaujot kontrolēt izdevumus, bet arī zemāka par jauna auto uzturēšanas izdevumiem, pērkot spēkratu līzingā. Varētu teikt, ka auto abonēšanu izvēlas nobrieduši cilvēki, kuriem ir svarīga funkcionalitāte, ilgtspēja un izmaksu attiecība pret ieguvumu,” atvērtā līguma idejisko konceptu iezīmē Krišjānis Znotiņš, “Renti plus” vadītājs.

Atvērtā līguma princips ilgtermiņa autonomā ir pieejams Premium abonementam. Atšķirībā no terminētajiem līgumiem, kas paredz auto nomu periodam no viena līdz trim gadiem, atvērtā līguma minimālais sadarbības termiņš ir viens mēnesis, pēc kura nomniekam ir iespēja atteikties no iznomātā spēkrata jebkurā brīdī bez līgumsoda vai citām ilgtermiņa saistībām, ļaujot nomniekam rīkoties atbilstoši mainīgajai ekonomiskajai situācijai. Mobilitātes paradumus arvien vairāk ietekmē arī vides prasības siltumnīcefekta gāzu emisiju mazināšanai. Pieaugošās vides prasības, virzoties uz bezizmešu transporta ieviešanu, apgrūtina ilgtermiņa saistību uzņemšanos mobilitātes nodrošināšanai ar autotransporta nozari nesaistītām fiziskām un juridiskām personām.

Atbilstoši “Renti plus” klientu izpētes datiem šobrīd 60% ilgtermiņa autonomas klientu ir juridiskas, bet 40% fiziskas personas. Autonomu izvēlas klienti no 25 līdz 63 gadu vecumam, turklāt 85% no viņiem dzīvo Rīgā un Pierīgā. Lai arī šobrīd vairums klientu ir tieši vīrieši, pakalpojumam nostabilizējoties tirgū, prognozējams sieviešu īpatsvara būtisks pieaugums, jo autonomas pakalpojums nodrošina iespēju klientam koncentrēties uz savu ikdienas darbību, neapgūstot papildu prasmes un netērējot papildus laika resursus regulāram auto apkopēm, riepu maiņai un tehniskajai apskatei, ko nodrošina auto iznomātāji līguma ietvaros, klientu nodrošinot ar aizstājējauto.

Auto tirgus pasaulē un Latvijā piedzīvo iepriekš nepieredzētas izmaiņas. Strauji kāpj gan jaunu, gan lietotu automašīnu cenas, kā arī to apkopes un uzturēšanas izmaksas. Izmaksu kāpuma un piegāžu kavēšanās dēļ, jaunu automašīnu iegāde iedzīvotājiem kļūst arvien nepieejamāka un sarežģītāka. Salīdzinot šā gada pirmo ceturksni ar 2021. gada pirmajiem trim mēnešiem, lietoto auto cenas Latvijā pieaugušas par aptuveni 20%. Savukārt populārāko auto marku jauno modeļu piegāde var kavēties teju pusgadu. Atbilstoši “Renti plus” prognozēm pārskatāmā nākotnē inflācija un automašīnu cenas tikai turpinās pieaugt.

Ilgtermiņa auto noma jeb auto abonēšana ir viens no veidiem, kā piemēroties jaunajiem tirgus izaicinājumiem, pilnībā saglabājot kontroli pār izmaksām. Visas auto apkopes un uzturēšanas izmaksas ir iekļautas vienotā un fiksētā ikmēneša abonēšanas cenā. Tradicionāli līguma darbības laikā auto nomu klienti katru mēnesi var izvēlēties jaunu automašīnu atbilstoši mainīgajām vajadzībām. Jaunuzņēmumu gadījumā autonoma ir nozīmīga kā no pakalpojuma pieejamības viedokļa ierobežotu apgrozāmo līdzekļu gadījumā, tā arī ilgtermiņa saistību neesamības dēļ.

Renti plus” ir AS Renti radīts mobilitātes pakalpojums, jaunā biznesa līnija uzsākta 2022. gadā. Uzņēmums plāno mainīt mobilitātes tirgu Latvijā un mazināt jaunu auto modeļu pieejamības problēmu. “Renti plus” 2022. gada laikā plāno investēt līdzekļus 6,5 miljonu eiro apmērā, kļūstot par pirmo uzņēmumu, kas Latvijas tirgū piedāvā auto abonēšanu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. AS Renti ir daļa no starptautiskas finanšu tehnoloģiju grupas Eleving Group, kas darbojas 14 pasaules valstīs – Baltijā un Eiropā, Kaukāza un Vidusāzijas reģionos, kā arī Austrumāfrikā. Eleving Group apkalpo vairāk kā 350 000 tūkstošus klientu, koncentrējoties uz dažāda veida mobilitātes nodrošināšanu.


Avots: Rentiplus.lv


celojumubode - 3749
Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -