10 interesanti fakti par jauno Ventspils zinātnes centru VIZIUM

Īsi pirms vasaras saulgriežiem, 18. jūnijā, durvis saviem pirmajiem apmeklētājiem vērs jaunais zinātnes centrs VIZIUM, kurā ikvienam būs iespēja nonākt dabaszinātņu, tehnoloģiju un inženierzinātņu pasaulē. Zinātnes centrs ir unikāls, pateicoties ne vien savai arhitektūrai, bet arī aizraujošam saturam, taču VIZIUM noteikti ir vēl, ar ko pārsteigt!

Mirdzošā kāpa Ventas krastā.

Braucot pa Ventspils tiltu uz pilsētas centra pusi, paveras skats uz kapara toņos mirdzošo VIZIUM ēku, kuras viens gals stiepjas uz augšu pret debesīm. VIZIUM ēkas idejas autors ir arhitekts Audrjus Ambrass (Lietuva), kas VIZIUM siluetu ir atveidojis kā kāpu, sasaistot to ar Ventspils pilsētas jūras piekrasti. Ēkas īpatnējais siluets ir raisījis sabiedrībā dažādas idejas par to, kam tā visvairāk līdzinās, parādot, cik dažādi mēs uztveram pasauli. Daudziem VIZIUM forma atgādina jūras vilni vai slidkalniņu, savukārt jaunieši visbiežāk salīdzina to ar skeitparka rampu. Un ko tev atgādina VIZIUM ēka?

Ko nozīmē “VIZIUM”?

Daudzi vaicā, ko nozīmē zinātnes centra nosaukums “VIZIUM” un vai tam ir kāda saistība ar vīziju. Lai izvēlētos Ventspils zinātnes centra nosaukumu, tika veiktas vairākas iedzīvotāju aptaujas, veikta Eiropas un pasaules bērnu Zinātnes un inovāciju centru nosaukumu analīze, iesaistīti dažādi speciālisti, kā arī organizēts skolēnu ideju konkurss. “VIZIUM” atšifrējas šādi: Ventspils – “V”, Inovāciju – “I”, Zinātnes – “ZI” un centrs (centrum) – “um”, un tas simbolizē – vīziju, misiju, vērtību, komunikāciju, mērķtiecību, efektivitāti un identitāti. Šo ideju iesniedza ventspilnieks Aleksandrs Bobrovs.

Pasaules centrā – Ventspils!

Ventspils zinātnes centrs ir iespaidīgs ne tikai no ārpuses, tas pārsteidz jau brīdī, kad tiek atvērtas ieejas durvis un paveras skats uz plašo vestibilu. Uzmanību uzreiz pievērš VIZIUM vestibila grīdas segums, uz kura attēlota pasaules karte. Kartes centrā – Ventspils, zem kuras iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Grīdas segums ir veidots no vairāk kā 600 000 Murano stikla flīžu gabaliņiem. Pie šī seguma izveides Itālijā strādāja pasaules labākie mozaīkas speciālisti, kuri, izmantojot tradicionālās tehnikas, mozaīkas gabaliņus veidoja ar rokām, katru flīzi izgriežot atsevišķi.

Pārbaudi savus spēkus!

Zinātnes centrā ir vairāk nekā 80 eksponātu un simulatoru 7 dažādās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītajās galerijās, kas interaktīvā un aizraujošā veidā mācīs par STEM un ļaus apmeklētājiem piedzīvot spilgtas emocijas. Zinātnes centrā ir veselīgā dzīvesveida galerija, kurā varēs kārtīgi izkustēties un pārbaudīt savus spēkus airēšanā un riteņbraukšanā, un pat iemācīties braukt ar snovborda dēli!

Ceļojums virtuālajā realitātē.

Zinātnes centrā VIZIUM ikvienam būs iespēja nokļūt virtuālās realitātes pasaulē! Asas izjūtas sniegs VR nobrauciens ar amerikāņu kalniņiem, došanās virtuālajā ceļojumā un izkļūšana no virtuālā labirinta! Savukārt kvēliem hokeja faniem, ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību, būs iespēja nokļūt uz viena laukuma ar Latvijas hokeja izlasi.

Izkļūsti no lāzeru labirinta!

Piedzīvojumu filmu cienītājiem īpaši patiks VIZIUM lāzeru labirints viedo tehnoloģiju galerijā. Tajā ikvienam būs iespēja iejusties Džeimsa Bonda lomā, pārbaudīt savu izveicību un lokanumu un tikt cauri lāzeru stariem. Lāzeru labirintam ir vairākas sarežģītības pakāpes, tāpēc tas būs piemērots gan jau pieredzējušiem spiegiem, gan iesācējiem.

Ozols, kas māca vēsturi.

Visi jau no bērnības zina, ka līnijas koka stumbrā parāda gadskārtas. Vienā no zinātnes centra eksponātiem ir iestrādāts īsts ozola stumbrs. Eksponāta ražotājiem nācās kārtīgi papūlēties, lai to atrastu, jo ozols ir rets un vērtīgs koks. Tas ticis meklēts pa visu Latviju līdz kāds labvēlis, kurš vēlējies palikt anonīms, dāvājis šo koku ražotājiem, lai tas tiktu izmantots eksponātā un mācītu vēsturi zinātnes centra apmeklētājiem. Virzot palielināmo stiklu pār koka faktūrā iestrādātām gadsimtu līnijām, ekrānā būs redzami dažādi fakti par atbilstošo laika posmu.

Pilsētiņa pašiem mazākajiem.

Zinātnes centrā ir padomāts arī par pirmsskolas vecuma bērniem. VIZIUM ir mazo pētnieku galerija, kas ir izveidota, kā maza pilsētiņa ar veikalu, degvielas uzpildes staciju, mazo būvniecības laukumiņu un aizraujošo ūdens pasaules atrakciju.

Visa Ventspils kā uz delnas!

Pēc aktīvas rosības eksponātu zālē, apmeklētājiem būs iespēja doties uz VIZIUM terasi atvilkt elpu, bet, ja spēka tomēr vēl ir gana, tad uzkāpt 30 m augstajā skatu platformā, un tur izbaudīt iespaidīgu skatu uz Ventspili. Lai atgūtu enerģiju, turpat VIZIUM otrajā stāvā apmeklētājiem pieejama kafejnīcā, kurā baudīt gardas maltītes un dzērienus.

VIZIUM Ziciņš!

VIZIUM nesen ir ieguvis atraktīvu un radošu darbinieku komandu, kas rūpēsies par to, lai zinātnes centra apmeklējums būtu ne tikai izzinošs un izklaidējošs, bet arī pozitīvām emocijām bagāts un raisītu vēlmi atgriezties. Šim kolektīvam ir pievienojies arī jauns, tikpat pozitīvs un draudzīgs kolēģis – VIZIUM talismans - robotiņš Ziciņš, kuram vienmēr var redzēt, kā pukst viņa dzelzs sirsniņa. Ziciņa darba pienākumos ir rūpēties par to, lai bērni un arī pieaugušie VIZIUM pasākumos kārtīgi izdejotos un izpriecātos!

Avots: Ventspils.lv


turiba - 3662
Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -